Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A fül-farok vágás semmire sem...

A fül-farok vágás semmire sem jó, semmilyen egészségügyi okból sem jó?

Figyelt kérdés

Azt mondják, milyen kínzás, meg szegény kutya, meg csak esztétikai célt szolgál, csak az emberek miatt van ilyen.

De, elég sokan vannak mellette.

Mondják, hogy sok kutyának begyullad a füle, és amelyiknek vágva van a füle, annak valami érthetetlen módon nem.

És a farokvágást is kínzásnak mondják, de sokan mondják, hogy a kölyöknek pár napos korában lecsippentik, így nem fáj neki, utána. Sokan ellenne vannak, hogy a más kutya nem érti majd a jelzéseit, mert a farkukkal kommunikálnak, és szegény kutya majd rázni fogja a fenekét.

És sok kutya meg véresre veri a csóválásban, meg eltöri a farkát.

-

Most nem vagyok kíváncsi az állatkínzás, témákra, meg a beszólásokra!!!

Mi az IGAZSÁG ebben a témában?


2011. máj. 30. 19:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal az ilyen csonkítások eredetileg nem esztétikailag voltak. Pl egy vizslának, mint vadászkutyának azért kellett levágni, mert a farokcsóválással elűzi a vadakat.

A harci kutyának pedig azért, mert ha összeverekednek, letépik. Én így tudom, de lehet az okosabbak megcáfolnak.:)

2011. máj. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Tehát nem egészségügyi okokból vágják (tudtommal)
2011. máj. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
50%
Mint írtad is, megoszlanak a vélemények. Van ki mellette van aki ellene. Én például ellene!
2011. máj. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
66%
Mindenkinek más a véleméye erről , így nem lehet igazat adni egyik oldalnak sem sztem.Véleményem szerint nem állatkínzás , de úgyis mindjárt ír valaki aki szerint meg az.
2011. máj. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
66%

Régen azért vágták le a fülét, hogy a harcokban ne sebesüljön meg. A farkát is gondolom ezért meg a vadászkutyáknál az említett dolog miatt.

Én egyet értek vele. Ha normális orvos csinálja akkor a kutyának nem lesz semmi baja, normális életet fog élni utána. Ha pedig ez így van, akkor ennyi "önzőséget" had engedjünk meg magunknak cserébe a kutyának boldog élete lehet.

2011. máj. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
76%
Sokkal nagyobb kínzás a bulldog nyyomott pofája, a járni nem tudása, a tacsi eszméletlenül görbe mellső lába, a pincsi kidülledő szeme, és lehetne sorolni a ma élő fajták hibáit, ami az életminőségük rovására megy.
2011. máj. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
"Harci" kutyám van...Fajtán belül elég durván játszanak. Nem vágattam a fülét, minden stafi arra ugrik egyből. Állandóan tele van apró sebekkel és fognyomokkal. Ellene vagyok, de lehet neki jobb lett volna, mint így...
2011. máj. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
14%
Az egész vagdosás az ember találmánya, és kizárólag saját kényelmünkből, saját hasznunkra találtuk ezt ki. A malacoknak is azért vágják a farkát és a fogaikat, mert egyébként a zsúfoltság miatti stressztől egymásét rágcsálnák. A kutyáknál főleg esztétikai, mert valami vadbarom tenyésztők kitalálták, hogy ez a fajra jellemző vágás. Na persze. Ha a pár napos gyereküknek csípnék le a fülét, mondván még nem fáj neki, akkor félreállna a szájuk.
2011. máj. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Tyler913 ***** válasza:
65%

Utolso: nem hinnem.

Korulmetelesrol hallottal mar? Sokkal veresebb,sokkal fajdalmasabb,nehezebben gyogyul,megis,pl. Amerikaban automatikusan elvegzik minden ujszulotton.Akkor az meg emberkinzas?Melyik embervedo szervezet veri a nyalat miatta?

Vagy beszelhetnek mondjuk a kislanyok fulenek kiloveteserol is.Az se a gyerek dontese,hanem a szuloe,megse hallottam meg egy kislanyt se ezen problemazni.Na kb. igy van a kutyakkal is.Nekik tokmindegy,hidd el.

2011. máj. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
19.12-esnek:ugyanúgy normális életet él az a kutya csonkítás nélkül is.
2011. máj. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!