Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Márciusban, az akkor 6 hónapos...

Márciusban, az akkor 6 hónapos kutyusom az oltási könyve mellé csippet és útlevelet is kapott. Most júniusban a www.petvetdata.hu oldalon még mindig nem szerepel sem az útlevélszáma, sem a csippszáma. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
2010. jún. 19. 13:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem regisztrálták.Menj vissza a dokihoz és regisztráltasd.
2010. jún. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
az állatorvosnak kell regisztrálnia.Általában az szokta aki berakja a chippet, valószínű ezért nem kérdezett rá az orvosod. Szólj neki
2010. jún. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Menj vissza az orvoshoz és regisztráltasd. Kérd meg a dokit, hogy ott, előtted csinálja meg.
2010. jún. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Külön kell kérni a regisztrációt, nem automatikus.
2010. jún. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
igen én is tetettem, és megkérdezte, hogy csak megyei, vagy országos legyen a regisztráció. Én mondtam hogy elég nekem a megyei. Tudniillik az országos 2000forinttal drágább.És bár viszem minden fele, de soha nem megy el sehova, teljesen felesleges.
2010. jún. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Téged is jól átvágott és lehúzott a doki...

Teszem azt, ellóg a kutyád séta közben. Vki megtalálja, (bármi oknál fogva) később kirakja egy jó pár kilométerrel odébb. Az új megtaláló 100%, hogy a petvetdatában nézi meg, és eszébe sem fog jutni, hogy Piripócsnak is van saját nyilvántartása.

Vannak saját, egyedi nyilvántartások, de ezek baromira nincsenek a köztudomásban, nincsenek rendszerezve, hiányosak is. A megyei regisztrációval semmit nem érsz.


Felháborítónak tartom az orvosok hozzáállását a chiphez. Ha a dokiban van egy csöpp szeretet is az állatok iránt, akkor pl. kötelessége lenne a beültetéskor mondani, hogy csak regisztrációval együtt ér valamit; meg nem 2 hónapot tökölni a regisztrációval, meg több ezer forintot elkérni egy 5 perce gépelési munkáért.

A chip a kutya érdekét szolgálja, felfoghatatlan számomra ez a kavarás, ami ekörül folyik.

2010. jún. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nem, nekünk ingyen volt a csip,godolom azért kértek volna el plusz 2000ft-ot
2010. jún. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

egyébként nincs megyei és országos adatbázis, csak 1 van.

Ha felmész a petvetdatára akkor te is lekérdezheted a chippet

2010. jún. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
én felmegyek, de nekem nem hozzza ki!
2010. jún. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
pedig junius 3-4körül kapta.
2010. jún. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!