Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy jack russel terriernek...

Egy jack russel terriernek elég ennyi mozgás? Jó élete lenne?

Figyelt kérdés

Napi rendünk már meglévő 2 kutyámmal:


-Reggeli séta 30 perc

-Délutáni 1-2 órás, ez időjárás és nap függő is, télen nem vagyunk kint órákat, mert fáznak

-Esti 15 perc


+ hétvégén jó időben kirándulás


Szinte minden nap kimegyünk a parkba, ott póráz nélkül vannak, játszom velük (pl birkózás, kergetőzés) vagy napoznak, attól függ mihez van aznap kedvük. Labdázást is szívesen kipróbálnám, ha partnerek lennének benne :D de a labda nem izgatja őket


Kutyákkal is van lehetőségük játszani, barátkozni.


Jó lenne, ha a 3. eb labdamániás lenne :) ez nem tudom mennyire illik a jack russelre, de terrier lévén bizakodó vagyok


Kérdés, hogy ez az életmód mennyire illik hozzá. Mit gondoltok?


Köszönöm a segítséget!



2018. jún. 30. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:

A fajta nem minden. Persze egy terrier sok mozgatás igényel, ennek ellenére van olyan jellemű, aminek elég, lehet olyat fogsz ki, akinek nem elég. Kutyája válogatja. De ha tenyésztőtől veszel kutyát (tudom elcsépelt szöveg), akkor ő segít a megfelelő jellemű kutya kiválasztásában.


Kevés olyan 'háznál' született kölyök van, akiről kapsz egy jellemzést, hisz a cél sokszor az, hogy minél hamarabb gazdisok legyenek.

2018. jún. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szinte bármely kutya labdamániássá tehető, ha kicsi kortól erre van trenírozva.

A séta mennyisége szerintem viszont nagyon kevés egy örökmozgó jack russelnek.

2018. júl. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyed függő. Én 5 jack russelt ismerek, abból 2 tök nyugis, egy csivava/yorki energia szintjén mozognak. A másik 3 egy energiabomba, folyton pörögnek, labdamániások. Ha valahol a kettő energia szint között ki fogsz egy kutyát, szuper társad lesz. Ne a legelevenebbet válaszd az alomból, mégha ő a legcukibb is. Később nagyon meggyűlhet vele a bajod. Talán a szukák könnyebb esetek. Legalábbis az általam ismert 2 nyugisabb jack russel is szuka.
2018. júl. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Nekem van egy 3 hónapos Jack Russel Terrierem. Neki már most nem elég fél óra séta, se reggel se, se délben, se este.

Reggeli séta általában 1 óra, 1 és fél, délután fél óra séta, fél óra futkározás (persze mivel makacs egy fajta, így nem mindig van kedve futkározni még.) és levezetésképp félóra séta szint úgy, persze ha nagyon meleg van, illetve túlságosan hideg van ezek az időintervallumok változnak és otthon órákig játszani kell velük. Esti séta nálunk viccesen alakul éppen mert van hogy 3-4 órát is lent vagyunk és sétálunk, játszunk, stbstb mivel nem mindig végzi el a dolgát egyből így azt kivárom hogy ne legyen baleset. :) Szóval van hogy napi 6 óra séta környékén gondolkozz mikor még kisebb, persze ha nagyobb lesz és több érdeklődést mutat majd a labdák iránt akkor könnyebb dolgod/dolgunk lesz. A lényeg hogy foglalkozz vele, de ne kényeztesd el... eleinte lefog ülni sokszor és nem fogja érteni hogy miérr mentek ide oda.. :)

2018. júl. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!