Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire befolyásolja a...

Mennyire befolyásolja a vérvétel eredményét ha előtte közvetlenül evett a kutya?

Figyelt kérdés
Mindig én etetem a kutyát, de ha nem akkor kiírom a családtagoknak, hogy adjanak neki enni. Basszus erre ma valami oknál fogva adtak neki kaját, az eszem megáll.

2018. aug. 16. 16:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem túlzottan. A vércukra lehet emelkedett, mást nem nagyon befolyásol. Mindenesetre majd jelezd az orvosnak, hogy evett vérvétel előtt a kutya.
2018. aug. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vannak értékek, amiket befolyásol, és nem csak a vércukor. Állatorvostól érdemes előtte telefonon, ha lehet megérdeklődni, hogy így érdemes-e a vizsgálatot elvégezni, vagy inkább menjetek egy más napon.
2018. aug. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kettes. Mik azok az értékek? Leírnád nekem? Én is csak akár az embereknél a vércukort tudom ami emelkedhet. Köszi!
2018. aug. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az étkezés az alábbi paramétereket befolyásolja elsődlegesen: vércukor, koleszterin, triglicerid, inzulin.

Nem rutinlaborban lehetnek más értékek is, pl. epesavak, ezért is írtam, hogy konkrét esetben az állatorvostól érdemes tájékoztatást kérni.

2018. aug. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Köszi! Koleszterint, trigliceridet még életemben nem néztek kutyánál vérképben, pedig nem egy kutyával, nem egy vérvételen vagyunk túl sajnos. De azért még egyszer kösz.


Szóval a vércukor változás mérvadó a kutyánál ha eszik vérvétel előtt. Ugye az inzulin összefügg a vércukorral.

2018. aug. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!