Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legjobb border...

Melyik a legjobb border collie kennel?

Figyelt kérdés

Honnan érdemes vásárolni?

Nem most szeretnék kutyust csak a későbbiekben.

Szeretnék vele kiállításra vagy versenyekre menni ezt még nem tudom,de lehet csak hobby kutya lesz.


2018. júl. 2. 15:56
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

Külföldi kennelek is szóba jöhetnének? Egyébként évekre előre nem lehet, nem érdemes kennelt választani, hiszen van, hogy a tenyésztő nem kíván több alommal bajlódni, visszavonul és pl csak kiállításra hordja a kutyáit. Igaz nekem springerem van, de én is az utolsó alomból vettem kutyát, pedig jól menő kennel volt, magyarországra nem is nagyon adott el kutyákat, mentek ausztráliába, amerikába, franciaországba.

Ja igen, másik fontos kérdés, hogy mennyit költenél a kutyára? Ha fajtatiszta, jó génekkel rendelkező bordert szeretnél, az 150-200ezer ft körül megoldható, de ha európa/fajtagyőztes felmenőkkel rendelkező kutyát szeretnél, az már 300-500ezer ft. Úgyhogy gondold át, hogy hobby vagy kiállítási kutya lenne az eb.

(A kérdésedből az jött le nekem, hogy nem szapis 50-80ezres, beteges, ideggyenge kutyát akarsz, aki még csak nem is fajtatiszta, de a biztonság kedvéért leírom, hogy a szapis kutya nem jó vétel. )

Ha van időd, pénzed, menj el kiállításokra, nézd meg a győzteseket, beszélgess a tulajokkal (akiknek általában van kennelük is), és érdeklődj esetleges almok iránt.

2018. júl. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Border Collie tulajdonosként mondom, hogy leginkább egyikből se. :D Ha mindenképp itthonról akarsz, akkor a kisebb tenyésztőket célozd meg, ők sokkal lelkiismeretesebbek, mint azok, akik már 10 éve ezzel foglalkoznak. Sajnos ez utóbbiak között vannak már jócskán olyanok, akik már vetekszenek egy szaporító szintjével.


Menj el kiállításokra és nézd meg a kutyákat. Szinte minden kennelnek teljesen mások a kutyái, így válaszd ki azokat akik neked a leginkább tetszenek.


Akiket érdemes lehet megnézni: Bordertreowe kennel, Wendigo’s Wind kennel, Yonder Oaks kennel, Pieces of Happiness kennel, Shadow of the sheen border collie kennel, Wonder of the Heaven.

2018. júl. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kószönöm.

Külföld is szóba jöhet,de azėrt ne legyen olyan messze.

Sok pėnzt ráköltenék,hiszen dog dancing vagy agility versenyekre szeretnék vele menni,és kiállításokra.


Elfogok majd menni kiállításokra is,de mielőtt veszek egy kutyust elszeretném végezni az egyetemet.

2018. júl. 2. 20:41
 4/6 anonim ***** válasza:
Wonder of the Heaven
2018. júl. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha agilityzni szeretnel akkor egy munka border idealisabb lenne de mivel nincs tapasztalatod es irtad h kiallitasra is szeretnel menni igy gondolom show kennelekre vonatkozott a kerdes. En ugyan kulfoldrol nem ismerek kullem vonalu kennelt de itthon nagyon jok a Dashing Dawn es a Real Pearl, emellett ugyan kisebb kennel de nekem szimpatikus a Love of Scotland is. Remelem tudtam segiteni
2018. júl. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%

Roppant kíváncsi lennék néha, hogy mi alapján írja valaki 'xy' kennelre, hogy 'nagyon jó'? Egyáltalán, mit jelent az, hogy egy kennel 'nagyon jó'?


Számomra egy kennel attól 'nagyon jó', hogyha a tenyésztő minden tőle telhetőt megtesz azért, hogy egészséges, jó természetű (igen, ilyen sorrendben), és jó munkakészségű / küllemű (irányzattól függően, lehetőség szerint mindkettő) kutyák kerüljenek ki tőle, emellett pedig a saját tenyészkutyáinak is jó életkörülményeket biztosít, és maximálisan odafigyel arra, hogy a tőle származó kölyköknek is boldog élete legyen. Hány ilyen kennel van itthon vagy akár a nagyvilágban? Az a helyzet, hogy baromira kevés...


Az, hogy egy kennel mennyire jó vagy nem jó, nem feltétlenül lehet objektív szempontok alapján eldönteni, de én biztos, hogy nem javasolnék anélkül egyet sem, hogy a, van onnan kutyám és pozitívak a tapasztalataim vagy b, mélyreható ismeretekkel rendelkezem a fajtáról és az adott kennel munkásságáról. Valószínűleg minél jobban ismeri valaki a fajtát, annál kevésbé szívesen fog bárkinek kennelt vagy párosítást javasolni.


Mindezt csak azért írom le, hogy hátha valaki egy picit megáll és elgondolkozik, mielőtt ajtóstól ront be egy olyan kennelbe, amiről a gyakorikérdések.hu-n azt írták, hogy 'nagyon jó', holott esetleg a kutyákat alpári körülmények között tartják, vagy 2x2-es kennelekben élik le az életüket, évente lehoznak 10+ almot, bármikor szemrebbenés nélkül feláldozzák a születendő kutyák egészségét a saját ambicióik oltárán, vagy esetleg a csilivili önmarketing mögött csupán tündérpor van. Annyi ilyet látni ezen a felületen - meg az ellenkezőjét is, hogy pocskondiáznak olyan kennelt, amivel amúgy semmi gond- az ember csak reménykedik, hogy senki nem fog névtelen szakértői javaslatok alapján választani.


Egy pár gondolat a 'csak külföldről' c. tanácsokhoz is. Hosszú évek keserű tapasztalatai alapján bizton állíthatom, hogy külföldön semmivel nem jobb a jó tenyésztő / rossz tenyésztő arány, mint itthon (itt csak a tenyésztőkről (törzskönyv, szűrések, eredmények) beszélek ) csak ami messze van az sokszor fényesebben csillog. Egyáltalán nem biztos, hogy a 800km-ről 1500 EURO-ért behozott kölyök bármivel is jobb lesz, mint itthon valamelyik normálisabb kennelből származó, erre számos példát láttunk már. A fajta behatóbb ismerete nélkül én óva intek mindenkit attól, hogy ilyen projektbe vágja a fejszéjét.

2018. júl. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!