Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 600. 000 Ft 2 kutyára?

600. 000 Ft 2 kutyára?

Figyelt kérdés

Bevezetőleg:A feleségemmel 4éve el költöztünk és utána való 4évben szinte csak az "álom" kutyáiról beszélt mivel nagy kertesházba költöztünk. Ez a két kutya egy Német Dog és egy Rottweiler lenne. A feleségemnek van is tapasztalata mivel jelenleg 26éves és 14éves kora óta jár gyepmesteri telepekre/menhelyre rendszeresen mivel hatalmas állat rajongó és az évek során sok tapasztalatot szerzett. Lényeg: talált törzskönyvezett Német Dog-ot és Rottweiler-t is (mivel azért csak minőségít akar) és hát azért szép áruk van... De nem is szóltam érte mivel én nem a legjobban értek hozzájuk. A feleségem Bele számolta a első pár havi kajájukat /oltást/ivartalanítást/kutyaovi/iskola (mondanám, hogy a kutya házat és stb holmit de azokat már egy jóóóóó ideje megvette előre) de ezek nincsenek is benne a 600.000-ben.


Na de.. Feleségemnek első kutyája lesz mivel eddig panelban élt és ha most 600.000-et ki ad értük azért nem szeretném, hogy valami baj legyen. Szerintetek azért nem drága 2kutyára?? Főleg így elsőnek?? Bár sokat vinnénk mozogni az biztos mivel rengeteget túrázunk. És valójában a keretünk is megvan rá (azt a 600.000-et nem 4év alatt gyűjtöttük össze)


Kérdés le egyszerűsítve: szerintetek biztos bele menjek? A feleségem első kutyájai lennének és nekem is (de én semmi tapasztalatot nem szereztem életembe)


Ui: 600.000 lenne a két kutya összesen!


Köszönöm szépen a válaszokat és bocsánat ha túl értelmetlen és keszekuszára sikeredett


2018. aug. 6. 17:52
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
76%

Személy szerint sokallom ezt a pénzt két kutyára, de gondolom, mindenkinek más az anyagi helyzete. Ezt a részét nektek kell eldönteni, mennyi pénzt tudtok erre áldozni.

A kérdésed második része, hogy bele menj-e... Szerintem a feleségednek van annyi tapasztalata és tudása, hogy elboldoguljon ezzel a feladattal. 12 éve foglalkozik állatokkal, ez nem kevés. Ha csak múló fellángolás lenne, akkor elmúlt volna már, de ő kitartott az álma mellett és szerintem mindent meg is tesz érte.

Ha téged nem zavar ez a rajongása és a munkával/életetekkel össze tudjátok egyeztetni, akkor miért ne?

2018. aug. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
74%
Gondolj bele, ha olcsón veszi szaporítótól akkor nagy az esélye, hogy sűrűn megbetegszik és folyton dokihoz vinni sokkal több pénzbe kerül hosszútávon.
2018. aug. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
61%

Nekem nem az a baj hogy 600ezer két kutya, hanem hogy első kutyának akar két ilyen fajtájú kölyköt. A roti amúgy is komoly kemény kezet igényel és teljes figyelmet, erre együtt akarja egy dán dog kölyökkel, egyszerre? A legtapasztaltabb kutyások is egy kutyakölyköt vállalnak egyszerre.


Mindenképp beszéld meg meg vele, hogy egyszerre csak az egyiket vegyétek meg, költségben is a fele (a minőséget meg kell fizetni egyébként, nem olyan nagyon durva ez ha azt veszed hogy van, aki 300ért lapostv-t vesz), és biztos vagyok benne, hogy két ilyen kutyával nem bírna el. Emellett a dán dog miatt főleg, de a kettőt együtt véve is leeszik a fejeteket, kérdés hogy hosszú távon ezt bírni fogjátok-e minőségi etetéssel.

2018. aug. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem a feleséged jobban ért hozzá, nálad, talán nálam is a leírásod alapján. Bízz benne, látszik tapasztalt a kutyákban, ha annyi amit számolt, akkor annyi. Valószínűleg még bőven rá is számolt, nehogy gond legyen később az anyagiakkal. Ha bírjátok pénzzel, hajrá, ne idegeneket kérdezgess, bízz a társadba!
2018. aug. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
51%

egy szép kutya bizony 1000 eurótól kezdődik.

Viszont én nem tartom a legjobb ötletnek, hogy usgyi hamar két kölyköt is bevállaltok. Megvalósítható, csak nem szokványos és nehezebb.

Mivel én úgy vettem ki, hogy te még elég bizonytalan vagy ebben, szóval esteleg felvethetnéd a párodnak, hogy jöjjön előbb pl. a roti és ha őt már sikerült a családba beilleszteni(megvan az alapengedelmessége, ismeri és betartja a szabályaitokat stb), jöhet a másik kutya.

2018. aug. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
10%
Nekünk is törzskönyves rotink van, én sokallom ezt az árat.
2018. aug. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem nem drága két kutyáért az a 600 ezer.

Az egyik kutyás ismerősünk 12 EZER €(!!)-t adott ki a Német Dogjára, mivel csak díjnyertes kutyák vannak abban a vérvonalban, igaz németből hozta, de annak a kutyának külön szobája, és full extrás élete van.


Szóval szerintem nem sok értük, sok sikert a kutyusokhoz!:)

2018. aug. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
55%
Az ár teljesen reális, mert látom nemcsak a kutyák vetelárát takarja, hanem egyéb plusz költsegeket is. Már ezen látszik,hogy a feleséged tisztában van a dolgokkal.A dán dogtól nem tartanék, hiába nagyok ritka jámbor természetük van. A roti már más eset, ők nagyon következetes nevelést igényelnek hajlamosak a dominanciára. A kettő együtt nagy meló lesz. Én a te helyedben megpróbalnám meggyőzni,hogy elsőre 1 kutyussal kezdjetek. És, ha minden ok, akkor 1-2 éven belül jöhet a következő. Begyakoroltok a dán dogon, aztán jöhet a roti. Egy saját kutya azért más mint a menhelyre kijárni, sokkal több helyzetet kell megoldani/kezelni.
2018. aug. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
43%
Tök jó, hogy le lettem pontozva...
2018. aug. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
64%
Elég nagy a házatok ehhez a párosítású kutyához? Rövidszörűek, az egész telet bent töltik a házban, iszonyú helyigénye van két ekkora kutyának bent.
2018. aug. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!