Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusom meghuzta a lábát....

A kutyusom meghuzta a lábát. Meddig várjak a dokival?

Figyelt kérdés
Volt fel éve egy komoly balesete, az egyik hátsó lába maga alá tört. Sokáig nem tudott raallni. Mondta a doki, hogy sose lesz már tokeletes az a lába. Ez tényleg így van, de nem látszik rajta sakk kevesbe terheli, viszont nagyon ugribugri, szaladgalos kutyus így 1-1 rossz mozdulatnal kicsit felsir de aztán megy tovább (ez olyan havonta 1-2 alkalom) ma is ez történt, viszont 1-2 percig rá se tudott állni utána a lábára. Most már igen, de néha megemeli + nem ugrik vele. Amúgy mindent csinál ugyanúgy. Őszinte leszek, nagyon sokat költöttem mostanában és nem állok túl jól. Tudom, akinek nincs pénze ne tartson állatot, nekem van rá keret, de nagyon osszejott most minden. Egyebkent a lába nem volt műtve vagy ilyesmi. Lehetséges, hogy valami húzódás és rendbejon magától?
2018. júl. 24. 22:39
 1/8 A kérdező kommentje:
Marmint az állatokra költöttem sokat, a másik kutyám beteg volt, szerencsere helyrejott, de sokat kellett vinni a dokihoz még ebben a hónapban is
2018. júl. 24. 22:40
 2/8 anonim ***** válasza:
Annál a balesetnél volt röntgen?
2018. júl. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jobban járnál szerintem, ha egy ortopéd szakorvos nézné meg a lábát, ő mégiscsak erre van specializálódva és jobban tisztában van azzal, hogy milyen lehetőségek vannak a mai technikákkal.
2018. júl. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, volt röntgen. Ortoped szakorvosnal voltunk. Volt törés, de nem a lába, hanem fentebb. Mindent megtett, amit lehetett. Fizioterapiara is jártunk. Tökéletes sajnos már tényleg nem lehet soha az a lába és azt is mondta a doki, hogy rossz mozdulat/idojaras miatt fajdogalhat. Eddig azt tapasztaltam, hogy amikor mínusz fokok voltak akkor santikalt. Akkor hívtam a dokit aki azt mondta, hogy ez varhato volt. Ahogy melegebb lett valóban nem fájt már neki. Most pedig akkor vannak ezek a felsirasok amikor nagyon rohan vagy ugral tehát biztos valami rossz mozdulat miatt. Azt is mondta a doki, hogy ez is normális. Csak eddig ez csak egy rossz mozdulat volt és szaladt tovább most meg kozvetlenul utána rá se tudott állni és most is látom, hogy "vigyáz" még rá.
2018. júl. 25. 00:10
 5/8 anonim ***** válasza:

Furcsa, hogy egy törést nem műtöttek meg, pláne hátsó lábnál.


Simán lehet szalagszakadása, de az is hogy rosszul forrt össze.

2018. júl. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Látatlanban még állatorvos sem tudna neked mondani semmit a gondodra.

Bármi lehet a romlás oka. Csak egy ismételt röntgennel tudna az orvos is bármit mondani.

Amíg nem lesz orvosra pénzed, legalább az orvost hívd fel, hogy gond van a kutya lábával.

2018. júl. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Voltunk kontrollon tavasszal, akkor úgy tűnt, hogy minden rendben. Legközelebb ősszel kell majd kontrollra menni. Beszéltem a dokival azt mondta, hogy ha nagyobb gond van az látszik, nem szűnik meg a santasag, most már csak annyi, hogy futás közben néha megemeli azt a lábát, de ilyen a tegnapi eset előtt is volt, ugye írtam, hogy nem terheli rendesen. Ami szintén normális a doki szerint.

Most megijedtem pl. A szalagszakadastol, de olvastam, hogy annál is jelentős santasag lep fel, főleg lassú járásnál. Annyi, hogy még azóta nem ugrott fel, de nem is hagytam neki, hogy vigyázzon rá, mert pont jatszottunk és ugrálás közben történt valami

2018. júl. 25. 11:01
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem értelek. Az orvos megmondta, hogy ez normális dolog, mégis ott tartunk, hogy mindenféle teóriákat gyártunk már (szalagszakadás, stb.). Ha aggódsz érte, hogy a gyógyulása rossz irányba ment el, akkor kérj időpontot egy előrehozott kontrollra és kiderül mi a helyzet.


Egyébként még mindig nem világos, hogy mit csináltak a töréssel? Megműtötték? Tettek be implantátumot vagy mi volt pontosan? Nem kellett kímélni a lábát utána? Most éppen lábadozik vagy milyen szakaszban van? Azt tudom, hogy embereknél is van olyan típusú törés, ami után a törött rész érzékennyé válik és időjárásra fájdogálhat, de ennél többet nem tudok hozzászólni a témához.

2018. júl. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!