Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehetséges, hogy szellemi...

Lehetséges, hogy szellemi fogyatékos a macskám?

Figyelt kérdés
Hát igen.. szóval,kezdjük ott, hogy a cicánk, aki pár napja sajnos meghalt, szült meg kereken 5 hete 4 kiscicát. Az egyik kis vörös kiscicánál, azt észleltük, lehet, hogy fogyatékos. Amikor még megvolt az anyukája, akkor mindig a szájába odavitte(az anyuka) az ágyra ezt a kiscicát. De csak őt. És a takaró alá dugta. És mindig kérdőn néz. Mintha el lenne veszve. És ő az egyetlen a 4 közül aki nem dorombol. Ez baj lehet?? Így is boldog cica lesz? Humor Heroldok kíméljenek!(bocsánat a tudatlanságért!)

2013. jún. 12. 14:56
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Nem hiszem, talán csak ő a leggyengébb. Sok törődést igényel.
2013. jún. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 klopusz ***** válasza:
100%

Furcsa, hogy csak azt egy egyet cipelte az anyja.

Bár én nem vagyok macskás, de barátnőm kutyája az egyik kölykét állandóan kilökte az alomból, szerencsétlen éhen is pusztult, bármit próbáltunk csinálni vele. A doki elvitte, megnézte, és kiderült, hogy a blökinek olyan belső elváltozásai voltak, hogy életképtelen volt. Ezt érezhette meg az anyakutya.

Ha a kutya így viselkedik, a macska is megérezhet a kölykén valami oda nem illőt.

2013. jún. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon bújós, és nagyon édes kiscica, csak annyira.. más, mint a többi. egyszerűen látjuk. Csak ez lehetséges?
2013. jún. 12. 15:24
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen "Kérdezd Állatorvosunkat" topikok a neten,keresőbe szerintem találsz.Én amikor epilepsziás rohama volt a Kutyámnak akkor kerestem fel ezt az oldalt (is,és még sokat): [link] és itt készségesen segítettek,szóval annyira,hogy szerintem mint elkötelezett állatorvoshoz,fordulhatsz a kérdéseiddel Dr. Kiss Gabriellához,szerintem válaszolni fog,ha tud.

Mert egyébként az javasolnám,hogyha ezt mindenképpen ki akarod deríteni,akkor mutasd meg egy állatorvosnak,ha megteheted.Ő biztos egy két "gyorstetszt"ből,vagy akár ránézésből is megmondja,mi baja a kiscicádnak.Még az is lehet,hogy valami olyan baja van,amin tudnak segíteni.

2013. jún. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden esetre az egy jel, hogy az anyja külön kezelte, a cicák is elválasztva tartják a nem egészséges kölykö(ke)t, ha van. Viszont lehet simán az az oka, hogy kisebb/gyengébb, mint a többi, az én cicám a fehér cicákat csak nagy sokára tisztogatta le szülés után rendesen... A fehér cicák általában a leggyengébbek az alomban, az említettek is láthatóan kisebbek voltak, bár nem feleakkorák azért, de kis gyengék. Vörös cicum nem volt, nem tudom milyenek.

A dorombolás hiánya nem feltétlen jelenti, hogy szelemi fogyatékos :) van cica, amelyik nem szeret dorombolni valahogy, van olyan, amelyik akkor is turbó üzemmódba kapcsol, ha véletlen hozzáér a ruhád. :)

A kérdőn nézés lehet csak az adottsága, cuki lehet, kis Csizmás Kandúr :)

Biztos mindent megteszel érte, ha nagyon aggódsz elviheted dokihoz, de biztosan boldog, hogy szerető gazdája van.

2013. jún. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Lehetsêges, hogy azért cipelte, mert gyenge volt. Ugyanis, amikor megszületett-mint utolsó cica-akkor nem az anya nyomta ki, hanem a kiscica saját magát. Mert, már nem vokt ereje kinyomni szerencsétlent. Azért köszönöm a válaszokat, azt hiszem állatorvos lesz a vége.:)
2013. jún. 13. 15:18
 7/9 anonim ***** válasza:
4-es vagyok,majd számolj be légyszi,hogy mit mondott az orvos,érdekel.
2013. jún. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Már voltál állatorvosnál? Mit mondott?
2013. jún. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
0%
Kedves Kérdező, a deák téren megtalálod a Fogyatékos macskák a fogyatékos emberekért nevű alapítványt. Oda beadhatnád, így még segítenél is a környezetednek és nem tetvezi össze az ágyadat:))
2013. szept. 29. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!