Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől néz ki egy kutya keverék...

Mitől néz ki egy kutya keveréknek és mitől fajtatisztának?

Figyelt kérdés

Elég sok helyen hallom ezt indokként az ismeretlenebb fajtákra. Vegyük pl most a mudit, mert én azt ismerem, de biztos másokra is. Sokszor mondják ez rá.

Csak szerintem értelmetlen ez a kijelentés? Mert mitől látszik egy kutya keveréknek vagy fajtatisztának? Én úgy gondolom hogyha egy ember ismer egy fajtát és meglátja valahol akkor fel fogja ismerni hogy az fajtatiszta, aki pedig nem ismeri az adott fajtát annak tök mindegy milyen kutyáról (lehet a legpuccosabb is) van szó nem fogja biztosan tudni hogy keverék vagy nem.

Meg különben is egy olyan fajta aki nagyjából egységesen néz ki az nem látszódhat keveréknek. Van több fajta ami még kiforratlan, na azok úgy néznek ki de pl a mudi nem.


2010. jún. 19. 20:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
A kérdésedre meg is adtad a választ - szerintem...
2010. jún. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
47%

On: Csak az tudja őket megkülönböztetni aki ismeri a fajtákat. Meg szerintem minden kutya fajtatiszta :).


Off: Én nem értem miért kell a keverékeket lenézni. Azt utálom amikor írják, hogy "mindegy milyen kutya, csak ne keverék legyen!" az ilyennek nem való kutya. Nem értem, hogy miért kell ezt csinálni velük :S sokszor egy keverék értékesebb mint egy fajtatiszta.

Aki akar lepontozhat :)

2010. jún. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Itt senki nem nézte le őket, én sem, de most nem róluk van szó.

"Elég sok helyen hallom ezt indokként az ismeretlenebb fajtákra"-> tehát azt hallom sok helyen hogy " ó hát ez nem szép kutya, keveréknek néz ki, bezzeg a másik fajtatisztának".

2010. jún. 19. 20:36
 4/19 anonim ***** válasza:
33%
egyetértek a második válaszadóval
2010. jún. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
De sokan ismerik a fajtát, mert tudják melyik fajtáról van szó mégis ezt mondják rá. Rengetegszer hallani itt az oldalon is.
2010. jún. 19. 20:37
 6/19 anonim ***** válasza:
31%

Sztem a mudi nem szép. Ismerem a fajtát, volt is egyszer, de sztem egyzsreűen nem szép.

Amiért gondolom h aki keveréknek látja ezért láthatja: a mudi még nem show kutya, max. kicsit kifésülik és körbefutnak vele. Nincs fürdetve, púderozva, kifésülve, beállítva a ringben.

Továbbá még használatban lévő munkakutya, így a küllem kevésbé fontos, nemrég még a tenyésztési irányelveket is a munka határozta meg és nem a küllem.

De sztem a lényeg:a szőre-hullámos és göndör, rövid és középhosszú között van, kutyánként változó, van tök göndör és csak hullámos. Formára sem homogén, van rövid törzsű kövér, hosszú, nyúlánk, farokkal vagy anélkül, rókapofával és rövidebb, tömzsibb pofával. Viselkedésre sem kirívó a karaktere.

A lényeg hogy nem annyira homogén külsőre, h 2-t az utcán látva egy hónap alatt feltűnjön h igen, 3 hete ugyanilyet láttam, biztos egy fajta.

És nem is látványos, bozontos szőr, átlagos felépítés, test.


Ahogy én észrevettem az átlag a határozottabb testkontúrokkal rendelkező fajtákat szereti jobban: rövidszőrű vagy szögegyenes de hosszú, vagy kevés de hullámosabb és hosszú, ha göndör akkor olyan sűrű h látszik tőle a testvonala, vagy a szőr adjon testet a kutyának, pl. bearded collie, bobtail, komondor. Határozottan körberajzolható alakjuk van.


Megvan a lényeg: rajzolj standard ábrát neki és ha feketére festve felismerhető a fajta népszerű lesz, ha nem, akkor az keverékes.-próbáld ki, sztem működik.(agarak, tacskó, dog, dobermann, nj, molosszusok, bulldog, spániel, szetter, pointer, vizsla, komondor, collie, golden-ezek sziruettről felismerhetőek és népszerűek. de egy mudi sziruettről meg nem mondják h mudi.

2010. jún. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Szerintem meg a kínai kopasz kutya, buldog és hasonlók nem szépek. Szeretnivalóak de nem szépek. Attól még ők is egy fajta.

"a mudi még nem show kutya, max. kicsit kifésülik és körbefutnak vele. Nincs fürdetve, púderozva, kifésülve,"- ez rossz dolog? Belőle is showkutya kéne hogy váljon? Az a jó kutya akit póderezni kell? "beállítva a ringben." szerintem minden kutyát be kell állítani, azért mert a mudi nem divatos még tud szépen állni ha megtanítják neki ahogy a többi fajtát is tanítani kell. Szerintem vannak más fajták is akiket nem kell agyonápolni mert olyan a küllemük hogy nincs rá szükség (pl labrador), mégis népszerűek.

2010. jún. 19. 22:06
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

Ha valaki nem ismeri a fajtákat, akkor a mudi kinézetéről nem fog rájönni, hogy fajtatiszta, míg mondjuk egy szamojéd spicc vagy ausztrál juhászkutya esetén biztos rávágja, hogy fajtatiszta, holott nem ismeri a fajtát.

Előre elnézést kérek a mudi kedvelőitől, de szerintem úgy néz ki, mint egy átlagos keverék. Jellegtelen szín, szőrtípus, fej, testfelépítés, majdnem minden ötödik menhelyi keverék ugyanígy néz ki. Azoknak a fajtáknak, amiknek van valami speciális jellege, azt bbiztos nem nézik keveréknek, például a boxer nyomott orra, a golden retriever zászlós szőre, színe, egy agár testfelépítése, egy shar-pei ráncos bőre, egy collie hosszú szőre és még sorolhatnám.

2010. jún. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Jellegtelen szín? Szerinted a sötét barna, rikító cifra, fakó, szürke jellegtelen? Nem csak fekete színben van. Az én kutyáimat az összes ember megbámulja ha megy el a ház előtt, nem úgy mint a többi kutyát aki ugat a kerítésnél, akkor nem lehetnek olyan jellegtelenek. A mudi rokona a spicceknek, német juhásznak és nem is sokban különbözik a kinézete. Akkor nem értem hogy lehet a megitélésükben ekkora szakadék... Hát lehet én vagyok van de nem sok ilyen kutyát láttam még pedig szeretem nézhezni a menhelyeket, keverék kutyákat... Hát sajnálom hogy így gondolkoznak az emberek... :( Meg különben is ha egy kutya átlagos az már ronda? Bezzeg amelyiknek folyik a nyála, kilóg a nyelve, szétállnak a fogai, szörcsög az milyen kis cukiság... Nem értem az embereket...

Meg különben is én nem azokról beszélek akik nem imerik a fajtát hanem azokról akik ismerik és mégis így beszélnek róla.

2010. jún. 19. 23:18
 10/19 Akiteki ***** válasza:
67%

Most mi a kérdés?

Hogy megyek az utcán és fajtafelismerést végeztetek a járókelőkkel?

Van neki törzskönyve, elvileg azzal igazolja, hogy fajtatiszta. Hogy ki és mit ismer fel, az teljesen irreleváns. Az emberek irtózatos hülyeségeket bírnak mondani.

2010. jún. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!