Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugye a kutyakat nem szabad...

Ugye a kutyakat nem szabad gyakran furdetni. Ez beleszamit? (Kerdes lent)

Figyelt kérdés

Ugye nem szabad oket sokszor furdetni, en egy evben 1-2-szer furdetem kutyasamponnal.

De az nem art neki, ha pl minden nap uszik a toban/patakban pancsol?



2018. júl. 26. 00:09
 1/4 Duenna ***** válasza:
66%
A víz egyáltalán nem árt a kutyának. Fürdetni havonta 1-szer lehet, ha lakásban tartott. Ha kinti kutya, akkor egy évben 1-2-szer lehet fürdetni.
2018. júl. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz az úszástól!

A fürdetés az amikor kutyasamponnal és vízzel alaposan átmosod a szőrt és a bőrt is éri a sampon.

Tehát úszni akár minden nap úszhat a kutya, semmi baja nem lesz tőle, fürdetni vagyis samponnal fürdetni minél kevesebbszer.

Német Juhászom van. Rendszeresen viszem úszni, hetente többször is. De Fürdetni csak nyár elején egyszer és a nyár végén egyszer szoktam kutyasamponnal.

2018. júl. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A víz nem mossa le a faggyúréteget a bőrről, szóval az mehet bátran. Samponnal max 3 havonta lehet, én pl egy évben 2x fürdetem őket. Először május környékén ha már jó idő van, másodszor pedig augusztusban amikor még jó idő van.
2018. júl. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én havonta fürdetem a kutyámat, mivel nagyon hosszú a szőre, és a házban lakik. A lábát, hasát szoktam minimális mennyiségű bőrbarát, allergénmentes samponnal megmosni, a hátát, fejét simán vízzel mosom át.

Nem árt a kutyának, ha vízbe megy. A legtöbb samponnal az a baj, hogy kiszárítják a kutya bőrét.

2018. júl. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!