Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek a hazai legjobb Border...

Melyek a hazai legjobb Border Collie kennelek, és azoknál mennyibe kerül 1 kiskutya?

Figyelt kérdés
Ha valaki tudja esetleg?
2016. ápr. 28. 17:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen célra.
2016. ápr. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Hobbi célra, mindenképpen csak arra. Nem munkavonal, nem is show vonal, kiállítás távol áll tőlem.


Kirándulásra, sétákra, frizbire, és minden ilyesmire.

2016. ápr. 28. 17:26
 3/14 A kérdező kommentje:
Csak a szaporítókat meg nem szeretném támogatni....
2016. ápr. 28. 17:28
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

ha nem munkavonal és nem show akkor nehéz, mert kevert nem sok van az országban, de azokat meg sportra, munkára adják szintén.

100 fölött kezdődik a kiskutyák ára, 150 az átlag talán.

esetleg fajtamentőkre nem gondoltál még? szoktak lenni fiatal kutyáik is, egy év alatt is, sajnos most nagyon sokat adnak be.

2016. ápr. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Fajtamentők jó ötlet! :) Vannak fiatal kutyusaik is. :) Esetleg blessed borders? :)
2016. ápr. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

blessed bordersnek pont hogy munkavonalú kutyái vannak....

de azt hallottam róluk h betegesek és a tenyésztő szarik a kutyákra miután elvitték őket

a bordereknél a show is elég pörgős és adnak hobbi célra is kutyát.

ha viszont csak az a cél h ne támogasd a szaporítókat, akkor fajtamentés! :)

2016. ápr. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd... A bordernek még a nem munka vonala is nagyon aktív és foglalkozásigényes, sőt, ismerőséknek a szaporítós bordere is egy isten az agilitypályán, és egy kicsit kevés neki a heti két edzés. Szóval azért én ezt átgondolnám a helyedben, mert kirándulásra, sétálásra, stb, bármilyen kutya megfelelő lenne.


Én nem vennék bordert hobbira, csak ha tényleg volna "munkája"... De a úgy érzed, hogy elég pörgős az életed egy ilyen kutyához és min 15 évig biztosítani tudod neki a megfelelő idejű és minőségű foglalkozást, akkor én show kennelből vennék ilyen kutyát. Őket ajánlom:

[link]

[link]

[link]


A fajtamentést pedig itt találod:

[link]

2016. ápr. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igazából a célom a szaporítók NEM támogatása, és csak olyan helyről szeretnék kutyát, ahol tényleg mindent megadnak neki, nem csak amolyan "küllem" tenyésztő. Értsd: nagyon pronak néz ki, de belül rohad, pl. nem éppen van jó élete a kutyáknak, és igazából csak a haszonszerzés a célja... ilyen is van, nagyon sok, ezt szeretném elkerülni.
2016. ápr. 29. 14:56
 9/14 A kérdező kommentje:

Elolvastam a fajtamentésnél, hogy mit kell tenni az örökbefogadáshoz.. hát, pl. a lakhelylátogatás már nekem durva kicsit (bár megértem, miért van erre szükség).

Valahogy kicsit durva (nekem), hogy eljönnek totál idegen és körülnéznek egy kutya miatt, mint valami nem is tudom... felmérés. Kellemetlen nekem ez a gondolat, hogy bár segítenék egy bajba jutott állaton, még engem mérnek le kilóra, értitek...

2016. ápr. 29. 14:58
 10/14 anonim ***** válasza:
Keverékek esetleg? Ha tényleg nincsen semmi sport cel
2016. ápr. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!