Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi tápot adjak neki?

Mennyi tápot adjak neki?

Figyelt kérdés

Valaki tudna segíteni?

Josera kids vagy brit premium small breed tápon gondolkozom.De nem tudom,hogy adjam majd a kiskutyámnak.A joseránál 10kg körüli kutyát ít etetési útmutatónak.

Egy törpe tacsim lesz.Ugye egyre több lesz a súlya.

Valaki tudna segíteni melyikből mennyi idősen mennyit adjak neki?

Illetve a brit táp vagy a josera jobb?


Meddig tart ki egy 8 vagy 15 kg táp?


2018. júl. 15. 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Neki kifejezettet kis termetű kutyáknak való kölyöktápot kell venni,mert egy medium tápban nagyok lesznek neki a szemek. A táp szacskóján lesz etetési útmutató,hogy milyen súlynál hány gramm a napi adag.

Brit care small puppy táphoz találtam útmutatót, nagyban nem térhet el tőle a prit prémium small puppy sem.


[link]



Ilyen tápokat 15kg os kiszerelésben nemigen árulnak,mert vesztrnr a minőségéből mire feletetnéd.

2018. júl. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem egyértelműen a Brit premium a jobb.

40% hússal indít, aztán több gyógynövényt is tartalmaz, továbbá ír lazacolajat, ami a Joserában pl. egyáltalán nincs. Fehérje és zsír szintén magasabb arányú a Britben.

A tápszemek méretét pont a kistestű kölykökre szabták.

Összességében úgy gondolom, jobban megérné nektek.

2018. júl. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]


Ott van, hogy a kutya kora, ezt nyilván hónapban nézed. Aztán ott van, hogy a kutya súlya, ezt kg-ban nézed, majd a kettőt egyezteted(pl): 1-3 hónapos kor közötti 3 kilós kutyának 30 gramm táp kell naponta. És így tovább. Mindig mérd meg a kutyust(hetente) és egyeztesd az adagot.

Még egy dolog. Ez, amint a nevében is láthatod, útmutató. Ha a kutyus hízik, akkor csökkented az adagját, ha fogy, akkor növeled. Nem kell túl komolyan venni, mivel kölyökként még gyorsan változik a súlya, de ne hagyd túlhízni és nagyon soványan sem.

2018. júl. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kezdésnek kapja azt, amit a tenyésztőnél evett, aztán fokozatosan, a két tápot keverve lehet áttérni.

A Josera és a Brit is jó, nekem a Brit összetétele jobban tetszik. Tapasztalatom csak a Brit Care-rel van, az nagyon jó, és nem sokkal drágább a Premiumnál.

Abból kiindulva, hogy egy 15 kilós zsák az én 32 kilós kutyámnak elég másfél hónapig, egy törpetacsinak szerintem több hónapig jó lesz. Viszont a tárolásra figyelni kell, és először érdemes kisebb kiszerelést venni, figyelni, hogy beválik-e, nem okoz-e problémát.

2018. júl. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!