Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem a labradoromat...

Hogyan neveljem a labradoromat? (most kaptam)

Figyelt kérdés
Szép, fekete labradorom van, 5 éves

2017. okt. 21. 13:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Honnan van? Hogy került hozzád? Volt már kutyád?


Először semmiképp se "szállj rá", hagyd, hogy megismerje az új helyét. Majd ha odamegy hozzád barátkozni,akkor kedveskedhetsz neki.

2017. okt. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha bizonytalan vagy, keress egy kutyasulit. Pár alkalom alatt rengeteget tanulhatsz.
2017. okt. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Keress egy jó kimutyasulit.
2017. okt. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, soha nem volt még kutyám. Mennyit adjak neki enni?
2017. okt. 22. 11:49
 5/10 anonim ***** válasza:
A táp csomagolására rá van írva a javaslat, hogy mennyi tápot adjál. Figyeld a kutya alakját. Ha hízik csökkentsd, ha fogy adj többet.
2017. okt. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Elég felkészületlenül ért ez a kutya...a heyedben erősen bújnám a kutyás olldalakat. Itt is van millió kérdés, ahol kleírtak minden alapvető információt. Jó tanulást
2017. okt. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mit adsz neki enni?

Így elsőnek a legjobb az lenne, ha vennél neki száraz tápot (ha még nincs).


Innen tudsz rendelni olcsó, de jó minőségű tápot neki, pl. a Brit Premium, amit egyből belinkeltem:

[link]


Nagy kiszerelésben kedvező árú, és viszonylag sokáig elég.

A tápok csomagolására rá van írva, hogy mennyit kell adni belőle (feltéve ha tudod a kutya testsúlyát).

Honnan került hozzád amúgy? Keverék vagy fajtatiszta? Csak azért kérdezem, mert a fajtatiszta labradorok súlya 30 kiló körül mozog, ehhez tudnád "mérni" a tápot, ha amúgy nem tudod pontosan, hány kiló a kutyád.

Napi 2-szer vagy 1-szer etesd, lehetőleg mozgatás után. Figyeld a súlyát, alakját, a labradorok elég hízékonyak, ha látod, hogy kikerekedik nagyon, akkor kevesebb kaja kell neki. Majd kitapasztalod. :)


Illetve a kutyasulit én is javaslom, hogy járjatok, ott megtanítanak majd az alapokra (a neveléssel kapcsolatban), a tartással kapcsolatban pedig egy állatorvostól is tudsz akár segítséget kérni. Legjobb lenne elmenni a kutyussal a rendelőbe, de van egy online válaszoló doki is itt:

[link]

2017. nov. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt pár mondatban nem lehet leírni azt a rengeteg tudnivalót, ami egy kutya neveléséhez kell. Olvass el pár kutyás könyvet és vidd el kutyasuliba.
2017. nov. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megvettem az "Én és a kutyám" - at. Az jó?
2017. nov. 12. 10:27
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Kezdetnek nem rossz, de ezt könyvből nem igazán lehet megtanulni. Kutyasulit mindenképpen ajánlok.
2017. nov. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!