Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanitott kan kutyamrol...

Ivartalanitott kan kutyamrol mikor vehetem le a gallert? Esetleg valamivel tudom helyettesíteni?

Figyelt kérdés
Pentek delelott ivartalanitottal
2018. júl. 15. 07:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen kérdéseket nem bírom felfogni, mert ha már jártál vele orvosnál, miért nem bírtad megkérdezni? Ez kb. olyan, hogy engem megműtenek, és itt kérdezem meg, hogy mikor menjek varratszedésre. Persze az orvos is mondhatná alapból, hogy meddig javasolt rajta lenni a gallérnak. Nem hiszem, hogy van értelme helyettesíteni bármivel is. Legfeljebb ha nagyon nyalni akarja még magát, elvonod a figyelmét valamivel.
2018. júl. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Semmivel. Gondolom azért akarod leszedni, mert zavarja, de ha leszedett, valószínűleg elkezdi piszkálni a sebét. Hagyd a gallért ahol van varratszedésig/amíg ki nem esnek a varratok.
2018. júl. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én már rég leszedtem volna róla.


Az enyém nem is kapott ilyet annak idején, de nem is nyúlt magához, egyszer sem. Adtam neki normálisan fájdalom csillapítót, meg levolt kötözve a vágás.

2018. júl. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1x cseréltem kötést, fertőtlenítettem, ugyanabba a kötésbe mentünk varratszedésre is, mintha akkor raktam volna fel, olyan érintetlen tiszta volt angyalomon.
2018. júl. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én kutyám sem piszkalta magát. Viszont láttam már olyat is, hogy a kutya szetnyalta a sebet, az elfertőződött és szegénynek tiszta genny volt az egész, közel 1 hónap volt mire meggyógyult.
2018. júl. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nagy műanyag tölcsért kaptatok, akkor azt helyettesítheted felfújható gallérral. Állatorvosnál, -patikában tudod megvenni pár ezer forintért, ezt is több méretben árulják. Kevésbé zavarja a kutyát, nem akad fenn mindenen.

Egyébként simán megszokja a mostanit is, nyugi.

Ha nem piszkálja, akkor ne rakd rá, ez a te felelősséged, minden esetre én nem kockáztatnék. Ha vele vagy, esetleg sétáltok, és le tudod tiltani róla, vagy elterelni a figyelmét, akkor nyugodtan vedd le róla.

Viszont ha nincs felügyelet alatt a kutya, nem hagynám magára tölcsér nélkül. Kibírja ezt a tíz napot valahogy...szeretni nem fogja, de megtanulja elviselni, ne aggódj.

2018. júl. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Esetleg vehetsz idős kutyusoknak való pelust (tépőzárasat). A sebe is tiszta marad, nem fülled be, és nem is éri el a sebet.

Mi első naptól ezt raktuk rá. Napközben felügyelet alatt, és séta alatt nem volt rajta. Mi holnap tudunk megszabadulni a pelustól az utolsó kontroll után.

2018. júl. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!