Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen idokozonkent kell le...

Milyen idokozonkent kell le vinni a kutyusom pisilni és hogy tanitsam?

Figyelt kérdés
Van egy 4-5 honapos Staffordom. Nem volt még ez elott kutyam es nem tudom milyen ido kozonkent kell le vinni , álltalában 3-4 orankent jarok le vele (idomtol fuggoen). és még igy is bepisil a lakasban. Nem jelez nekem se semmi. *pedig minden ismerosomnek jelez es eleg hamar meg is szokta , hogy ki kell birnia. * S lent is neha 1 orakat kell varni mire el végzi a dolgát mert inkább játszik.

2018. jún. 22. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Türelem a kulcsszó.

Vigyél rendszert az életébe, kb. ugyanakkor legyenek mindennap a séták, evés, alvás, játék stb. ideje, legyen egy viszonylag állandó napirend. Előbb-utóbb ehhez alkalmazkodik, és szobatiszta lesz, de ez hetek-hónapok folyamata. Meg fogja szokni.

A 3-4 óránkénti séta kb. megfelelő, ha bepisil még, akkor inkább 3 legyen egyelőre, ne 4.

Addig otthon takaríts, ha kell.

2018. jún. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Épp itt az ideje, hogy elmenj vele kutyaiskolába. Ez a fajta nem kezdőnek való, és ha ennyire alap dolgokkal sem vagy tisztában, nagyon sok mindent el fogsz rontani a nevelésében! Márpedig egy rosszul nevelt staffi lényegében veszélyes fegyvernek minősül!


De ezeknek a kutya érkezése előtt is utána nézhettél volna. Miért nem tetted? Miért pont ilyen kutya kellett? Ismered a kutyád igényeit, tulajdonságait? Milyen céllal vetted, mit fogsz vele dolgozni?

2018. jún. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A gyors szobatisztáság titka a rendszeres és gyakori kb. 2 óránkénti séta. Na csak levidd, hanem szoktasd pórázra és sétálj vele, játszani akkor engedd ha elvégezte a dolgát. De mivel ilyen sűrűn nemtudod levinni, figyeld és amikor pisilni készül akkor futás le, és ha lent sikerül elvégezni a dolgát nagy öröm és simi, minden alkalommal.
2018. jún. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
2#... Szóval, a barátomnak születtek és mindenképp el akarta adni olyan sürgősen hogy csak (300€) lett kutyus:) megtetszett a szeme színe és játékos volt velem szemben. Egyszóval megtetszett. Másrészt pedig megsajnaltam mert kint volt az udvaron nála egész álló nap utolsóként és nem volt helye. Ezért befogadtam. Nemvtervezek semmi harci kutyát faragni belőle. Papíron van meg, az állat orvos jár rendszeresen hozzá, oltás s minden ami kell megvan neki. Csak amint írtam a pisilessel van gond. De köszönöm a válaszokat, türelemmel megoldom és rendszeres beosztasokkal:)
2018. jún. 24. 20:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekünk is rengeteg dő volt de egy éve tt vannnak nálunk lakásban és az utolsó három hónap alatt 1 baleset volt.Bár hozzá kell tenni hogy nap 6 szor sétálunk. szerencsére 1 hónap múlva költözünk és nem kell majd annyszor lev kertes házban
2018. jún. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!