Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen hatással lesz a kutyámr...

Milyen hatással lesz a kutyámra a kutyapanzió? Nagyon aggódom.

Figyelt kérdés

Életében először muszáj otthagyni a 2 éves kiskutyám egy kutyapanzióban. Megnéztük már a helyet, teljesen rendben van, jó helyen lesz. Attól félek, hogy úgy fogja érezni, hogy magára hagytuk. Nagyon, de nagyon ragaszkodó kiskutya, nagyon élnek benne az ösztönök a "falka", azaz irántunk és nagyon intelligens, érzékeny kiskutya. Ugyanakkor nagyon izgága, mindenkinek és mindennek örül, néha az örömtől be is pisil.:D Nagyon izgatott lenne napközben gondolom, de csak rájönne, hogy otthagytuk. Nagyon félek, hogy valami "megtörik" benne és már nem lesz olyan ragaszkodó, csalódik bennünk. Mint már írtam nagyon érzékeny és intelligens...

Sajnos magunkkal nem tudjuk vinni semmiképpen.

Alkalmas barát vagy családtagunk sincs, akire rábízhatnánk.

Nagyon félek, nyugtassatok meg, hogy hiába. Imádom a kutyám és nagyon féltem.:(



2018. aug. 6. 21:41
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja, és két napról lenne szó.:(
2018. aug. 6. 21:44
 2/14 anonim ***** válasza:
4%
Kint kell hagyni az udvaron a háznál, valaki (szomszéd) meg adjon neki enni inni. Ilyen egyszerű, nem kisgyerekről van szó, hanem egy kutyáról.
2018. aug. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nyilván ezt tennénk, ha lenne rá lehetőség, nincs kertünk, sétáltatjuk a kutyát. Szomszédok szinte itthon sincsenek, csak este. Tudom, hogy nem gyerek, de a kutyám nagyon fontos nekem és nagyon féltem. Nem merem rábízni akárkire. Egyszer anyukám vigyázott rá, kétszer elveszett a kutya, mert nyitva lett hagyva az ajtó felügyelet nélkül, az egyéves kutya meg kikolbászolt. A panzióban rendesen el van kerítve a terület. Csak a már hamarabb említett okok miatt félek.
2018. aug. 6. 21:58
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Ha ez az egy opció van, akkor nyilván nincs választásod, tehát nincs mi miatt aggódj.
2018. aug. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%
Kettes, és ki mozgatná le, fárasztaná testileg-agyilag? Ki foglalkozna vele? Ezt egy random szomszéd nem csinálja meg...
2018. aug. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%

"nem kisgyerekről van szó, hanem egy kutyáról."

És épp ez az. Egy kutya sokkal több foglalkozás, mint bármilyen gyerek.

2018. aug. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Két napot szinte észre sem fog venni. Viszont, ha hazaviszitek, nem kell ajnározni, hogy szegénykém, ott hagytunk.... Folytassátok ott, ahol utazás előtt.
2018. aug. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi időre szoktátok egyedül hagyni? Vagy mindig együtt vagytok? A jobb kutyapanziókban foglalkoznak a kutyákkal, sétálnak, bandáznak, ami azért jobb helyzet, mintha egyedül lenne egész nap az udvaron. Nem lesz ideje parázni ha lefoglalják. Az én kutyám is ugyanilyen, levakarhatatlan, utál egyedül maradni, de ha foglalkoznak vele akkor egész jól elvan. Az első 10 percben hisztizik néha, de hamar beletörődik, hogy most egyedül lesz egy darabig. Ha pedig le van foglalva akkor még hamarabb túlteszi magát a dolgon.

Ha visszajövök nagyon örül, szerintem maximum még ragaszkodóbb lesz a tiétek is ezután.

2018. aug. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%
Rendszeresen panzióztatok, ráadásul elég kényes fajtát, és ha jönnek vissza, már huzzák a gazdát befelé a kapunk. Ha foglalkozva van a kutyával, illetve érdekes a környezet, akkor nem fog rástresszelni. Hamar leesik neki, hogy nem dőlt össze a világ. Jó nyilván vannak ezek az agyonkényeztetett kutyák, akiknél nehezebb a váltás, de ezt is lehet szépen kezelni. Semmi baja nem lesz azért mert 2 napig máshol van.
2018. aug. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nincs elkényeztetve, csak eddig sülve főve velünk volt. A panzió olyan, hogy van egy nagy kinti elkerítettt rész ahol szaladgálhatnak a többi kutyával, két dolgozó foglalkozik velük napközben. Aztán a kinti kutyák kint, a bentiek bent alszanak éjjel. Szerintem jól le lennének mozgatva.

Köszönöm, mostmár nyugodtabb vagyok.

2018. aug. 7. 08:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!