Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lehet ilyen sok a...

Miért lehet ilyen sok a végtermék a Real Nature táptól?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom, hogy a prémium magas hústartalmú tápoktól kevés kell hogy legyen a kutya széklete. Az én kutyám, illetve a szüleim három kutyája is Real Nature száraztápot esznek, ízeket váltogatva, most már jópár éve, mert tetszik az összetétetlük. A szüleim kutyái 3 nagy csomagot raknak naponta, az enyém pedig két nagyot és egy kisebbet. Ezt én soknak találom. Ha főzök neki egy kis kupac van egy nap. Nem értem ez hogy lehet, hiszen gabonamentes, és 70%-os hústartalmú. Vagy a három nem is számít soknak? Egyszer vigyáztam ismerősöm tacskójára, aki valami szemetet evett, ő kilencszer kakilt egy nap, ahhoz képest nem sok a három mondjuk.

2018. júl. 31. 12:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A relatíve sok széklet oka lehet:

többet kap a kelleténél

erős a táp a kutyának

Főzöl, aztán tápozol-- ez így megzavarja az emésztését a kutyának.

A kutya nem sorozatgyártmány. Egyéni az emésztésük is. Lehet a világ legjobb tápja is, ha a kutya valamiért nem tolerálja .

2018. júl. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy gabonamentes, még lehet benne olyan növényi összetevő, ami rosszul hasznosul. Pl. a magas rosttartalma miatt. Csak belepillantottam pár tápjuk összetételébe, előfordul burgonya (amiben néztem, abban különböző neveken összesen 44% burgonya volt, tehát már nem lehet 70%-os a hústartalom), volt, amiben borsót láttam, vagy édesburgonyát (38%, plusz lenmag+banánchips, ez összesen 44,5%-ot adott rostos növényi összetevőből), stb.

Mivel nem tudom, pontosan mely fajtákkal etettek, csak azt tudom mondani, nézd meg alaposan az összetevőlistát.

2018. júl. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
51%
A real nature-nek nem minden tápja gabonamentes.
2018. júl. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!