Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Kutyák

A kérdés

Melyek a hazai legjobb Border Collie kennelek, és azoknál mennyibe kerül 1 kiskutya?

Ha valaki tudja esetleg?

2016. ápr. 28. 17:21  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Attól függ, milyen célra.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/14Időpont 2016. ápr. 28. 17:22 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Hobbi célra, mindenképpen csak arra. Nem munkavonal, nem is show vonal, kiállítás távol áll tőlem.

Kirándulásra, sétákra, frizbire, és minden ilyesmire.

# 2/14Időpont 2016. ápr. 28. 17:26 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Csak a szaporítókat meg nem szeretném támogatni....

# 3/14Időpont 2016. ápr. 28. 17:28 Privát üzenet

ha nem munkavonal és nem show akkor nehéz, mert kevert nem sok van az országban, de azokat meg sportra, munkára adják szintén.

100 fölött kezdődik a kiskutyák ára, 150 az átlag talán.

esetleg fajtamentőkre nem gondoltál még? szoktak lenni fiatal kutyáik is, egy év alatt is, sajnos most nagyon sokat adnak be.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/14Időpont 2016. ápr. 28. 17:39 Privát üzenet
Fajtamentők jó ötlet! :) Vannak fiatal kutyusaik is. :) Esetleg blessed borders? :)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/14Időpont 2016. ápr. 28. 21:08 Privát üzenet

blessed bordersnek pont hogy munkavonalú kutyái vannak....

de azt hallottam róluk h betegesek és a tenyésztő szarik a kutyákra miután elvitték őket

a bordereknél a show is elég pörgős és adnak hobbi célra is kutyát.

ha viszont csak az a cél h ne támogasd a szaporítókat, akkor fajtamentés! :)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/14Időpont 2016. ápr. 28. 22:05 Privát üzenet

Hát nézd... A bordernek még a nem munka vonala is nagyon aktív és foglalkozásigényes, sőt, ismerőséknek a szaporítós bordere is egy isten az agilitypályán, és egy kicsit kevés neki a heti két edzés. Szóval azért én ezt átgondolnám a helyedben, mert kirándulásra, sétálásra, stb, bármilyen kutya megfelelő lenne.

Én nem vennék bordert hobbira, csak ha tényleg volna "munkája"... De a úgy érzed, hogy elég pörgős az életed egy ilyen kutyához és min 15 évig biztosítani tudod neki a megfelelő idejű és minőségű foglalkozást, akkor én show kennelből vennék ilyen kutyát. Őket ajánlom:

[link]

[link]

[link]

A fajtamentést pedig itt találod:

[link]

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/14Időpont 2016. ápr. 29. 08:13 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Igazából a célom a szaporítók NEM támogatása, és csak olyan helyről szeretnék kutyát, ahol tényleg mindent megadnak neki, nem csak amolyan "küllem" tenyésztő. Értsd: nagyon pronak néz ki, de belül rohad, pl. nem éppen van jó élete a kutyáknak, és igazából csak a haszonszerzés a célja... ilyen is van, nagyon sok, ezt szeretném elkerülni.

# 8/14Időpont 2016. ápr. 29. 14:56 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Elolvastam a fajtamentésnél, hogy mit kell tenni az örökbefogadáshoz.. hát, pl. a lakhelylátogatás már nekem durva kicsit (bár megértem, miért van erre szükség).

Valahogy kicsit durva (nekem), hogy eljönnek totál idegen és körülnéznek egy kutya miatt, mint valami nem is tudom... felmérés. Kellemetlen nekem ez a gondolat, hogy bár segítenék egy bajba jutott állaton, még engem mérnek le kilóra, értitek...

# 9/14Időpont 2016. ápr. 29. 14:58 Privát üzenet
Keverékek esetleg? Ha tényleg nincsen semmi sport cel

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/14Időpont 2016. ápr. 29. 17:57 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Melyek a legjobb aktív labrador kennelek? Fel tudnátok sorolni az általatok ismerteket, ahol 100%, hogy várhatóak 2014 késő tavaszára vagy kora nyárra kölykök? Labrador gazdik! A...
Melyik a legjobb showborder kennel?
Melyik a legjobb Cavalier King Charles spániel kutya kennel mostanában Magyarországon, amelyiknek nemsokára fog születni alom?
Melyik tibeti masztiff kennel a legjobb?
Fekete vizsla szukának mi lenne a legjobb név?
Melyik kutyafajta illik legjobban lakásba? Egyáltalán ajánlotok nekem kiskutyát?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Kutyák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!