Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyám legyen?

Milyen kutyám legyen?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy közép testű rövidszőrű kutyát, tudnátok írni néhányat?

2018. aug. 3. 20:48
1 2
 1/11 anonim válasza:
16%

Angol bulldog😍

Én is nem rég kaptam és nagyon imádom, nyugodt természetű🤗

2018. aug. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Ez nagyon sokban fugg, h mit tudsz neki biztositani, milyen az eletviteled. Elsosorban nem kinezet alapjan valasztunk kutyat. Menj be egy menhelyre es ott segitenek kivalasztani a megfelelo kutyat. Vagy irj egy rovidebb bemutatkozast, h mit tudsz neki biztositani, es szivesen segitek :))
2018. aug. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Ez így édes kevés... Milyen életkörülményeket tudsz számára biztosítani? Mennyi sétát és mennyi törődést tudsz adni neki? Van elég pénzed minőségi tápra és az állatorvosi költségekre? Kutyaiskolába tudnád vinni? Kertes házban vagy panelban laksz? Kinti benti kutya lenne vagy csak kinti? Van kisgyerek a családban? Ezek mind nagyon fontosak, hogy tudjuk milyen energiájú és viselkedésű kutyát ajánljunk.

A másik dolog pedig, hogy szaporítótól ne vásárolj! Csak elfogadott tenyésztőtől, vagy ha azt nem bírja el a pénztárcád keress fel fajtamentőt vagy egy menhelyet.

2018. aug. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Panelban lakok nincs kisgyerek csak én vagyok (13/f) tudnám vinni kutyasuliba és sétáltatni is. Délután teljesen szabad vagyok miután megcsináltam a házim. Anyum nem dolgozik otthon van ő is tudná sétáltatni reggelente vagy délelőtt. Az oltást tápot szüleim megoldják.
2018. aug. 3. 21:18
 5/11 anonim ***** válasza:
56%
Több, mint 340 fajta van. Ebből kb 150 fajta közepes testű és rövid szőrű. Megértem, hogy lusta vagy. Megértem, hogy sokkal könnyebb kiböfögni egy egy mondatos kérdést ide. De mint látszik neted van, ugyan vedd már a fáradságot és nézz utána a fajtáknak és tulajdonságaiknak rendesen!
2018. aug. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
Fogadj örökbe :)) a menhelyeken fognak segíteni, akár mézz meg több menhelyet is :))
2018. aug. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A gond az, hogy 5-6 év múlva totál kikerülsz a képből. Ergo a kutya a szüleidé lesz. Nekik lesz kedvük, idejük, energiájuk a kutyával foglalkozni?


A tápon, oltásokon kívül más költséggel is számolni kell. Játékok, póráz, nyakörv, szájkosár stb. Ez az elején 50-60 ezer is lehet. Ráadásul ezek használódnak, idővel újat kell venni. Nekem közép méretű kutyám van, havi 15 ezer simán elmegy rá. Esetleges váratlan orvosi költségekre illetve az ivartalanításra is gondolni kell. A másik az hogy egy törzskönyves fajtatiszta kutya 150 ezertől kezdődik. Persze a szaporítók 10-80 ezerért hasznot húznak és eladják a beteg fajtajellegű keveréket (olvasgass a szaporító vs tenyésztő témában) menhelyről, fajtamentéstől valóban sokkal olcsóbb, de a kutya iszonyat pénzt visz el.

2018. aug. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Labrador retrievert, uszkárt (rendkívül intelligen kutya) tudom ajánlani. De érdemes menhelyen megkérdezni, egy nyugodtabb kutya iránt
2018. aug. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Panel azaz minimum napi 4 séta.

Ebből 2 1-1 órás, a másik kettő eü. séta.

Anyukádnak lenne kedved napi 1-1,30 órát sétáltatni?

Nem zavarná, hogy amíg pici 2 óránként kellene levinnie?

Kitudnátok adni 150-200.000Ft-ot fajtatiszta kutyára?

2018. aug. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az üzenetet kaptam a 13 éves kisfiútól:

"üzenet: Elmondanám te cinikus paraszt ,hogy végignéztem a kutya fajtákat és egyik sem olyan amilyen kéne... És milyen kéne? Leírtam te f..zfej"


Azt hiszem sem inntelligenciában, sem tudatosságban, sem alázatban, sem semmilyen felelősségtudatban nem áll készen kutyára. Lehet, hogy soha nem is fog, ha már most ilyen alpári és közönséges, ha őt magát sem nevelték soha nirmálisan.

2018. aug. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!