Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyám legyen?

Milyen kutyám legyen?

Figyelt kérdés
Van már egy kutyám, ő már idősebb, közepes keverék. Most lenne lehetőségem még egy kutyust befogadni, viszont nem tudom, hogy milyent lenne érdemes. Inkább kölyökkutyust, aki együtt nőne fel az időssel, tanulhatna tőle, meg még sose neveltem fel pici kortól kutyust, nem láttam felnőni. Vagy pedig egy felnőtt, középkorú kutyust, aki már nyugisabb, ketten jó kis társak lennének.
2018. márc. 4. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
beagle
2018. márc. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Akármelyik menhelyen találhatsz ezeknek a kritériumoknak megfelelő kutyát, nézz körül szerintem ha nincs fajtacentrikus elképzelésed.
2018. márc. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Mit tudnál neki nyújtani?


Egyébként nyugisabb kutyák a berni pásztor, landseer, moszkvai őrkutya, újfundlandi, pireneusi hegyikutya, leonbergi pl.

2018. márc. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%
Nehéz a kérdésre válaszolni, ezt neked kell tudnod, mennyire idős a kutyus, mert ha egy közepes vagy nagy testű kiskutyát fogadsz örökbe kiskorától, hát, akkor nem hagyja békén majd a nagyot, játszani akar majd vele, lehet, hogy ennek a másik kutya us örülne, de lehet, hogy ez miatt nem jönn3nek ki jól egymással... Sok sikert a továbbiakhoz
2018. márc. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

9 éves.

Szeret futkározni a hóban, kergetőzni másik kutyákkal, de a napot átalussza.

16kiló, térdmagas, nagybundás, barátságos, kedves kutya, de van, hogy fél némely kutyáktól.

Soha nem kezdeményez és nem is folytat "vitát", kerüli a konfliktust.

Néha azt látom, hogy a nagyobb testűekkel jobban kijön, mert a kicsik sokszor neveletlenek és ugatják, de van, hogy a nagyoktól fél és inkább a kicsikkel barátkozna.

Ugyanez a korral, sokszor a fiatal kölykökkel játszik, anyáskodik felettük, de sokszor meg azt látom, hogy idegesítik.

Ezért szeretnék segítséget kérni, hogy mi lenne a jó döntés.

Esetleg ha elmennénk egy menhelyre, a kutyusomat is vinnénk, akkor olyat lehet, hogy "barátkoztatni" a kutyákat? Mert úgy látnám, hogy hogyan viselkednek egymással.

De amúgy egy kölyköt sose bántana, de mi van, ha egy felnőtt kutyát fenyegetésnek vesz és egyszer összemarnak, amikor nem leszek otthon??

2018. márc. 4. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!