Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Australian Cattle Dog első...

Australian Cattle Dog első kutyának?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy elég kemény fajta és azt is, hogy 400 000 forinttól kezdődik normális tenyésztőtől és én kész vagyok akár ausztráliáig is menni érte...


Viszont nem abban az értelemben kemény, hogy hajlamos az elvadulásra, agresszióra rossz nevelés mellett mint mondjuk egy dobermann. (Bár tudom, hogy akár ÖV-re is alkalmas)

Persze a szocializációra oda kell náluk is figyelni, de amennyire tudom nem ezen van a hangsúly.

Hanem inkább óriási a mozgásigénye, illetve szellemileg is sokat kell fárasztani.

Meggyőzödésem, hogy ez a fajta észben átlagosan ott van valahol a Border Collie mellett.


Nem tudom, hogy ez az oldal mennyire hiteles, de e szerint olyan aktív mint egy rodi, s majdnem mint egy husky.


[link]


De szerintem ezekkel a feladatokkal megbírkóznék, hiszen pont hogy canicrossra és bikejöringre venném (meg persze legjobb barátnak)... Jelenleg is biciklivel járok munkába (napi 50 km) és hétvégente 150-300 km-et tekerek. Meg voltam már hosszabb montenegrói biciklis túrán. Illetve majdnem minden reggel 7-8 km-et futok.

De szeretném növelni a mennyiséget.

Meg szívesen mászkálnék erdőkben, de ezt jobb lenne egy kutyával mint egyedül.


Természetes járnánk kutyaoviba, suliba meg az étkezésére is odafigyelnék.

Vagy Orijen száraztápot kapna, vagy BARF módszerrel nyers húst, ezt még nem tudom.


Mi a véleményetek?

Végülis ezt a kutyát leginkább a hatalmas mozgásigénye miatt mondják nehezebb fajtának, de nekem is az van. Ha vennék először egy golden retrievert, attól nem lennék alkalmasabb az "ausztrál pásztorkutya" tartására, sőt mire nyugodt szívvel bevállalnék egy második kutyát már lehet meg is öregednék és kevésbé bírnám a strapát.


Szerintetek ha ezeket így elmondom a tenyésztőnek, akkor mekkora az esély rá, hogy nem ad kutyát?


2018. júl. 23. 05:19
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
szerinted mi honnan tudjuk, hogy te elbirsz-e egy ilyen kutyával? Irkálj tenyésztőknek, aztán majd kiderül, hogy kapsz-e vagy sem.
2018. júl. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
20%
Alapvetöen nem javasolt első kutyának. Ugyanis szép dolog az elképzelés, de a valóság pár hónap, év után már nem mindig olyan, ahogy az tervezve volt. Ezért célszerű egy könyebb fajtával kezdeni, és akkor a gyakorlatban kiderül gyözöd-e idővel, anyagiakkal egy "nehezebb" fajtát.
2018. júl. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
13%
Néztem róla képeket...háát. Ahogy nézem kb. egy pofásabb menhelyi keverék is nézne ki így,de nem kéne vele a Holdra menned meg vissza hogy lefáradjon. Még ha valami különlegesen szép kutyát akarnál aminek gyönyörű szabályos jegyei vannak,és különleges fajtatulajdonságai..de ez egy sima foltos keverék ránézésre,akármilyen színű lehet ahogy nézem. Találnál hasonlót menhelyen is ingyen.
2018. júl. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%

Általában a tenyésztők (más fajtáknál tapasztaltam) nem erre a kezdő-nem kezdő kérdésre görcsölnek rá, hanem hogy


-általában a kutyatartásra alkalmas vagy-e

-mennyire vagy korrekt, megbízható

-mennyire vagy sportos


Én biztatlak ennek alapján, bátran írj tenyésztőknek! Én úgy tudom, közeli országokban van kennel.

2018. júl. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#3: gyanítom, a kérdező pont a hatalmas mozgásigénye miatt szeretne ilyen fajtát. Amúgy meg alapjáraton megértem, miért ajánlják sokan a menhelyeket, de kezd már rohadtul unalmas lenni, hogy minden egyes hasonló jellegű kérdés alá benyögi valaki, hogy miért ilyen kutyát akarsz, miért nem mentesz.


Kérdező, én úgy tudom, van bennük egy adag makacsság, illetve, mivel észben hasonló, mint egy border, ezért nem csak fizikai, hanem mentális fárasztásra is nagy igényük van. Mindenesetre, ha úgy véled, alkalmas vagy egy ilyen fajtára, illetve az életstílusodhoz passzol, akkor nyugodtan írj tenyésztőknek az elképzeléseidről, ők meg úgyis jobban látják, hogy mennyire illik hozzád egy ilyen kutya.

[link]

Itt vannak tenyésztők, ha jól látom, van egy magyar is, illetve van pár kennel a környező országokban is.

2018. júl. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem azért mondtam,nem lobbizok a menhely mellett. De ez tipikusan olyan kutya amit onnan is kaphatna,ha ilyen külleműt akar mert kb. 0 a fajta standardja,egy sima közepes testű foltos vagy egyszínű kutya sprőd szőrrel nagy fülekkel. Minden 3. ilyen ott,nem mondod meg róla,hogy fajtatiszta ha szembe jön az utcán. Ha mondjuk egy border collie-t szeretne vagy egy fajtajegyes különleges kutyát amit nem lehet reprodukálni akkor azt mondom vegyen olyat.
2018. júl. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Én nagyon szeretem pl. a labikat,egyszerűen annyira aranyos fejük van. Menhelyről van egy fekete labrador keverékem,ha nem lenne fehér zoknis,nem mondanád meg róla hogy nem fajtatiszta labrador. És ingyen volt. De pl. az álomkutyám egy barna husky,na olyat tuti nem találnék menhelyen aminek pontosan olyanok a jegyei és boldogan ki fogok érte fizetni akár több száz ezret én is,mert tudom hogy esélyem sincs kifogni egyet menhelyről. Vannak olyan fajták amiket nagyon könnyű reprodukálni a természetnek mert nem spécik (lásd németjuhász keverékekkel tele vannak a menhelyek,találsz egy nem annyira elütőt és senki nem mondja meg róla hogy nem vetted). Meg vannak amiket lehetetlen kb. ha nem fajtavonalból veszed.
2018. júl. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!