Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border Collie-ról minden...

Border Collie-ról minden tudnivaló jól jönne! Etetés, mozgás, tanítás, ápolás?

Figyelt kérdés
kb. 1 hónap múlva lesz egy border collie kutyánk. 7 hónapos. Eddig kint élt falkában, most a lakásban fog velünk, ami 3 szobás. Ezt hogyan fogja megszokni? naponta kb. 4 órát tudnánk vele foglalkozni, reggel-delután-este séta, kb 1-2-1 óra arányban. Itt tudna futtatóban szaladni, labdázni is. Szellemileg hogyan lehet lefárasztani? hogyan tanítgassuk, neveljük az első pillanattól kezdve? mire kell figyelnünk, mit várjunk el, tiltsunk? hogyan, mivel etessük, ami a legjobb neki? hány órát bír ki egyedül a lakásban ennyi mozgás mellett? 6-8 óra? kutyaiskolába járnánk vele, a strázsa kutyaiskoláról van valakinek véleménye? szuka, mikortól érdemes ivartalanítattni? mennyire ragaszkodik a gazdájához? szeparációs szorongás mivel kerülhető el? nem első gazdik vagyunk, de ilyen típusú és fiatalon hozzánk került kutyával még nem volt dolgunk. Minden bc gazdi tapasztalatát szívesen olvasnánk!
2018. ápr. 8. 15:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Először is, honnan lesz a kiskutya? Mert az, hogy munka vagy show vonalú nagyban befolyásolja a dolgokat. Aztán, tudom, hogy mostmár mindegy de ennek jóval ezelőtt kellett volna elkezdeni utánanézni. Egyébként, hogy kérdésedre is válaszoljak: a border collie-ról elképesztő túlzások keringenek a neten: nem kell neki 8 óra séta, és nem kell 200 trükköt tudnia. Javaslom, hogy sportoljatok vele valamit, ez nagyon jót fog tenni a kutya-gazdi kapcsolatnak és fárasztja a kutyát testileg, szellemileg. Tanítani klikkerrel célszerű, főleg formálás technikával (ezeknek olvass utána!). A kutyasuli nagyon jó, fordíts sok időt a szocializálásra! És az, hogy mennyire ragaszkodik, egyedenként eltérő, illetve neveléstől is nagyban függ. Ivartalítást kb 1 éves kor körül javasolnám, bár ebben nincs nagy tapasztalatom.
2018. ápr. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem momentán egy 5 hónapos Borderem van, 2 hónapja élünk együtt.

Az első hónapban bent akartam tartani, gondoltam ez elegendő lesz ahhoz, hogy hozzám szokjon, megtanuljuk az alapokat, lefektessük a szabályokat, bekalibrálni a séták idejét stb.

Na most ez nagyjából 2 hétig tartott, egyszerűen láttam a kutyán, hogy utálja ezt az egészet, nyugtalan volt, alig várta, hogy nyíljon az ajtó, és szóljak neki hogy mehet.

Kiköltözött az udvarra, esze ágában sincs bejönni. Sokkal érdeklődőbb a tanulás iránt is, jobban rám hangolódik amikor dolgozunk.

A zuhogó esőben is az udvaron szaladgál, nem vonul el fedett helyre mint a 3 éves Rottweilerünk, ő nagyon kényes. :)

Mindezek mellett, így hogy kint van, minden nap(!) 30-45 perc a bundája ápolása, nagyjából 10-15 percig tanulunk, egy nap 4-5 alkalommal. 2x megyünk 1,5 órát sétálni, de a bent töltött 2 hét alatt, napi 4x is mentünk, minden 3. nap járunk terelni.

Ő munkavonalú kutya, az összes szabadidőm leköti, de megéri azért a szeretetteljes tekintetért az összes áldozat. :) Féltem tőle, hogy nem leszek neki elég jó, de ilyen ütemezés mellett nem vettem rajta észre eddig soha, hogy unatkozna. Sajnos az egyedüllétet nem viseli jól, de hála az égnek nem rombol, csak játszik a másik kutyával, kötelet húznak, elterül, és alszik. Nem tudom kibírna-e 6-8 órát, ezt az tudja neked megmondani aki így dolgozik, én otthonról dolgozom, ha mennem kell, akkor is maximum 2-3 órát vagyok távol.

2018. ápr. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!