Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha heti egy nap a kutya táp...

Ha heti egy nap a kutya táp helyett rizst és főtt húst kap, azzal nagyon bekavarok az emésztésébe?

Figyelt kérdés

Carnilove tápot kap, meg vagyunk elégedve vele, de elgondolkoztam, hogy, ha natúr (értsd: fűszerezetlen, sótlan) rizst és húst kap (mondjuk csirke, nyúl) egy héten egy nap, azzal használok vagy ártok?

Esetleg még adnék hozzá mondjuk kefírt vagy joghurtot.


2018. aug. 10. 12:00
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Igen
2018. aug. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos nem tenne jót neki. Erre anno én is gondoltam.

Dobd fel úgy az étkezés közötti időt, hogy számára új jutalomfalatot kapjon. Adhatsz neki répát is, ha szereti. De azt vitamin gyanánt rá is reszelheted a tápra.

Amúgy natúr joghurtot simán adhatsz neki étkezések között, vagy, ha szereti, akkor azt táppal is keverheted. Az enyémek táppal nem szeretik, de csak úgy magában elnyalogatják ebben a melegben.

2018. aug. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Semmi probléma nincs belőle, ha rizset és főtt húst kap. Egy dologra figyelj, hogy kalciumot is pótold, ezért szoktuk ajánlani a csontos húst. A tápok 70%-ában rizs a szénhidrát, ergo hülyeség azt állítani, hogy a rizzsel ártasz. ki kell számolni az adagot, és nyugodtan mehet neki.

Hasmenős kutyáknál több napig is ezt a kombót ajánljuk diétaként.

A kefirt és társait felejtsd el, ha nem akarsz hasmenést. A farkas sem eszik az erdőben joghurtot.


Üdv, egy állatorvosi asszisztens

2018. aug. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kefírt és natúr joghurtot szokott kapni a tápra. Nem igaz, hogy hasmenést kap tőle. Ezek amúgy is remek probiotikumok, segítenek a bélrendszer egészséges működésében.
2018. aug. 10. 13:22
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kefirt és natúr élőflórás joghurtot nyugodtan kaphat a kutya, csak jót tesz az emésztésének!!!


Egy gazdi, akinek egy valódi állatorvos javasolta, és 7 éve eszi nap mint nap a kutyája

2018. aug. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy kedves kérdező, hogy neked is válaszoljak, én nem kevernék be főtt étellel, ha szereti, és jó a tápja.

De te ismered a kutyád emésztését, te tudod mennyire kényes a étrendváltozásra. Vannak kutyák, akiknek meg se kottyan reggelire táp, estére főtt vagy nyers hús, másoknál meg megy a szapora ha egy jutalomfalat is bezavar.

2018. aug. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
22%

Kedves Kérdező,

ha viszont ennyire tisztában vagy azzal, hogy mi a jó probiotikum a kutyának és mi a jó a bélrendszerének, akkor gyanítom, hogy szakember lehetsz, de ez esetben nem értem, miért itt kérdezgetsz másokat.


minden jót- állatorvosi asszisztens

2018. aug. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

Asszisztenske besértődött :D Abba a rendelőbe sem vinném a kutyát ahol te dolgozol.

Az én kutyám is kap minden nap 1-2 evőkanál natúrjoghurtot és még SOHA nem fosott tőle.

2018. aug. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, nem kavarok be az emésztésébe akkor, mert amúgy elég kényes a gyomra.


Kedves állatorvosi asszisztens. Mivel tudom, hogy a kefír jót tesz a beleinek, ezért nem is arra a irányult a kérdésem.

Azt kérdeztem, hogy bekavarok-e az emésztésébe, nem azt, hogy "Fosik a kutya a kefírtől?" , szóval nem egy olyan kérdést raktam fel amire tudom a választ (Nem, nem fosik a kefírtől) .


Remélem nem Szabolcs megyében tevékenykedsz állatorvosi asszisztensként. Nem szeretném a kutyámat véletlenül rossz kezekbe adni ;) !

2018. aug. 10. 15:48
 10/10 anonim ***** válasza:
36%
Nem sértődtem én be, ugyan... a magyar emberek okoskodó stílusához elég gyorsan hozzá lehet szokni egy rendelőben. Nagyon egyszerű, a magyar ember nem igényli ingyen a mások jószívű tanácsait. De rájöttem néhány kérdésre adott válaszom reakciójából, hogy én sem szeretnék többet segíteni ingyen senkinek, hisz úgy is mindenki jobban tudja, aki itt van. Minek is... eléggé tisztában vagyok azzal, hogy azok a legnagyobb okoskodó állattartók mindig, akik szinte semmit sem tudnak, és ők fizetik mindig a legtöbbet a tudatlanságukért. :)
2018. aug. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!