Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff, pit szakértők tudnáto...

Amstaff, pit szakértők tudnátok tippet adni, hogy mitől lehet mostanában nagy szája a kutyámnak?

Figyelt kérdés

9hónapos kan pit-em van.

Sosem volt semmi gond a kutyaval. Nagyon baratsagos volt mindenkivel! Kutyakkal emberekkel egyarant. 2 hete fordult elő elosszor hogy a tavolban meglatott 2 kutyát és őrulten elkezdte ugatni. Elotte latott mas kutyakat is, azokra semmi csak figyelte oket.

Utána volt hogy elindultunk sétálni es ugyan igy a szomszed nenit kezdte el ugatni. A harmadik eset 2 kisgyerek volt. Hozzateszem a szulok nagyon nem orultek. En sem orultem volna a helyukben.

Egy hete lett ivartalanitva.

Mit lehet a gond? Meg fog ez szünni? Mit tegyek?


2018. júl. 15. 19:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Megszűnni magától nem igazán fog. Ilyen esetben a gazda dolga a kutyát helyretenni. Helytelen viselkedést tiltani kell.
2018. júl. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Persze, tiltom neki!

De valami ötlet, hogy mitől lehet?

2018. júl. 15. 19:40
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Félelmi agresszió is lehet. Te ismered a kutyád, neked kell tudnod miért ugat!
2018. júl. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2018. júl. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Közben elolvastam a cikket amit belinkeltem, hááát nem tudom számodra mennyire hasznos. Szerintem baromság.


Mindenesetre a kutyád most kamaszodik, szemtelen, ha egyedül nem tudod letiltani az ugatásról - ami nem egy was ist das pórázon, és előbb mint utóbb megtanulja - vidd kutyaiskolába ott majd segítenek neked. De ha nincs kutyasuli, házhoz járó kiképző is tud segíteni nektek.

Kérj szakszerű segítséget mert olvashatóan nem vagy a helyzet magaslatán, és ne a kutya legyen a bűnbak, mert halvány lila elképzelésed sincs mitől ugathat másokra!

2018. júl. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt ennyiből honnan lehetne tudni, hogy mitől van? Ebben a korban még van egy olyan periódus, amikor a kutya elkezd félni vagy kitámadni. De érhette rossz élmény. Lehet, hogy pocsék az idegrendszere. Lehet, hogy mégis rosszul nevelted, rossz viselkedésekre kapott tőled megerősítést. Honnan lehetne tudni? De mindegy is, meg kell oldani! És most azonnal, mielőtt komolyabb baj lesz belőle!
2018. júl. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kamasz lett, arcoskodik, nagyfiúskodik, ő akar lenni a főnök :) Eddig kölyök volt.

Nagyon-nagyon határozott nevelésre lesz szüksége a következő időben. Határozott tiltás! A főnöknek neked kell lenned; majd te eldöntöd, kit és mikor ugathat meg, és egyáltalán mit szabad neki és mit nem. Ehhez a fajtához (és még sok másikhoz) csak így szabad hozzáállni.

Magától nem szűnik meg, sőt egyre rosszabb lesz, a helyes útra neked kell terelned.

Mindenképpen javaslott kutyaiskola, olyan, ahol az engedelmességi képzés mellett szocializáció, falkázás is van.

2018. júl. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!