Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Kutyák

A kérdés

Normális, hogy így viselkedik? (lent)

9 éves keverék kutyánkat (22kiló) műteni kellett.Étvágytalan volt és kedvtelen nem tudott székelni.Az orvos szerint görcs volt a belénél amit a görcsoldó nem oldott meg. Műtétnél kiderült,hogy kicsit be is volt gyulladva a bele. Gyógyszereket kapott (mind a három gyomom és bél fertőtlenítő illetve táplálék kiegészítő és az egyik probiotikum. (antibiotikumot nem kapott) Ma van a harmadik nap műtét után és nagyon lehangolt, behúzza a farkát és egész nap csak sétálgat néha megáll de nem fekszik le önszántából. Sétánál kakilt eddig csak napi 1x.Az étvágya úgy ahogy visszajött. Normális ez? Miért nem pihen? Volt valaki hasonló helyzetben? Nagyon aggódom.

2018. júl. 19. 16:00  Privát üzenet  

A válaszok
Kap fájdalomcsillapítót

A válasz 71%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/10Időpont 2018. júl. 19. 16:09 Privát üzenet
?

A válasz 71%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/10Időpont 2018. júl. 19. 16:09 Privát üzenet
Andizsuzsi nevű felhasználó válasza:

Feltételezem fekvéskor nagyobb a fájdalma, mint talpon.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/10Időpont 2018. júl. 19. 16:10 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Az orvos nem írt fel neki. Felhívtuk és még ő kérdezte meg hogy nem írta fel?! De továbbra sem mondta hogy menjünk be és ír fel úgyhogy nem tudom.

# 4/10Időpont 2018. júl. 19. 16:11 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Lehet ,hogy így van.A fájdalomcsillapító nem lehet káros a gyomrára nézve? Nem értek ehhez és sosem volt hasonló az eddigi kutyáinkkal.

# 5/10Időpont 2018. júl. 19. 16:15 Privát üzenet
Én szélsebesen vinném vissza az orvoshoz. Nem, szerintem ez nem normális, arról nem beszélve, hogy fájdalomcsillapítót/gyulladáscsökkentőt (ált. ez ugyanaz egyben) mindenképpen szoktak adni műtét után, hacsak nem kapott ilyet pár napig ható injekcióban. De akkor is három nap után ismételni kellene, ha tablettában nem kap ilyet. Orvos!

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/10Időpont 2018. júl. 19. 16:17 Privát üzenet
Egyébként ha tablettában kap fájdalomcsillapítót, az is okozhat gyomor-bélrendszeri tüneteket, ez esetben is vissza kell menni az orvoshoz. (Előző voltam.)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/10Időpont 2018. júl. 19. 16:17 Privát üzenet
Káros vagy sem, hasonló nagyműtét után elengedhetetlen a fájdalomcsillapító... Képzelheted hogyan fájhat neki, ha nem tud lefeküdni. Szvsz én még ma visszamennék az állatorvoshoz, de legkésőbb holnap, mert aztán jön a hétvége és nem lesz belőle semmi.

A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/10Időpont 2018. júl. 19. 16:21 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Elmentünk a dokihoz kapott kajára fecskendezős folyékony fájdalomcsillapítót és jövőhéten visszük kontrollra. A műtét a bélgörcs szétmasszírozásából állt de lehet hogy a gyulladás nem ment le és ettől fáj neki, minden esetre nem értem miért "felejtették el" felírni neki a fájdalomcsillapítót .Remélem jobban lesz ,köszönöm a válaszokat a kérdést még nyitva hagyom lehet lesz update.

# 9/10Időpont 2018. júl. 19. 16:55 Privát üzenet
Bélgörcs szétmasszírozása??? Úgy érted, hogy bélösszetapadása volt? Mert másképp el nem tudom képzelni ezt a dolgot.

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/10Időpont 2018. júl. 20. 17:17 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Idegen területen hogyan viselkedik kutyákkal illetve emberekkel a Pásztorkutyátok, tapasztalatok leírását szeretném kérni, KÁJ, Kau, Kuvasz, Kangal, Komondor, Sarp, stb?
Mi lehet a 2 éves kaukázusi szuka kutyámmal? Miért viselkedik most ilyen furán?
Kombinált oltást kapott a kutyám, normális, hogy így viselkedik?
Tesóm 1 éves lány csivavája miért viselkedik így?
Lassan 1 éves fiú boxerem furcsán viselkedik. Nem bolhás és semmi egyéb atka vagy ilyesmi nem található benne de folyton a szőnyeghez dörzsöli a pofiját és a fülét is már véresre...
Miert viselkedik furcsan a kutyam? Fontos

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Kutyák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!