Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A magyar agár mennyire lenne...

A magyar agár mennyire lenne el egy kertes háznál? Tartható hobbiállatként, vagy szüksége van a vadászat izgalmaira?

Figyelt kérdés
2010. jún. 19. 16:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nemmuszály vele vadászni de hogy rengeteget kell neki futnia az tuti!! Sportos családba valo.. Ahol minimum 3-4-5 akár több orát a szabadban tud vele lenni naponta!
2010. jún. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Tartható hobbi kutyaként, de tisztában kell azzal lenni, hogy szüksége van a futásra, tehát a napi rendszeres séta, olyan területen ahol szabadon és hosszútávon futhat a kutya kötelező
2010. jún. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Értem, gondolom a futtatást lakott területtől jó messze kellene végezni.
2010. jún. 19. 16:34
 4/14 anonim ***** válasza:

Szántóföld, erdei út, folyópart.

Arra azért készülj fel, hogyha te nem is vadászol vele vadászkutya. Tehát ha meglát vadat (nyulat, őzet) menni fog és nahezen hívhatod vissza. Tehát neked kell először észrevenned és azonnal megállítani a kutyát, mert ha már elindult akkor elég reménytelen.

2010. jún. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Tudnám is hova vinni, csak hát igen, arrafelé rengeteg az őz, róka, nyúl. Egyrészt lenne sikerélménye, viszont ha kilövi valami vadász...
2010. jún. 19. 16:48
 6/14 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, ha meglát valamit, senki és semmi nem fogja vissza.
2010. jún. 19. 16:50
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia,


Én még korábban megkérdeztem a Szársomlyó-hegyi Magyar agár kennel tulajdonosától ezt :


Ha valaki Magar Agárt szeretne tartani milyen körülményeket kell előre megteremteni?

Kinek ajánlaná ezt a kutyafajtát?


A válasz ez volt:


Kedves Tamás!


A Magyar agárnak ugyan olyan helyet kell biztosítani, mint az átlagos kutyáknak, tehát száraz, télen meleg, nyáron árnyékos fekhely és bekerített rész, nehogy elcsavarogjon.

Az etetésben van némi különbség, az agárnak, hogy szép karcsú maradjon többszöri adagban kis mennyiségű, de tartalmas ételt adunk.

A száraz táp erre nem alkalmas, mert nagyon sok vizet iszik hozzá. A felnevelésben azon túl, hogy megtanítjuk pórázon menni, a fiatal agarat edzeni kell. 6 hónapos koráig nagy szabad területen, kedvére futkoshat (jó ha ilyenkor vannak társai). 6 hónapos kora után heti 3 alkalommal a korának és kondíciójának megfelelő távon futtatjuk( lóval, biciklivel, motorral), ez a táv egy kilométerről indul, és éves korára jó ha eléri a 10-12 kilométert. A távot növelni, csak akkor szabad, ha napokon keresztül a megszokott távja nem jelent neki terhelést, tehát edzés után nem fáradt el, nem pihen.

Féregtelenítés, oltás ugyan az mint a másik kutyáknál.

2010. jún. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Hasznos válasz volt!:)
2010. jún. 19. 21:35
 9/14 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Nem kötözködni akarok,de agárra nem lehet vadászni,illetve lehetni lehet,de nem szabad.

Tiltott vadászati módnak minősül.

2010. jún. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Akiteki ***** válasza:

A közhiedelemmel ellentétben az agarak a világ leglustább kutyái. Ha nem kergetem, nem fut.:)

Imád sétálni, de ha nem megyünk ki, vígan elvan a kanapén.

Soha nem edzettem bicikli mellett, annyit szaladgál, amennyi jólesik neki. Mégis gyönyörű izmos.

[link]

Arra vigyázz, hogy ha egyszer rákap a vadászatra, akár véletlenül is megfog valamit séta közben a mezőn, akkor többé nem tudod lebeszélni róla.

Itt is vigyázz, honnan veszed, sok a tk. nélküli szaporító, belekevernek mindenféléket.

2010. jún. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!