Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BARF étrendes, allergiás...

BARF étrendes, allergiás kutyát tartó gazdik! Tudnátok tippeket adni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 7 éves, 5 éve BARF étrenden lévő kutyám. Anno az allergia miatt tértünk át erre az étrendre. Akkor látványos javulást értünk el vele. Azóta megint vissza-visszatér a probléma (vakarózik, rágja magát, gyullad a füle). Meguntam a folyamatos állatorvos-antibiotikum-labor körforgást és arra gondoltam, hogy kipróbálnék neki egy gabonamentes tápot.


Van valami tippetek, hogy milyen jó minőségű tápot tudnék neki venni? Heti 1-2 napot szeretnék kiváltani vele, mert az utóbbi 2 hónapban elkezdett fogyni és 4 állatorvos szerint "minden rendben", nincs szervi baja.


2018. júl. 3. 09:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha vakarózik, rágja magát, gyulladás van a szervezetében, akkor allergiás vmire. A barf a lehető legjobb, amiképp etetheted, rá kell jönni, hogy mire allergiás, mi a probléma. Próbálgass, kísérletezz. Egyszerre csak egyféle állat húst adj neki, akkor be tudod lőni, ha vmilyen állatra allergiás. Ugyanígy a belsőségekkel, lehet, hogy vmelyiket nem bírja.

Illetve próbáld ki a spirulinát vagy barna algát, barfshopon tudsz rendelni.

2018. júl. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A barffal egyébként sem juttatsz gabonát a szervezetébe, akkor miért gabonamentes tápot akarsz neki adni?


Próbáljátok meg az eliminációs diétát, másrészt simán lehet környezeti allergia is.

2018. júl. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az orvosok egyöntetűen azt mondták, hogy felesleges az allergia teszt, mert nem ad 100%-os eredményt. Nem tudom már mit csináljak. Nyulat kapott egy ideig, arra is rágta magát. Aztán egy ideig szaevast, majd lovat. Mindegyik húsnál visszatér a probléma. A vegán táptól véresre rágta magát.
2018. júl. 3. 12:24
 4/9 anonim ***** válasza:

A fent leírtak alapján, nem a húsra hanem valamilyen növényre allergiás, mely nyomokban megtalálható a húsban is. :( Főleg ha a "vegán" tápra ilyen rosszul reagált.

Vagyis az sem mindegy neki, hogy a növényevő mit evett előzőekben.

Ha nem te magad neveled az eleséget, akkor ez követhetetlen.

A Trovet gyógytápjainak van egyedi húsú tápja, sőt van már rovarfehérjés is. Érdemes kicsit körbenézni. Viszont nem olcsó az biztos.

Esetleg vegyél nyulakat, és ne takarmánnyal hanem, szénával, és zöldell neveld őket. Van kutyás ismerősöm akinek az extrém érzékeny Szettere miatt kezdett el nyulat, kacsát, és csincsillát tartani. A kutya ezeket eszi, és bio gyümölcsöt. Nekik így múlt el a probléma, de ez azért elismerem elég extrém megoldás, főleg ha nincs lehetőség haszonállat tartásra.

2018. júl. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

De miért gondoltok a kajára? Az allergia nagyobb százalékban környezeti allergia, mint étel.


Poratka, valamilyen most virágzó növény, mosószer akármi. Télen is ez van?

2018. júl. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A kertben amivel érintkezik az maximum a fenyő, de akkor egyfolytában lenne valami baja. A házba nem nagyon jár be, nem szeret bent lenni. Úgy néz ki a dolog, hogy 1-2 hónapig semmi baja, aztán visszatér váratlanul. Most júniusban nem volt semmi, aztán tegnap reggelre megint begyulladt a füle. Télen is visszajön. A fenyőket már elkezdtem kiirtani tavasszal, csak nem kis meló. Ezen kívül fű van még a kertben. Szóval már ötletem sincs.
2018. júl. 4. 08:07
 7/9 anonim ***** válasza:
Amikor 1-2 hónapig nincs baja, akkor mit eszik? Azt add neki.
2018. júl. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ugyanaztokat eszi felváltva. :D ez is a bajom. Hogy van amikor semmi baja attól, ha szarvast eszik, aztán van amikor begyullad a füle és véresre rágja magát.
2018. júl. 5. 08:33
 9/9 anonim ***** válasza:
Álljatok rá egy húsra, egy csontosra. Mondjuk a nyúlra. Én végigcsinálnám az eliminációs diétát, ettől függetlenül azt mondom sztem ez nem kaja lesz.
2018. júl. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!