Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusom ma este futás...

A kutyusom ma este futás közben megvágta a lábát (valami barom törött üvegeket szórt szét a kutyafuttatón). A bal mellső lábán egy vágás van, pont a csontnál, ami kilátszik. Kb. 1 cm-es a vágás. Mit kell tenni ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Sajnos orvoshoz nem tudom elvinni, mert nem állok úgy anyagilag. Éjszakára beragasztottam neki sebtapasszal és bekötöttem. Segítsetek, köszi
2008. nov. 2. 23:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Rendszeres tisztítás és betadine-os fertőtlenítés (naponta 1-2-3-szor - majd úgyis látod, mennyire szükséges), és mindig legyen lefedve a seb (leragasztva sebtapasszal + húzhatsz rá régi rossz zoknit is, amit leukoplaszttal tutin lehet rögzíteni); ne hagyd, hogy nyalja, mert az csak késlelteti a gyógyulást! Az sem árt, ha a seb körül leborotválod a szőrt, hogy ne ragadjon bele. Aztán ha nagyon nem javul, csak elkél az az állatorvos, nincs mese, nehogy lerohadjon a lába :S
2008. nov. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%
100% egyet értek az elöttem szoloval, ugyan ezt akartam irni. Jo sok betadine rá, ne sporolj vele.
2008. nov. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
És a betadine-t lehet használni nyílt sebnél?
2008. nov. 3. 00:11
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
a betadine pont a nyilt sebekre való.
2008. nov. 3. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Állatmenhelyen dolgoztam úgy 2,5 évet, és az állatorvosok mindig teletocsogtatták a sebeket betadine-nal. Hallottam már én is, hogy nem szabad nyílt seben használni, de ez bizony butaság :)
2008. nov. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%
Igazikk van :) ez a szer nagyon hatásos, szerintem ugy is csinálhatod, hogy ráöntesz a sebre, majd miután bekötötted, vagy raktál rá valami zoknit akár, akkor is locsolj rá és szerintem be fog gyógyulni :)
2008. nov. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%

Egyszer az én németjuhászom is rendesen elvágta a mancsát. Kitisztítottam, sebhintőporoztam és bekötöttem, de amint otthagytam azzal a lendülettel le is szedte :P Igazából a természet öngyógyító, a nyála természetesen gyógyít és fertőtlenít, szóval utánna már nem is piszkáltam bele neki és hamar rendbejött!

Persze elsőre érdemes kimosni és betadinozni, vagy sebhintőporozni, de utánna bizd a kutyára!

2008. nov. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Sajnos ő is leszedi pillanatok alatt a kötést. Hiába teszek rá akármit. Már szigetelő szalagot tekertünk a fáslira, hátha azt nem rágja le. Hát nem is rágta, hanem egyszerűen lehúzta mint egy zoknit. Nagyon leleményes egy kutyus :)

Mellesleg én is úgy gondoltam először, hogy talán jobb lenne, ha nem kötném be és megoldaná ezt ő maga. De kilátszik a csontja szegénynek. Lehet, hogy össze kellene varratni, de mivel nem tudom elvinni dokihoz, így csak mi húztuk neki össze sebtapasszal, amennyire lehetett.

2008. nov. 3. 13:25
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha kilátszik a csont, akkor doki MOST. Nála (is?) lehet kapni olyan gallért, amitől elvileg nem éri el a sebet (gyakorlatilag a mellső láb necces; ha elég ügyes, elérheti, bár nem lesz könnyű, úgyhogy érdemes lehet megpróbálni).

Tudom, hogy nem olcsó, de sajnos a kutyatartás költséges móka is tud lenni, erre fel kell(ett volna) készülni.

2008. nov. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a természet nem mindig tudja jobban a dolgát. A kutya azzal, hogy nyalja a sebet, roncsolja a szélét, így nagyban nehezíti a gyógyulást, és még több bacit juttat be a sebbe (hiszen a kutya szája közel sem steril, sőt...). Ha meg ennyire mély a seb, lehet, hogy nem is jó, ha behegesedik a teteje, mert alatta még rengeteg dolog tud szaporodni, és ugyanúgy elveszítheti a lábát, ami valszeg drágább műtét, mint a sebvarrás.
2008. nov. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!