Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnét vehetnék megbízhatóan...

Honnét vehetnék megbízhatóan fekete labrador retrivert?

Figyelt kérdés
Jó lenne, ha tudna valaki segíteni, akinek ebben van tapasztalata! Jófogás és ehhez hasonló oldalak szóba sem jöhetnek, mert egyik sem 100%-ban megbízható. Legjobb lenne tenyésztőtől, én azt nem találtam a neten. Örülnék, ha azon kívül, hogy fekete, kék lenne a szeme. Tudom, ez ritka, de ha valaki tud segíteni, akkor írjon! :)

2018. aug. 2. 15:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%

Ne kinézetre válassz kutyát. Akkor biz'sokáig várhatsz. A kék szem pedig kizáró ok. Legalábbis nem elfogadott.


Ne ez alapján válassz.


De hogy a kérdésedre is valaszoljak: külföldön nézelődj. Magyar kwnnelt nem tudok ajánlani

2018. aug. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A kutyaválasztás két legfőbb pontja a kinézet és a megbízhatóság. Nem mondhatod, hogy te nem nézed a kinézetét, ha valamit vásárol az. Kérlek, legközelebb a kérdésemre válaszolj, és nem kérem a személyes véleményed, mert nem érdekel. Akkor írj ha van ebben tapasztalatod. Nem akarok vitát szítani, de ha te nem segíteni akarsz ezen az oldalon, csak mindenkit kioktatni, ne válaszolj.
2018. aug. 2. 15:54
 3/17 A kérdező kommentje:
És már bocsánat, de nem elfogadott? Sajnálom de már röhögök a szánalomtól. Bocs de tudod te azt, hogy nagyon sok fekete, kékszemű kutya van? Ha nem, akkor kérlekszépen az elfoglaltságoddal tűnj a komment szekcióból.
2018. aug. 2. 15:56
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Kék szemű feketét aligha fogsz találni. Az max keverék lehet, ugyanis a tenyésztő arra törekszik, hogy egészséges, jó képességű, jellemben és küllemben a standardnek megfelelő kutyákat hozzon le.
2018. aug. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk szerintem a személyisége is névadó a választásnál de te tudod... a kék szem hibás gén, szinte csak pár fajtánál fogadják el (és ők hordozzák)! Ilyen pl a husky, BC, Ausztrál juhász, azt hiszem még a mudi stb... Előfordul, merle gén szokta okozni de a gondos tenyésztők már jól szelektáltak, hogy elkerüljék ezt.


Egyébként nagyon sok magyar kennel is van, hívd fel a tulajdonosokat vagy írj nekik egy levelet, hogy küllemre fekete-kék szemű labradort keresel, mivel nem mi tenyésztjük őket ennél többet nem tudunk segíteni. Egyébként tényleg külföldön talán több az esély, hogy találsz. De készülj fel lelkileg, hogy ez egy a millióhoz.

2018. aug. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
bocsi * a labdarodoknál hibás, nem elfogadott szín, ezért nehezebb lesz találni
2018. aug. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező, kevered a párduccal.
2018. aug. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
67%

Beugathatsz nekem, de nem, nem a legfontosabb a kutya kinezete. En az alkalmassagat es a szemelyiseget nezem. Es a kek szemu labrador igenis hibas. Ez meg teny.


(Ja es valaszoltam is kerdesedre. Csak elobb fujd ki az elborultsagodat es nezd meg az utolso mondatot.)

2018. aug. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
79%
Az elvárásaid irreálisak, már ne is haragudj. A kölyök alapján nem lehet tudni, hogy küllemre tényleg az általad elvárt lesz nagykorára. Kék szemű labradort pedig nem tenyésztenek. A fekete szín még ok, de azt is úgy kell kifogni, mi van ha 4 alomból 1 fekete születik csak és az pont nem illik hozzád? Akkor megint vársz még éveket, hátha születik még egy fekete, ami lehet, hogy megint nem fog hozzád illeni? Az elsőnek teljesen igaza volt, hogy nem küllemre kell kutyát választani.
2018. aug. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
55%
Én azt teljesen elfogadom, hogy fekete labradort szeretnél. Nehéz lesz olyat találni, de nem lehetetlen, sok kennelt keress fel (nyugodtan írhatsz olyanoknak is akiknél csak zsemle és csokoládé színekben látsz tenyészkutyákat, hátha ismernek valakit akinél szokott születni vagy esetleg náluk is előfordul valamelyik párosításnál), de kérlek, ezt a baromságot hogy kék szeme legyen felejtsd el, és picit az arcodból is visszavehetnél. Kék szemű fekete labrador nincsen. Ha esetleg elkezded összeturmixolni huskyval vagy merle géneket hordozó kutyákkal, akkor kis eséllyel, de születhet egy fekete színű kék szemű keverék, aminek semmi garanciája hogy egyáltalán a labi alakját fogja hordozni.
2018. aug. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!