Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyógyszert a kutyának mivel...

Gyógyszert a kutyának mivel adjam be?

Figyelt kérdés
5 napig antibiotikumot kell szednie reggel és este 1 szemet. Tegnap este szuriba kapta meg az orvostól, ma reggel már bontottam ki a tablettát. Azt a "harcot" , hogy bevegye.. próbáltam sajtba, sonkába, párizsiba májkrémbe semmi..kiszagolta..sütöttem egy csepp olajba egy rántotátt natúr. Na abba belekeverve megette a felét. A többit az istenért sem. Direkt vettünk konzervet, amit amúgy nem szokott kapni, na azt picit hozzákeverve tojáshoz nagyon nehezen, de megette. Fél órát szenvedtem mire végre megette. Antibiotikum ugye nem játék, nem tehetem, hogy elveszem előle, és majd később megkapja. Este mivel próbáljkozzak? Ha nincs más akkor marad a torkon lenyomás? Párom meg tudja csinálni, én nem tudom lenyomni a torkán.
2018. júl. 11. 09:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Beteszed a szájába, majd összefogod az alsó felső állkapcsát (üljön, feje ne lógjon) ösztönösen fog nyelni. Nem kell lenyomni a torkán. Ha sonkába, stb be nem.eszi meg.
2018. júl. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én le szoktam nyomni a torkán, nem mondanám hogy ugrál örömében, de az utána jövő jutika mindig kiengeszteli. Mi is sokat kínlódtunk, de rá kellett jönnöm hogy így a leggyorsabb és legegyszerűbb. Azóta minden gyógyszert, vagy tablettát így kap (ha túl nagy akkor elosztom) és még nem vagyunk ősellenségek, ki lehet bírni. A technika: kinyitod a száját, beteszed a tablettát a nyelve mögé és hagyod lenyelni. Ha jól helyezed el akkor nem tudja visszaköpni.
2018. júl. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Én sokszor teszem bele az ételébe, de lehet "erőszakkal" is lecsúsztatni a torkán. Próbállkozz (: (bocs a helyesírásért)
2018. júl. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem lenyomni kell, hanem csak a megemelt fejnél egészen hátra betenni. Gyorsan összefogni a száját, még jobban felelni a fejét, és simogathatod a torkát is. Ahogy lenyelte,azonnal adj neki egy kis jutalomfalatot. ha szereti a jutit, kapni fog utána és nem lesz ideje kiköpni a gyógyszert.
2018. júl. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Rendben akkor este lenyeletjük vele a technikával, amit írtatok. Köszönöm mégegyszer.
2018. júl. 11. 10:31
 6/6 anonim válasza:

Ha van otthon májkrémed, tök egyszerűen be lehet neki adni - én legalábbis így szoktam. Annyi májkrémbe "csomagolom" a gyógyszert, hogy sehol se látsszon ki, és nekiadom a kutyának. Annyira szereti a májkrémet, hogy rágás nélkül le is nyeli.

Esetleg a gyógyszeres falat előtt egy darab üreset adsz neki, azt megeszi, utána már lenyeli a gyógyszereset is.

2018. júl. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!