Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Befogadjam az egyik kiskutyát?

Befogadjam az egyik kiskutyát?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősömnek "besikerült" (ez is érdekes...) nyolc darab Mopsz-Csivava keverék kiskutya. Igazából, úgy néz ki, megtanulta a leckét. Az apát azóta ivartalanította. A Mopsz, amennyit én látom, jó anyakutyának bizonyul. Most öt hetesek a picik, és gyönyörűek, erősek. Egy héten kétszer látogatom őket, és eddig titokban tartottam, hogy mennyire imádom ezt a designer fajtát. Mindig is pont ugyanilyen kutyát akartam, csak hát, nem ilyen helyről, de az egyik szukát nagyon nézegetem már egy ideje, és nincs rá jelentkező. Egy hónap múlva már mindegyik a végleges gazdinál lesz.


Hozzam el nyolc hetesen a szaporítós kiskutyát, vagy pályázzak később egy tenyésztősre, külföldről? Sosem támogattam a szaporítást, de úgy érzem, hogy nagyon megbánom, ha átengedem másnak.


2018. júl. 7. 10:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%

"... pályázzak később egy tenyésztősre, külföldről?"


Szerintem nincs olyan külföldi tenyésztő aki direkt keresztezné őket.


Szerintem fogadd be, egy kutyát megmentesz a kidobástól, a menhelytől, rosszabb esetben szaporítástól.

2018. júl. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
De, vannak ilyen tenyésztők, elég sokan. Ezt hívják designer fajtának, külföldön egyre inkább elterjedt, de Magyarországon nem nagyon hallani róluk semmit.
2018. júl. 7. 10:58
 3/20 A kérdező kommentje:
Szóval, mindig is az álmom volt egy ilyen kutya, és most szembejött velem egy. :) Egyre inkább hajlok afelé, hogy megvegyem.
2018. júl. 7. 10:59
 4/20 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem ez nem hagyományos szaporítás, hiszen írtad, véletlenül lettek a kiskutyák. Ha a kiskutyához, amelyiket kinéztél, elkezdtél kötődni, szerintem vidd haza / vedd meg! Neki is jó lesz, hogy jó helyre kerül, ahol biztosan szeretni fogják. Nem egy ismeretlen kutya fog érkezni hozzád külföldről, hanem egy olyan kiskutya, amelyiket már ismersz, egymásra hangolódtatok. Sokkal jobb, mint egy cuki fénykép alapján választani, aztán kiderül, hogy nem is tudsz ráhangolódni a kutyusra. Ez így a legideálisabb, hogy már megismerted.
2018. júl. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
57%
megvedd?? Mii van? Szapis kutyát nem veszünk pénzért, max örökbe fogadjuk, hogy ne menhelyen kössön ki. ( maximum annyiért amennyi az első oltása, féreghajtása volt.)
2018. júl. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
40%

Pénzt kérnek a szaporított kiskutyákért? Akkor nem tanulta meg a leckét...maximum a két oltás és chip árát kérhetné el, de még azt is pofátlanság, örüljön ha jó gazdija lesz.

Egyébként én a helyedben nem pályáznék külföldi "dizájner tenyésztő" kiskutyára, inkább örökbe fogadnék egyet ebből az alomból de csak akkor, hogyha tényleg oltás árat kérnek érte.

2018. júl. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Pedig pénzt kér érte, méghozzá egy tízest, ami elég jelképes, tekintve, hogy egy tökéletesen erős, egészséges kutyusról van szó. Én legalábbis nem mondanám meg róla, hogy szapis. Mindenesetre még ma elmegyek hozzá és lefoglalom a kiskutyát.
2018. júl. 7. 11:17
 8/20 anonim ***** válasza:
73%
Na de várjál, és 8 hetesen 4-szer féregtelenítve, két oltással és chippel adja oda? Ha igen akkor még oké, jelképes a tízes, ha nem akkor pedig pofátlan lehúzás és elvből nem szabadna ennyit se fizetni érte.
2018. júl. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
29%
Basszus ott van a kiskutya aki tetszik neked, de te máris variálsz, hogy egy olyan kölyök kutyát akarsz majd ami ugyanilyen keverék,de akit sose látnál hisz az illető külföldről hozná be neked. És magát a kérdést se értem, hogy az miben lenne különb amit külföldről hoznak neked. Hiába látnál képet a külföldi kutyáról, lehet viselkedésre nem tetszene az a kutya hisz minden kutya, akárcsak az ember más viselkedésre. Szóval ha tetszik az a kutya, én nem haboznék. Bár aki kiír erről egy kérdést mert bizonytalan, annak nem való kutya. ;)
2018. júl. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
12%
Az meg, hogy valaki pénzt kér keverék kiskutyáért, az szerintem nem baj. A 10ezer forint szerintem is jelképes összeg, pláne ha szép a kutya. Ha ilyen nálam fordult volna elő, akkor én is kérnék pénzt a kutyákért, mert így látszik, hogy ki az, aki komolyabban gondolja a kutyatartást.
2018. júl. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!