Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Veszélyes fajtákat olyannak...

Veszélyes fajtákat olyannak akinek még csak 1 kutyája volt egész életében eddig, ajánlanátok, vagy inkább nem? Bordeauxi dogra vagy angol masztiffra gondoltam, esetleg boxer is szóba jöhet.

Figyelt kérdés
2018. júl. 31. 14:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyik sem veszélyes fajta.

Miért pont ezeket a fajtákat gondolod magadnak?

2018. júl. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Mert ijesztően néznek ki és nagyok.
2018. júl. 31. 14:37
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
Na hát szerintem ezek közül egyik sem tűnik ijesztőnek :D Főleg nem a boxer és a bordeauxi dog a mamlasz pofijukkal... ettől nem lesznek veszélyesek. Inkább ne legyen kutyád, semmilyen.
2018. júl. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%
Ha ezért kell neked kutya, akkor nem való!
2018. júl. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem értem ezt a hirtelen elítélő hangnemet ellenem. Nem kutyaviadalra kell hanem családtagnak házőrzőnek! Baj hogy az ijesztő kinézetű nagytestű kutyák tetszenek nekem? Azért ne legyen megint kutyám, mert az ízlésem alapján akarok egyet választani?
2018. júl. 31. 14:49
 6/17 anonim ***** válasza:
84%

Ne aggódj, ezek közül egyik sem "veszélyes". Vagyis minden kutya lehet veszélyes, ha nincs megfelelően foglalkoztatva és nevelve. De egyik sem egy kirívóan nehéz fajta.

Nézz utána és mérlegelj, hogy van-e elég időd foglalkozni velük.

2018. júl. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszi! Napi egy óra séta este elég ha kertben van?
2018. júl. 31. 14:57
 8/17 anonim ***** válasza:
40%
"családtagnak házőrzőnek" - azért ez így elég ellentmondásos. Elég sokat elmond rólad, ha te házőrzőnek raksz ki egy kutyát a kertbe. Egy pillanat alatt megmérgezik, leszúrják, lefújják, savval leöntik stb. Nem telik semmibe kiiktatni manapság egy "házőrzőt".
2018. júl. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
27%
Ez egy vicc kérdés :D
2018. júl. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%

Rövid szőrű fajta, mint ezek, nem való kertbe. Nyáron nincs vele baj, de télen megfagy. Manapság meg a kutya elvesztette házőrző funkcióját, max a kispályás egyszeri tolvajokat tartja távol, de ha valaki be akar törni, akkor be is fog.

Szerintem ha igazán tetszik valamelyik, olvass utána sokat, beszélgess gazdikkal, menj ki kiállításokra, keress egy jó tenyésztőt és kérdezősködj sokat a fajtáról. A boxerről tudok neked nyilatkozni, a világ egyik legkedvesebb fajtája, csak a híre olyan amilyen.

2018. júl. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!