Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szeret sétálni a...

Miért nem szeret sétálni a kutyám?

Figyelt kérdés

Most kaptam, három hónapos golden retriever.

Egész nap kint van a kertben és a teraszon.

A szakirodalom szerint vagy fél, vagy fáradt vagy öreg.

Az öreg kizárva. Fáradt se lehet, mert ahogy visszaviszem ugrál, harapdál sőt van hogy bevadul. Ezért is lenne jó ha sétálna levezetné az energiáit.

Félni se félhet, mert éppen hogy az a nagyon bátor fajta, mindenhez és mindenkihez szivesen odamegy, mindenre felmászik, leugrik stb. Ha kit vagyunk nem is találkozun másokkal.

Olvastam másoknál hogy a meleg miatt lehet, de késő délután szoktam vinni.

Anyám szerint kicsi még.

Előző kutyámat (ugyanilyen ugyanekkora korában) naponta kétszer vittem egy - másfél órára pedig ő félős volt. Bár az is igaz hogy ő panelban volt.

Korábbi gazdája nem igazán sétáltatta, felmerült hogy csak simán nincs hozzászokva.

Szerintem simán nem szeret. Ahogy hazafele vesszük az irány jön, felélénkül, előre megy.

De amikor indulunk ahogy kilépünk a kapun nyüszít leül, lefekszik és nem jön.

Elképzelésem sincs miért csinálja ezt. Most volt dokinál nem beteg, szépen eszik alszik játszik tanul. Ez az egy a probléma.

Még az is eszembe jutott h a póráztól fél, de anelkul is csak vonakodva jön.

Hogy szerettessem meg vele? Mit csináljak?

Jelenleg azt csinálom h minden nap 10 percel tovább viszem, de ha nem élvezi mi értelme? De hát csak kell sétálnia és én is nagyon szeretnék.

Szerintem a kutyatartásban a legszebb a közös séta.

Mit tegyek?


2018. júl. 11. 17:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Eloszor is anyadnak igaza van, meg kicsi hozza! Nemreg volt az en kutyusom is ekkora es mar alig vartam, hogy megkapja minden oltasat, leteljen az 1 het es mehessunk setalni. Ahhaaa... vagy kezifeket huzott be es a kis ordog megtanulta leszegni a fejet is, hogy ne huzhassam, vagy mindenkihez odaszaladt nagy boldogan mintha a gazdaja lenne... mikor mar nagy nehezen csalogattam jutifalival es ugy setalt velem (kb 1-1,5 h ora alatt egy 20 perces tavot max), akkor azt hittem, hogy hazaerve tutira kifaradt... Gondoltam en naivan... nem, otthon haziterroristat jatszott :D en azt tudom neked tanacsolni, hogy otthon a kertben gyakorolj vele delutanonkent. Porazon jaras, ul,fekszik,pacsit, parancsra ugatas stb, barmi ami eszedbe jut es a normalis setalast kezdd el kesobb. Az enyem most feleves es mostmar vegigsetalja mellettem mindenfele problema nelkul jo idoben az utat. (Nala bejott meg egy mozgasszervi problema is, ami miatt 1 honap mozgaskorlatozas volt.)

Ja es azt a hulyeseget, hogy nem szeret felejtsd el! Meg kajla :)

2018. júl. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja igen es pluszban: nem elvezi.. persze, hogy nem, neki maga a vilag erdekes meg meg a kozvetlen kormyezete, nincs ingere arra (sot meg nem is olyan tapasztalt) hogy mas kutyak szagat ertelmezni tudja. Tehat nem erdekli :D Tok normalisan viselkedik. :)
2018. júl. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot, kipróbálom!:)
2018. júl. 11. 17:39
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne 10 perccel tovább vidd, hanem gyakrabban!

Fél az utcán az idegen ingerektől, ezekhez kell fokozatosan hozzászoktatni. Idegen kutyákhoz, idegen emberekhez, járműzajhoz, forgalomhoz, stb. Jutalomfalattal motiválhatod, és játékkal séta közben. Szocializálni kell, otthon biztonságban van ezért nagyobb szája, de kint idegen, számára még félelmetes ingerek vannak. Ezért kell hozzászoktatni gyakori, inger dús, játékkal egybekötött sétával!

2018. júl. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!