Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Noé állatotthon alapítvány...

A Noé állatotthon alapítvány nem ad kutyát, mert amelyik tetszene "kizárólag fajtához értő, kutyás tapasztalattal rendelkező, ereje teljében lévő gazdát keresünk számára". Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

És olyan kutyákat sóznának az emberre ami enyhén szólva nem véletlen, hogy a legtöbbeknek nem kell...

Még azt megérteném, ha az extrém problémás kutyákat nem adnák akárkire, de 3 random, nekem tetsző kutyára is ilyeneket mondanak.


Köszönöm, de akkor inkább veszek egy fajtatisztát tenyésztőtől...


2018. júl. 9. 08:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
milyet szerettél volna?
2018. júl. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Jobban is jársz a tenyésztővel, garantáltan betegségmentes, gondozott, fiatal állatok papírokkal, garanciával. Ezek meg tartsák meg a kutyákat, még a végén ugrana a pénz ha mindenki csak úgy örökbe fogadhatna onnan.
2018. júl. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
25%

"És olyan kutyákat sóznának az emberre ami enyhén szólva nem véletlen, hogy a legtöbbeknek nem kell..."


Aki igy gondolkodik az arva kiskutyakrol, annak nem csoda, ha nem is adnak. Gondolom ingyen szeretnel valami jo nagy juhaszkutyat esetleg bull tipust, hogy kemeny es meno legyel...

Talan te se kellettel senkinek, azert probalsz kompenzalni?

2018. júl. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Egyetértek a menhellyel, hogy bizonyos kutyá csak tapasztalattal rendelkezőknek ad. Pl. Mit kezdesz egy nagyon apportos kutyával?


De.


Az sajnos sok helyen, nem mindnél, de sok helyen bevett gyakorlat hogy erősen próbálkoznak olyan kutyákat odaadni, akár kezdőnek, akár nem kezdőnek (aki el is mondja hogy milyen kutya illeszkedne az ő eletébe) akik tényleg nem véletlenül ragadtak be.


A noé pedig már nem is menhely, hanem állatotthon. Nem elsődleges cél az örökbeadás, megtehetik.

2018. júl. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Van még menhely bőven. Keresgessél. A kutyamenhelyek sem szentek. Az állami támogatásért csinálják, a többi duma.
2018. júl. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
85%
3-as. Ha én veszen magamhoz, nálam lesz 10 évig, akkor hagy válasszak már olyat, amelyik nekem tetszik. Nem valami zavaros kutyát.
2018. júl. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
97%
A Noé az egyik legszőrszálhasogatóbb és ezt nem rossz értelemben mondom, nagyon alaposak, erre meg is van a jó okuk sajnos. Válassz egy kevésbé ismert, népszerű menhelyet, a legtöbbjük extrém módon terhelt, állandó likviditási gondokkal küzd, örülnek, ha gazdásítani tudják a kutyáikat. Persze ez nem azt jelenti, hogy minden jöttmentnek odaadják, de nem annyira akkurátusak azért, mert általában semmiféle erőforrása (sem anyagi, sem humán) a legtöbb szervezetnek sajnos a sokmillió körös ellenőrzéshez, ami mindenképpen szomorú, leginkább azért, mert bizony időről-időre kiderül, hogy szükség van rá. A fajtamentők is általában lényegesen nehezebben adnak ki kutyát, de mindez a blökik érdekét szolgálja. Gyepiket nem néztél? Ott van a legégetőbb szükség a gazdikra, altatás elől lehet menteni sokukat, az Illatos nem jöhet szóba? Minden gyepmesterin rengeteg a kutya, igaz, előélet és szocializáció szempontjából az a legnagyobb zsákbamacska.
2018. júl. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Én labrador "jellegű" (nem feltétlenül nagyon, csak emlékeztessen kicsit) keveréket szerettem volna, de Ők mindenképpen kistestűhöz ragaszkodtak, meg mondtam, hogy nem szeretnék 2015-nél régebbi születésűt, de rendre olyat ajánlottak, mintha nem is mondtam volna semmit.

Biztos minden kutya megérdemelné az örökbefogadást, de én azért szeretnék olyat akivel meg van a kémia... Illetve ha nem egy "életre" szeretnék kutyát, akkor elmennék ideiglenes befogadónak, de azt nem szeretném ha az első kutyám korából adódóan csak néhány évet lenne velem.

Valamint sajnálom, de nekem minimálisan számít a külső is...

Ez, ha nem akadékoskodnak nem lett volna akadály.

Amúgy az egyik kinézett kutyának a weboldal szerint elég sok netes támogatója szokott lenni (én is voltam amúgy régebben), lehet ezért tartogatják.

Szerintem ha elmondom, hogy minősségi táppal etetném, s megfelelően mozgatnám, akkor adják ide, aztán felőlem ellenőrizgessenek néhány hónap múlva.

2018. júl. 9. 15:11
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak azt tudom tanácsolni, hogy nézz szét gyepiken és vidéki menhelyeken. Ott örülnek, ha be szeretnél fogadni és nem is nagyon ellenőrizgetnek.


4-es: szerintem egy igazán apportos kutyát a legkönnyebb lefárasztani(persze azokon kívül, akik alapból takarékon égnek), leülsz a padra és dobálod neki a labdát....

2018. júl. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

4es vagyok:

Most mondtam valamit.

2018. júl. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!