Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok egy...

Hancock22 kérdése:

Milyen kutyát ajánlanátok egy kezdőnek?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és nemsokára venni szeretnék egy kutyát, viszont nem tudom hogy milyen fajtát. Kis termetűt semmiképp sem szeretnék, de túlzottan nagyot sem. Maximum egy argentin dog méretűt.

Kint lenne mindig, egy elég nagy kertünk van, valamint falu szélén lakunk erdős és dombos részen így nem tartana semmiből sem elmenni vele sétálni, még póráz sem korlátozná. Sokszor jönnek hozzánk gyerekek, unokaöcséim stb, így a gyerekbarát jellem fontos, de egyébként is egy barátságos, szelíd kutyát szeretnék.

Mint fentebb említettem, láttam argentin dogot ami elég szimpatikus, de dalmata is rettentően tetszik, esetleg golden retriever, labrador.

A túlzottan sok mozgást igénylő kutyák, mint például a vizsla lehet nem szeretnék, mert félek hogy nem lenne kielégítve a mozgás igénye, ha esetleg elfoglaltak lennénk. Nem igazán neveltem még kutyát, mert mindig kicsi voltam amikor kutya került a házhoz, viszont most eljött az ideje és szeretném felelősségteljesen csinálni ezt, amihez a tapasztalataitokat szeretném kérni illetve tanácsaitokat, hiszen nem minden lehet igaz amit a neten írnak valamiről.

Szóval egy könnyen nevelhető, állat- és emberbarát kutya kellene aki könnyen beillene a családba és pár tanács a nevelésével kapcsolatban. :)



2018. jún. 14. 17:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Ha csak kinti kutyát szeretnél akkor a rövid szőrű fajtákat egyből el is felejtheted mint az argentin dog és a dalmata. Csak nagytestű nagy bundájú kutyák jöjjenek szóba, nekem pl egyből a berni pásztor jutott eszembe, ők elég jámbor kutyák és nem is óriási a mozgásigényük, de őket is kell minden nap vinni sétálni (mint minden kutyát).

Viszont csak jó helyről, kennelből vegyél kutyát, egy kutya 100ezertől kezdődik. Az első évi költségek is ekörül vannak, valamint jó minőségű (nem pedigree és társai) magas hústartalmú táppal kell etetni. De én a helyedben elnéznék egy menhelyre is, rengeteg kutyus lehet aki megfelelne a kritériumoknak.

2018. jún. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A két rövidszörűt, argentín dög és dalmata felejtsd is el. Egyik sem alkalmas csak kinti tartásra. Még a labi is határeset, nagy hidegben (-10-15 fok) bekéne engedni valami melegebb, védett helyre. A golden retriever talán a legjobb választás az összes szempont alapján. Mondanám még a kuvaszt vagy más pásztor kutyát de az kezdőként csak kutyasulival jöhetne szóba.
2018. jún. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
9%
Jack Russell terrier.Imádni fogod!
2018. jún. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A 3 baromságot írt. A jack russel terriert kinnt nem szabad tartani,rövid a szőre és egyáltalán nem kezdőknek való, emellett elég nagy energiája van.


A golden retriever lenne a legjobb.

2018. jún. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
34%
Német juhász a legegyszerűbb választás, bár ma nem divatosak. Bátor és okos kutyák, nem hiába ezeket használja a világon szinte minden rendvédelmi szerv. A barátokkal jószívű, játékos (legyen az állat, ember), az ellenségekkel (állat, ember) kemény.
2018. jún. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%

Ha van hova beengedni télen (éjszakára mindenképp muszáj, de ha nagyon hideg van napközben is), akkor az első kettő sem gáz. Ez lehet akár egy fűtött garázs is, ahol megfelelő helye van, a lényeg hogy ettől ne kapjon kevesebb figyelmet. Legjobb persze, ha ilyenkor a családdal lehet bent a házban. Meg lehet tanítani, hogy bizonyos helyiségekbe, pl szobákba nem szabad bemennie. Kutyasuliba mindegyiket érdemes elvinni. Ha kezdő vagy, rengeteget tanulhatsz, és mindkettőtöknek az előnyére válik. A kutya-gazdi kapcsolaton is sokat javít az iskola.


Én saját tapasztalat alapján azt javaslom, hogy ha megengedheted magadnak, hogy megadd neki ami szükséges, válaszd az álom fajtádat, hiszen 15 évig veled lesz, és ha neked egy argentin dog a vágyad, akkor ennyi évig boldoggá fog tenni, ahányszor ránézel. Persze ehhez kompromisszumot kell kötni, és pl. szükség esetén beengedni a házba. Ha ezt nem tudod megoldani, a hosszú szőr a megoldás. Esetleg a fűtött kutyaház, de csak ha tényleg muszáj, hiszen nem várható el a kutyától, hogy hetekig csak feküdjön a házában amikor hideg van.

2018. jún. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
12%

A kisebb vadállatok, rókák, borzok, rágcsálók előcsalogatására tenyésztették ki.


üdv. a baromságot író

2018. jún. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Golden retriever vagy labrador lenne a megfelelő választás.

Fontos, hogy jó tenyésztőtől vegyétek, hogy tényleg olyan legyen a jelleme (is), amilyennek lennie kell egy ilyen fajtának.


Kinti kutyának rövid szőrűt semmiképpen, tehát argentin dog, dalmata kizárva (melyeknek a nevelése sem egyszerű egyébként, nem kezdő kutyatartónak való egyik sem).


Ha fajtatisztához nem ragaszkodsz, választhatsz télálló bundájú keveréket is menhelyről, de ebben az esetben a jelleme persze nem garantált, hogy pont olyan lesz, amilyet szeretnél.

2018. jún. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Tartom a többiek álláspontját, goldi, vagy labi lenne megfelelő, de velük is rendszeres foglalkozást kell majd folytatni.

Bár én nem nem ajánlanék közepeset, valamivel nagyobb fajta lehetne, ha nagyon nincs tapasztalatod.


És #5-ös téved. A németjuhász nem kezdőknek való fajta, a rendőrök is csak a kezdetektől fogva szocializálják, képzik őket, így nem kezdőnek való választás. Csak akkor szabad ezt választani, ha nem kicsi a pénztárcád, sok az időd, elkötelezett, határozott és felelős kutyatartó vagy – amihez nem kicsi tapasztalat kell. Nem megfelelő mozgatás egyenlő a káosszal, ha németjuhászod van (bánja a fa, bokor, és minden, amit képes megérinteni). Így melegen elkerülném a németjuhászt, ha az írott feltételeimnek nem tudsz eleget tenni. (Jelzem, németjucis vagyok, és nem ma jöttem le a falvédőről.)

2018. jún. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és #9-es vagyok. Egy szukát javaslok elsőnek, aki nem domináns, de nem is félénk.
2018. jún. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!