Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az utcán megkarmolt/megmart...

Az utcán megkarmolt/megmart egy ismeretlen, kb fél éves kölyökkutya, ettől nem lehet bajom, ugye?

Figyelt kérdés

A gazdijával volt, nem tudom, hogy van-e oltva, vagy bármit az illető kutyáról. Fél éves lehetett, és nyilván az én saram is, hisz nagyon aranyosnak találtam, egy vizsláról van szó, engedtem neki hogy harapja a kezem. A harapása nem hagyott nyomott, nem is fájt, a karmolása szintén nem fájt a lábamra, aztán 5 perc után mikor mentünk tovább, éreztem hogy "csíp" a lábam, és akkor tűnt fel, hogy kb 10-12 centis csíkban végigkarmolta oldalt a combom, és vérzett egy picit.

Hazaérve betadinnal alaposan beáztattam. Mivelhogy nem tudok semmit róla, hogy volt-e oltva, és egy kölyökkutyáról van szó, akinek még tejfoga, tej"karma" volt, és mivel nyilván koszos lehetett a karma, elkaphattam tőle valamit, ha csak végigkarmolt?


Vérmérgezést, akármit? Veszettséget nyilván nem, mivel a nyála a közelembe se került, csak a karmával kapott meg rendesen.


2018. júl. 30. 20:33
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Semmi bajod nem lesz
2018. júl. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

Radioaktív leszel, hosszú füleid nőnek és szuper szaglásod-hallásod lesz.


Ha ennyire irreálisan beképzelsz betegségeket és félsz mindentől, azt lehet, hogy kezelni kellene.

2018. júl. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Csak egy hasznos információ a jövőre nézve, mielőtt még kinyíratod magad egy kóbor állattal! (pl: róka, denevér, macska, kutya) A VESZETTSÉG KARMOLÁS ÚTJÁN IS TERJED!!! (Nyugodtan olvass utána!)


Most nyilván szeretnéd, hogy megnyugtassanak az emberek, hogy nem lehet semmi baj. Csakhogy mivel senki nem lát a kutyába és a karmain lévő vírusokról, baktériumokról sincs információnk, ilyet senki nem mondhat 100%-ra. Valószínűleg nem lesz bajod, mivel a kutyának volt gazdája, szóval talán nem egy totál ellenőrizetlen kutyáról van szó. De, legközelebb legyen annyi eszed, hogy minimum arra rákérdezel, hogy az oltásai rendben vannak-e, mielőtt egy vadidegen kutyáját elkezded babrálni és akkor legalább azon nem kell remegni, hogy veszett volt-e. Amúgy, minden karmolásban van rizikó, de azért a legtöbből nem lesz semmi. Engem is karmolt már meg kutya, macska is, lefertőtlenítettem, nem lett semmi bajom. Viszont elméletileg, bármit összelehet szedni. Ezzel, azért érdemes tisztában lenni.

2018. júl. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem az iróniát, meg hogy nem kéne egyes emberek szerint túllihegnem ezt a dolgot, de azért annyira nem venném félvállról, ha a 12 centis vércsíkből kb 1 centi a karmolás körül fehér lett (bár gondolom a nagyerejű karmolás miatt, amíg az a bőrrész meggyógyul) no meg egy ismeretlen állattól származó seb, amibe bármilyen kórokozót bejuthatott így a véráramba, mikor ki tudja milyen oltása lehetett, és milyen nem... ezért tettem fel a kérdést. :)
2018. júl. 30. 22:19
 5/8 A kérdező kommentje:
Az utóbbi válaszadónak már igazat adok, és köszönöm.
2018. júl. 30. 22:20
 6/8 anonim ***** válasza:
Lefertőtlenítetted, nem lesz bajod. Holnap is kend át azért a karmolást, és ne aggódj!
2018. júl. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jesszusom, egy kezemen meg sem tudom számolni hányszor karmolt telibe kutya, és nem, nem csak a sajátom. Sőt, olyat mondok, hogy még kóbor kutya is harapott már meg (kaját adtam neki, annyira éhes volt, hogy mohón kikapta a kezemből) . Vérzett szinte az összes sérülésem és semmi bajom nem lett még egyiktől sem.


Azért könyörgöm, egy gazdás kutya, akit sétáltatnak éppen, 99,9%-ban tuti, hogy nem veszett.


Akkor is ilyen nagy hűhót csapsz, ha mondjuk valami éles megkarcol az utcán (kiálló drótkerítés, lehorzsol a kőporozott fal vagy valami szúrós növény megkarcolja a lábad) ?


Túlreagálod.

2018. júl. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi a válaszokat.


Nem is feltétlenül veszettségre gondoltam amúgy, mert olvastam, hogy főleg Magyarországon szinte egyáltalán nem tapasztalható, de egy vérmérgezés vagy hasonló. Bár valóban nem fáj azóta sem, és nem látok elváltozást sem nagyon, remélem így is marad.

2018. júl. 30. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!