Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit tennétek/tanácsolnátok...

Ti mit tennétek/tanácsolnátok ebben az esetben? Agresszív kutya kérdés.

Figyelt kérdés

Adott egy közeli ismerősöm két kutyája, akik (ismét) összeverekedtek, ám ezúttal az egyik gazdájuk is az útjukba került, aminek kórház lett a vége. Az egyik egy pitbull, a másik egy amstaff.

A balhé kezdeményezője a rossz múltú pit szuka.

A család most nem tudja, mitévő legyen, szeretnének megválni a harciasabb ebtől, de szóba került az altatás is, pedig 'imádják' őket.

Úgy látom, ők képtelenek a helyes kutyanevelésre, sajnos nem olyan emberek, akiknek ilyen kemény kutya való. Mindent elnéznek, "harcikutyanemlétezik", következetlenek és elvtelenek, így nem vagyok benne biztos, hogy ezt a problémát egy "kutyasuli!" bekiabálásával le lehet tudni.

Segítsek gazdát találni...? Nem szívesen tartanám a hátam, ha az új helyén is balul ütne ki valami.

Magunkhoz természetesen nem veszem, hiszen vannak saját állataink, ráadásul ettől a fajtától különösen viszolygok is. Sosem tartanék ilyen kutyát, pedig elég tapasztalt vagyok a nevelés terén.

Mi tehát a helyes, megvalósítható megoldás? Célszerű lenne egy új, hozzáértő gazda, valóban...de hol akasszon le az ember egy ilyen kaliberű személyt záros időn belül? És addig is mi legyen? Benti kutyák, így még a külön tartásuk sem kivitelezhető túl egyszerűen.



2018. aug. 20. 02:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Fajtamentőknél fuss egy kört, hátha tudnak segíteni.

Az őszinteség alap: muszáj elmondani, agresszív, gazdára is rátàmadt, ezért kell mennie.

Adjatok x napot, ha addig nincs gazdi jelölt, akkor be kell látniuk, hogy a kutyának is jobb az altatás, mintha 15 évig egy pici ketrecben várja az "álomgazdit".

2018. aug. 20. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%

Gondolom kertes házban laknak.Ha ragaszkodnak a kutyákhoz, miért kéne megválni tőlük? Nekem több kutyám van, sajnos ők sem tarthatók együtt, ezért az udvart kettéosztottam, és földbe is beton alappal készítettem jó erős, magas kerítést, így nem együtt vannak, nem tudnak összemenni.Miért rögtön arra gondoltok hogy elaltatás, megválni tőlük?

Normális hely kell, nem ketrec! Nagy hely, ahol tud mozogni.Külön sétáltatás.Ennyi.

2018. aug. 20. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is a fajtamentőktől kérnék segítséget, de ha megválni nem akarnak a kutyáktól, akkor egy jó házhozjáró kiképző, aki foglalkozik problémás kutyákkal, lehet segítene megoldani a problémát.
2018. aug. 20. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Pedig ezt a problémát pont a kutyasulival lehet kezelni. Megtanulja a gazdi is, hogyan kezelje a kutyát, ráadásul ez a legegyszerűbb megoldás.
2018. aug. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
Elaltatni, mert nem tudják, hogyan kell megnevelni? Gyönyörű gazdák lehetnek! Akkor már inkább keressenek fel egy fajtamentést vagy végső esetben menhelyet, valahova biztosan beveszik. Ha jól értem, akkor az alapprobléma nem is az, hogy a gazdát harapta meg (ő avatkozott közbe rosszul, aminek harapás lett a vége), hanem hogy összeverekedik más kutyával. Ezt simán kordában lehet tartani, ha a gazdája megérti a viselkedését és tudja mikor akar harapni. Biztos vagyok benne, hogy már a verekedés előtt is voltak előjelek, csak a gazdái ezt nem vették észre és nem előzték meg a bajt. A megoldás: Vagy magántréner vagy kutyaiskola. Előbbi szerintem jobb, mert akkor a tréner kifejezetten azzal az egy kutyával és a családdal tud foglalkozni.
2018. aug. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%
Tudsz róluk valamit? Milyen neműek, mennyi idősek, melyik megyében laknak?
2018. aug. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
szeparálni kell. az én kanjaim is összeverekednének, ha hagynám őket együtt. Ilyen egyszerü. Persze, lehet tiltani meg ilyesmi, de attól még a feszkó nő a kutyákban, csak idő kérdése, hogy mikor mennek ujra össze. Ez az "emberre támadás" a harc következménye, de nem ember ellen irányul támadás. lehet külön külön a két kutya egyedüliként normális lenne, egy hozzáértő családban. ha nem merik vállalni érte a felelősséget, akkor el kell altatni, inkább mint egy menhelyen rohadjon évekig.
2018. aug. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, néhány ötletet felhoztam a gazdáinak.

Nyugi, a való életben már én is kidühöngtem magam a témán, így itt maradnék a tárgyilagos és objektív hangnemnél.

Nem szívesen kísérletezgetnének tovább az együtt tartásukkal, mivel ez már nem az első balhé volt. A suli ezzel kiesett, mint lehetőség. Valóban, nem az embert harapta meg direktben, de ők a gyújtópont, a verekedés indítéka a gazdaféltés meg a féltékenykedés. Ha nincs jelen a marakodás oka, nem is mennek egymásnak.

Mint írtam, benti kutyák (amstaff, pit pár millis szőrrel), így különtartani őket roppant bonyolult és komplikált lenne a mindennapokban - és ami azt illeti, szerintem ez csak amolyan látszat megoldás, tüneti kezelés.

Tettek fel gazdikereső posztot, egyedüli kutyának, benti tartással akarják elpasszolni, remélhetőleg, sikerül. Amúgy négy éves, helyileg Vas megyei eb. Ha nem jön össze, lehet, hogy segítséget kérnek a fajtamentéstől, én ezt ajánlottam nekik. Szerintem az altatást már kizárták, csak hirtelen nekikeseredtek, annál jobban szeretik (csak hát ugye rosszul és tudatlanul).

2018. aug. 20. 19:17
 9/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, hova tették fel?
2018. aug. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha ivarosak, alap dolog az ivartalanítás. Gondolom lemozgatva, szocializálva sincsenek. Ha ezeken kívül is agresszív a kutya, szakemberhez fordulnék, hátha van valaki akinek ez a munkája, talán lehet rajta még segíteni.
2018. aug. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!