Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt már valakinek dolga...

Volt már valakinek dolga szellemi fogyatékos kutyával?

Figyelt kérdés
Sok kutyával volt már dolgom, ez a munkám is. Kutyákat tréningelek, de ne kutyasulira, hanem inkább ilyen szocializációs tréningre gondoljatok. 5 éve foglalkozom ezzel és 4 hónappal ezelőtt jött egy akkor 3 hónapos golden retriver. 6 hetesen lett elválasztva az anyjától. Semmi eredményt nem tudok elérni nála, de szó szerint. 2 másodpercnél nem képes tovább koncentrálni egy dologra. Állandóan elbóklászik, ha szólsz neki semmi reakció. Vizsgáltam, hogy esetleg süket, de nem. A tekintete is nagyon fura, nem olyan, mint a többieké. Arra gondoltam, hogy létezhet-e , hogy szellemi fogyatékos.
2018. júl. 18. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Az én kutyám 4 hetesen szakadt el az anyjától, nincs mentális problémája - ergo nem hiszem, hogy az miatt van, de persze nincs kizárva.


A nagymamám szobacirkálója viszont a legegyszerűbb parancsokat sem képes megérteni, pedig láthatólag "normális".


Szerintem lehet, hogy szellemi fogyatékos.

2018. júl. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

Nekem is, páromnak is vannak korábbi kutyás tapasztalatai. Egy munkakutyánk van, akivel aktívan dolgozunk, egy tacskónk és nem rég mentettünk egy francia bulldogot.

Nála lehet, hogy a traumatikus kölyökkor, kamaszkor is játszik, de hihetetlen, mennyire kis lele.

Hónapok óta próbálkozom az 'ül' parancsszóval, de hiába. Egyszerűen nem fogja fel. A nevére sem hallgat, ha gügyögsz, cincogsz neki, akkor talán odamegy. Ő szapis kutya rossz előélettel. A szóban forgó goldenről nem lehet tudni, honnan jött? Pl vérfertőzés esetén lehetnek szellemileg sérültek is az utódok.

Csak úgy zárójelben megjegyzem, amúgy imadjuk a bulldogot. Azt hiszem, igaz a mondás; boldogok a lelki szegények :)

Amúgy én a helyedben felkeresnék egy kollégát és kikérném a véleményét. Érdekes, az biztos.

2018. júl. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy valami sz@r helyről van, máskülönben nem került volna a családhoz 6 hetesen és nem örökbefogadott, hanem valami vidéki kennelből vették. Én sem gondolom amúgy, hogy a korán elválasztás lenne csak a felelős, mert már volt több ilyen kutya is a falkában. El tudom képzelni, hogy esetleg beltenyésztett és mint az embereknél is, kialakult nála ilyen mentális zavar.
2018. júl. 18. 15:30
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Há, kennelből tuti nem vették, azok szerintem 6 hetesen nem adják oda

. Tuti valami szaporitott kutya, az se kizárt, hogy rokonok a felmenői. Nem lehet, hogy ez áll a háttérben?

Ha nem akkor lehet agyi trauma is, egész kiskorban amitől ilyen.

Vagy egyéb dolog miatt nem tud koncentrálni. Nem lehet hogy ingerszegény körbyezetben él, és örül mindennek?

2018. júl. 19. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Heti hétszer velem van, úgyhogy nem él ingerszegényen, bár a gazdái konkrétan annyira nem foglalkoznak vele, hogy nelem kellett nyakörvet venni, mert soha nem viszik el sétálni :( elkezdtem olvasni a beltenyésztésről és valószínűleg az lesz :(
2018. júl. 19. 10:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Gazdik is lesznek szívesek kicsit többet és jobban foglalkozni a kutyájukkal, és sajnos el kell fogadni azt is, hogy szaporított kutyánél akármi előfordul, többek között ezért sem vásárolunk tőlük. De mostmár itt van, ez van, sajnos ő ilyen. Próbálj vele nagyon rövid, de intenzív intervallumokban dolgozni, és hagyd, hadd fedezze fel a maga tempójában a világot.
2018. júl. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!