Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Befogadjam az egyik kiskutyát?

Befogadjam az egyik kiskutyát?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősömnek "besikerült" (ez is érdekes...) nyolc darab Mopsz-Csivava keverék kiskutya. Igazából, úgy néz ki, megtanulta a leckét. Az apát azóta ivartalanította. A Mopsz, amennyit én látom, jó anyakutyának bizonyul. Most öt hetesek a picik, és gyönyörűek, erősek. Egy héten kétszer látogatom őket, és eddig titokban tartottam, hogy mennyire imádom ezt a designer fajtát. Mindig is pont ugyanilyen kutyát akartam, csak hát, nem ilyen helyről, de az egyik szukát nagyon nézegetem már egy ideje, és nincs rá jelentkező. Egy hónap múlva már mindegyik a végleges gazdinál lesz.


Hozzam el nyolc hetesen a szaporítós kiskutyát, vagy pályázzak később egy tenyésztősre, külföldről? Sosem támogattam a szaporítást, de úgy érzem, hogy nagyon megbánom, ha átengedem másnak.


2018. júl. 7. 10:43
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Igen, oltással, féregtelenítve. :)



Utolsó, szerintem inkább annak nem való kutya, aki mindenféle gondolkodás nélkül elhoz egy szapisat. A külföldi verzió abban más, hogy tenyésztőtől hoznám, bár, Magyarországon az ilyen kutyák tudatos tenyésztése még mindig szaporításnak számít.



Lényeg, elhozom, köszönöm a válaszokat!

2018. júl. 7. 11:38
 12/20 A kérdező kommentje:
Hogy szép-e? A legszebb teremtés, akit valaha láttam. A két kedvenc fajtám keveréke, mindkettőből a legjobb tulajdonságok ütköznek ki benne.
2018. júl. 7. 11:39
 13/20 anonim ***** válasza:
66%
Kérdező, tudja a tulaj bizonyítani, hogy be van oltva és féregtelenítve?
2018. júl. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Együtt vittük őket. :)
2018. júl. 7. 11:46
 15/20 A kérdező kommentje:
és visszük*
2018. júl. 7. 11:48
 16/20 anonim ***** válasza:
85%
Akkor ha minden oké akkor szerintem csapj le a kutyusra mielőtt valaki más lefoglalná. Sok sikert hozzá :)
2018. júl. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :D
2018. júl. 7. 12:36
 18/20 anonim ***** válasza:
55%
Ahogy jónak érzed!!!
2018. júl. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Platypus ***** válasza:
71%
Ha a szülők is kétes származásúak, akkor nagyon kockázatos. És kétlem, hogy a "besikerülések" felelős gazdáknál, jó származású szülőállatoknál fordulnak elő. Mindkét fajta borzasztóan terhelt örökletes nyavalyákkal. Még a törzskönyves, tesztelt példányok is. A szapisak meg katasztrofális helyzetben vannak. Két szapis példány kölyke pedig ugyanúgy veszélyeztetett, hiába keverék. Akármilyen szépek és egészségesnek látszóak, én nem merném elhozni. Egy problémát gyűjtötök be a tucatnyi lehetséges közül és ott hagyod a fél vagyonodat az állatorvosnál.
2018. júl. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
A szülők törzskönyvesek, nem "kétes származásúak".
2018. júl. 7. 17:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!