Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4. oltás után 1 héttel vihetem...

4. oltás után 1 héttel vihetem sétálni a kiskutyám?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy már volt vagy ezer ilyen kérdés, de megnyugtatóbb lenne ha válaszolnátok légyszi. Az állatorvos azt mondta, csak az 5. oltás (14 hetes) után vigyem ki, de akkor mikor fog szocializálódni? Mi baja lehet, ha kiviszem?
2010. jún. 17. 17:48
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Kiviheted már a negyedik oltás után, de tartsd szemmel, össze ne szedjen valamit. Szigortúan pórázzal vidd ki és a bal oldaladon sétáltasd.
2010. jún. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Akiteki ***** válasza:
Már 2 után is. Ennyire nem kell vitrinben tartani senkit.
2010. jún. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az 5. oltás a veszettségi oltás. Teljesen nyugodtan kiviheted már most is, semmi baja nem lesz. A kombinált oltás megvédi. Nem fog a város kellős közepén veszettséget összeszedni, hacsak nem rá nem támad egy veszett róka, aki Romániából futott át gyorsan a te kiskutyádhoz.
2010. jún. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kutyánk sétáltatását először a harmadik (fertőzött területen a negyedik) oltást követő 1 hét múlva kezdjük meg.


[link]

2010. jún. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Akiteki ***** válasza:
Eddig mit csináltatok vele? Én megőrültem volna, ha egy hónapig a lakásba kakálnak.
2010. jún. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én 9hetesen elvittem,de nem volt kinn kutya így engedtük,hogy sétáljon,persze csak pórázon:) az a legfontosabb,hogy Vigyázz az idegen kutyákkal!!!
2010. jún. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát már nekem is elegem van a lakásba csinálásból, meg ha ez nagyon berögzül nála, úgy hallottam nehezebb lesz szobatisztaságra szoktatni.

De úgy megijesztgetett az állatorvos, azt mondta ha kiviszem 3és fél hónapos kora előtt akkor el fog pusztulni. Azt pedig nem szeretném.

2010. jún. 21. 10:06
 8/9 anonim ***** válasza:
Az n kiskutyám most pénteken kapja meg az utolsó kombinált oltását, és azt mondta a doki, hogy amint megkapta másnap már lehet vinni. Fontos, hogy vigyázz rá, és akkor nem lesz baj. Pesten laksz egyébként? Mert akkor nem javaslom, hogy lerakd a mocskos undorító utcákra, hanem amíg lehet ölben vidd elegy parkig.
2010. jún. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Akiteki ***** válasza:

6 kiskutyát vittem haza panelba. (Nyugi, nem egyszerre!:))

Ebből 5-nek még csak 2 oltása volt. Mindegyiket első perctől kezdve levittem sétálni, soha nem csináltak a lakásba. Nem kell mindent túllihegni. Nem kell beteg kutyák közé meg a futtatóba vinni, lehetőleg még kevés kutyával találkozzon. De a harmadik után már az összes orvos azt mondja, hogy vigyük le.

2010. jún. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!