Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A pitbull tényleg olyan vad-e...

A pitbull tényleg olyan vad-e ahogy mondják?

Figyelt kérdés

2018. júl. 4. 06:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
7%
áá, dehogyis. Gyerek mellé egyenesen alap!!!
2018. júl. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Csak az, amelyiket idióta emberek vadítással, hergelíssel idegronccsá tettek.
2018. júl. 4. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Nevelés és felelősségtudat kérdése.

Mióta felénk néhányan kezdik komolyan kezelni a kutyájukat, nem csak "divatból, meg jó heccből" tartani, azóta vannak itt a környéken olyan "vad, meg "veszedelmes harci kutyák", hogy kenyérre lehet kenni őket. :)))

Sőt! némely lakóknak már az előítéletes hozzáállása is változott, ami azért itt nem kis dolog.

Soha nem tartanék pitbullt, azt viszont nem hiszem el, hogy kevésbé lennének "szelidíthetőek", kordában tarthatóak, mint sok egyéb fajta.

Persze, nem egy golder retriever vérmérsékletű kutya, de ha következetesen és határozottan megnevelik, akkor nem veszedelmesebbek, mint egy neveletlen, rosszul tartott negyedakkora "kutyuska" lehet.

Foglalkozni kell velük, helyén kezelni, szeretni őket....de azt a legkisebbtől a legnagyobbig ugyan melyik kutyával ne kéne megtenni?

2018. júl. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Nekem volt.. hozzátenném hogy az én édes kis pincsimmel.. soha még csak rá sem mordult. Egyutt ettek, jatszottak meg csak rá sem kapott. De azt is hozzá teszem hogy ami a pincsimnek meg volt engedve az neki is.. nem tettem koztuk kulonbseget.. szeretetben nevelkedtek csaladtagkent :) Jobb kutyam soha nem lesz tole!!
2018. júl. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
En egyet usmertem. Minden idegennel nagyon kedves volt. Az teny, a kutyakat nem birta.
2018. júl. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%
Normális nevelés esetén abszolút nem vad, sőt barátságos, játékos, kedves kutya.
2018. júl. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pitem van!

Ismerem, soha nem harapna meg senkit! Azt lehet csinálni vele amit akarsz, húzhatod-nyúzhatod.

Kutyákkal is nagyon barátságos, szereti a társaságukat. Legyen az kiskutya, nagykutya.

Mondjuk olyan nem fordult még elő, hogy rátámadott volna egy kutya...abban az esetben nem tudom, hogy kezelné a dolgot.

Minden nevelés kérdése. Ha jól van nevelve egy igazi családtag válik belőle.

Ha rosszul neveled akkor igen, lehet veszélyes!!!

2018. júl. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
27%
Emberrel nagyrészt jófejek, de kutyákkal a legtöbb agresszív. Soha nem kéne olyan kutya, akivel nem tudok kutyatársaságba menni mert mindegyiket meg akarja ölni.
2018. júl. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%

Szomszédomnak volt. Általában más kutyákat nem bírt, ezzel voltak gondok, de a gazdája elérte hogy az ő jelenlétében 2-3 óráig ne legyen gond. Más állatokkal, emberekkel végtelen türelmes és kedves volt. Temperamentumos, higgadt, józan volt. Nagyon okos volt, könnyen tanítható, intelligens. Normálisan sétált, viselkedett. Lámpánál leült a gazdi lábához, rengeteg dolgot megtanított neki a szomszéd (parancsra hozta a csavarkulcsot, akkor evett, mikor engedte, futás közben fektette stb) Annak ellenére, hogy nem nagy kutyák elég nagy testi erővel rendelkeznek. A szomszédé elhúzta a 2 tonnás kocsit. (persze ez csak fokozatos edzéssel lehetséges) Egyedi kutyák.


Tavaly nyáron újítás volt, a kutya ki lett rakva az udvarra 1,5 hónapra hogy ne lábatlankodjon. Persze az egyik roh//ék cs.cska kapott az alkalmon és lemérgezte a "veszélyes" kutyát. 3 gyermekes család szeretett kutyáját vették el.


Ezektől függetlenül nem ajánlom kezdőknek, laikusoknak stb.

Elhivatott, józan kézbe valóak

2018. júl. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem kutyája válogatja. Van itt egy család,több pitjük van. Múltkor beszélgettem velük,és mondták,hogy az egyik pit nagyon kutyázik,meg harap. Nem tudják letiltani róla. A másik kettőt meg kenyérre lehet kenni. Közvetlen szomszédomnak staffi van. Az egy nagyon kedves,okos kutya.
2018. júl. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!