Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mondanátok nagytestű, rövidsző...

Mondanátok nagytestű, rövidszőrű, jó házőrző kutyákat?

Figyelt kérdés

Kinti-benti kutya lenne. Kertes ház, 300nm a kert, így a pásztorkutyák gondolom kiesnek. Nekik úgy tudom nagyobb térre van szükségük. Naponta sétálnék vele (kb 2 óra) de ezen kívűl még otthon is foglalkoznék vele.


A lényeg, hogy nagytestű (30kg+) legyen, rövidszőrű (max németjuhászos szőrig) és idegenekkel szemben bizalmatlan, jó házőrző.


2018. jún. 16. 00:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
Rövid szőrrel max +10°C-ig lenne házőrző, annál hidegebb időben bent van a helye a házban.
2018. jún. 16. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
32%
Rottweiler, argentin dog vagy akár a németjuhász is
2018. jún. 16. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
32%
Rotweiller. :)
2018. jún. 16. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%

"Kertes ház, 300nm a kert, így a pásztorkutyák gondolom kiesnek. Nekik úgy tudom nagyobb térre van szükségük."

Dehát most írtad, hogy vinnéd sétálni! Akkor mi a probléma? A "nagy teret" nem otthon kell megkapniuk, hanem séták alatt. Egyébként pont a rövidszőrűek esnek ki. Azokat bent kell tartani. Egy hosszúszőrűt válassz inkább!


Egyébként ha csak azért akarsz kutyát, hogy a házat őrizze, akkor inkább ne! Egy olyan embert, aki tényleg be akar jutni, nem állít meg egy kutya sem.

2018. jún. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%

Bordeauxi dog

De nagyon igényli a szeretetet, szóval mindenképp be kell engedned.

Persze a többi kutyát is.

amúgy megadtad magadnak a választ: németjuhász.

2018. jún. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Kinti-benti kutya --> bejöhet a házba, télen nyilván bent lenne. Ezért nem gond a rövidszőr.


Nekem, amikor pásztorkutyát között keresgéltem, azt mondták, hogy ekkora kert kicsi lesz neki. Mert oké, hogy foglalkozom vele, de nagy területre van szüksége, amin "járőrözhet".


Nem csak házőrzőnek szeretnénk, családtag lenne, de nem egy "nyali-fali" kutyát szeretnénk, aki a betörőt is lelkesen fogadja.


Jelenleg a roti a befutó.

2018. jún. 16. 09:56
 7/18 anonim ***** válasza:
56%

Ha kinti-benti, családi, ráadásul rövidszőrű kutyát keresel, mi az istenért írtál házőrzőt? Ezek ELLENTÉTEK. A házőrző olyan kutyát jelent, aki hosszúszőrű, csak kinti, és arra van kiképezve, hogy agresszív legyen, tehát nem rövidszőrű, nem kinti-benti, és nem családi. Döntsd el, hogy házőrzőt akarsz, vagy családit, mert a kettő ég és föld, nem működnek együtt. Aki családi, az igenis körbenyalja a betörőt.


Egyébként gondolom, mindennap legalább 1 órát lenne kint, ami minden rövidszőrű kutyának sok. Azokat csak bent szabad tartani. Még a Roti az, ami napi 3-4 órát is bír kint, de abból két fajta van:

1. Családszerető, kedves kutya, de a betörővel is ugyanilyen, és nem lehet kicsukni, mert igényli a falka közelségét.

2. Házőrző. Ki lehet csukni, de mint mondtam, csak 3-4 órára. Szereti a családját, de nem igényli a folyamatos közelségüket. Őket ki kell képezni arra, hogy őrizzék a házat, egy kutya sem csinálja magától.

2018. jún. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Egy dolgot nem értek. Ha kint is lenne, miért írtad, hogy rövidszőrű legyen? Azokat bent kell tartani. Mi a baj a hosszú szőrrel?
2018. jún. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Mert nem akarok hosszúszőrűt...


Amúgy meg egyáltalán nem ellentétes. És sehol sem írtam, hogy családi kutya kell. Azt írtam, hogy családtag lenne. Házőrzésre pedig nem kell a kutyát képezni... A vérében van. Legyen jó házőrző, rövidszőrű és nagytestű. Szerintem ez nem sok kritérium. Nyilván nem csapom ki -10 fokban a kertbe, mivel rövidszőrű... Sétálni meg minuszokban is kell, max kap ruhát, ha fázik.

2018. jún. 16. 17:31
 10/18 anonim ***** válasza:

Ha "a vérében van", akkor miért keresel "jó házőrző" kutyát? :"D Hisz te mondtad, a vérében van. Akkor miről beszélünk? :D


Nem tudom, hányszor kell még elmondanom, de igen, ez sok kritérium, mivel ütik egymást.


"Nyilván nem csapom ki -10 fokban a kertbe, mivel rövidszőrű..."

De ha alig lesz kint, akkor minek legyen jó házőrző, azt mondd már meg? Mivel ugye mínusz fokban nem lehet kint, meg 30 fokban sem, marad a 20 fok. Itteni időjárás pedig kb olyan, hogy vagy -10 fok van, vagy 40.

2018. jún. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!