Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, hogy így viselkedik?...

Normális, hogy így viselkedik? (lent)

Figyelt kérdés
9 éves keverék kutyánkat (22kiló) műteni kellett.Étvágytalan volt és kedvtelen nem tudott székelni.Az orvos szerint görcs volt a belénél amit a görcsoldó nem oldott meg. Műtétnél kiderült,hogy kicsit be is volt gyulladva a bele. Gyógyszereket kapott (mind a három gyomom és bél fertőtlenítő illetve táplálék kiegészítő és az egyik probiotikum. (antibiotikumot nem kapott) Ma van a harmadik nap műtét után és nagyon lehangolt, behúzza a farkát és egész nap csak sétálgat néha megáll de nem fekszik le önszántából. Sétánál kakilt eddig csak napi 1x.Az étvágya úgy ahogy visszajött. Normális ez? Miért nem pihen? Volt valaki hasonló helyzetben? Nagyon aggódom.

2018. júl. 19. 16:00
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Kap fájdalomcsillapítót
2018. júl. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
?
2018. júl. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Feltételezem fekvéskor nagyobb a fájdalma, mint talpon.
2018. júl. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az orvos nem írt fel neki. Felhívtuk és még ő kérdezte meg hogy nem írta fel?! De továbbra sem mondta hogy menjünk be és ír fel úgyhogy nem tudom.
2018. júl. 19. 16:11
 5/10 A kérdező kommentje:
Lehet ,hogy így van.A fájdalomcsillapító nem lehet káros a gyomrára nézve? Nem értek ehhez és sosem volt hasonló az eddigi kutyáinkkal.
2018. júl. 19. 16:15
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én szélsebesen vinném vissza az orvoshoz. Nem, szerintem ez nem normális, arról nem beszélve, hogy fájdalomcsillapítót/gyulladáscsökkentőt (ált. ez ugyanaz egyben) mindenképpen szoktak adni műtét után, hacsak nem kapott ilyet pár napig ható injekcióban. De akkor is három nap után ismételni kellene, ha tablettában nem kap ilyet. Orvos!
2018. júl. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ha tablettában kap fájdalomcsillapítót, az is okozhat gyomor-bélrendszeri tüneteket, ez esetben is vissza kell menni az orvoshoz. (Előző voltam.)
2018. júl. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Káros vagy sem, hasonló nagyműtét után elengedhetetlen a fájdalomcsillapító... Képzelheted hogyan fájhat neki, ha nem tud lefeküdni. Szvsz én még ma visszamennék az állatorvoshoz, de legkésőbb holnap, mert aztán jön a hétvége és nem lesz belőle semmi.
2018. júl. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Elmentünk a dokihoz kapott kajára fecskendezős folyékony fájdalomcsillapítót és jövőhéten visszük kontrollra. A műtét a bélgörcs szétmasszírozásából állt de lehet hogy a gyulladás nem ment le és ettől fáj neki, minden esetre nem értem miért "felejtették el" felírni neki a fájdalomcsillapítót .Remélem jobban lesz ,köszönöm a válaszokat a kérdést még nyitva hagyom lehet lesz update.
2018. júl. 19. 16:55
 10/10 anonim ***** válasza:
Bélgörcs szétmasszírozása??? Úgy érted, hogy bélösszetapadása volt? Mert másképp el nem tudom képzelni ezt a dolgot.
2018. júl. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!