Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felnőtt mentett kutya szobatis...

Felnőtt mentett kutya szobatisztaságra szoktatása?

Figyelt kérdés

Kertesben lakunk. Jó időben szeret kint a kutyi, ha itthon vagyunk, bent van, éjjelre szobakennelben.

A kutyus franciabuci azt mondták kb 1 éves, 2 hónapja van nálunk.


Akkor nem piszkít egy adott szobába, ha ott van valaki, átmegy egy másikba. A kennelbe is minden éjjel bepisil-bekakil.

Elég labilis szegénykém. Nem tudom, hogy eredendően gyenge az idegrendsze vagy trauma érhette. Szinte az egész eddigi életét egy kis szállítóboxban töltötte.

A szobakennelt amúgy szereti, napközben is bemegy szundítani.

Alapjáraton boldog kutyus, nagyon szeretnivaló, csak picit butácska. Mintha megragadt volna egy kölyökkutya értelmi szintjén.


Kérlek, konkrétan, részletesen írjátok le, mit kéne tenne.

Jó volna már visszatenni a szőnyegeket :)



#kutya #szobatisztaság #francia bulldog #Szobatisztaságra szoktatás
2018. jún. 27. 19:45
 1/6 Metionin ***** válasza:
96%
Én úgy csinálnám mintha kölyök lenne. 1-2 óránként kivinni (vagy ha meg tudjátok figyelni, mikor ürít kaja után akkor kb. olyankor) és ha pisil/kakil akkor naaaagy dicséret, juti. Ha eleve kint van és úgy csinálja, akkor is juti. Ha bent ereszti el, akkor gyorsan feltakarít, enzimes mosószer (elveszi a szagot) és olyat is láttam már hogy ilyenkor lapáton kivitte a kakit a gazdi az udvarra és mutatta a kutyusnak hogy annak kint a helye.
2018. jún. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kutyapelenkája van? Ha nincs, próbáljátok ki.

Sajnos én sem tudok olyan tippet adni, ami tuti beválik a kutyádnál, hiszen nem lehet tudni, hogy pontosan miért nem tartja vissza egy kicsit, és megy olyan helyre, ahol nyugodtan elvégezheti a dolgát. Lehet, hogy csak nem lett megtanítva rá... Amikor viszed sétálni, vagy a kertben vagytok, és pisil/kakil, nagyon sok pozitív megerősítést kapjon. Ebben az esetben úgy kell vele bánni, mintha egy 2-3 hónapos kölyök lenne. Sokszor ki kell vinni pisilni, meg kell dícsérni. Ha bent csinál valamit, akkor ne szidd le nagyon, nehogy félelmében csináljn oda ezentúl. Ha látod, hogy forgolódik, készül valamire, gyorsan vidd ki a kertbe/utcára, hogy elvégezze a dolgát. Egy idő után meg fogja tanulni, hogyha szól neked, akkor kiviszed, és szépen tud majd könnyíteni magán.

2018. jún. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Akkor babaként kezelem :)

Tulajdonképpen nemigen látom rajta, hogy forgolódna, készülne valamire.

Séta közben is csak úgy egy random pillanatban elkezd pisilni. Olyankor azoktam dícsérni nagyon.

De amúgy meg néha púzik olyanokat, hogy azt hiszem, aknát tett le valahova.

A félelemből pisilés amúgy már sajnos létező probléma. Még mindig nem szabad hirtelen hozzáérni. Előbb az állát kell megsimizni, majd a fejtetőt, s jöhet finoman a test. Különben összepisili magát. Úgyanígy, ha a két oldalát egyszerre érintem meg.

De rengeteget javult, szó se róla. Az elején a póráz látványától is félt, ma már élvezi a sétákat.


Ha kiviszem, mennyit várjak vele, hogy elvégezze a dolgát? Vagy 3-4 óránként addig, amíg végre nem produkál valamit?

2018. jún. 27. 20:25
 4/6 A kérdező kommentje:
Pelusunk nincs. Ha továbbra sem jutunk semmire ezügyben, szerintem megpróbálkozunk azzal.
2018. jún. 27. 20:26
 5/6 anonim ***** válasza:
85%

Elég pár percet kint lennetek, amikor leviszed. Ha kell pisilnie, valószínűleg 1-2 fánál elintézi. De ezt ki kell tapasztalnod vele.

Nem is sejtettem, hogy ennyire félős szegény, hogy hozzáérni sem szabad csak úgy :(

Drukkolok, hogy minél hamarabb szobatiszta legyen!

2018. jún. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A pelenka csak akkor jó, ha azt akarod, hogy örökre oda csinálja.
2018. jún. 28. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!