Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik egyedül élnek, dolgoznak,...

Akik egyedül élnek, dolgoznak, és lakásban tartanak kutyát. Ti nem féltek? Hogy oldjátok meg a problémákat?

Figyelt kérdés
Például hogyan véditek ki, hogy soha ne kelljen túlóráznotok? Persze vannak munkahelyek ahol nem kell soha, de olyan esetre gondolok, hogy egy nap muszáj előbb elmenned pár órával orvoshoz, és ezt a pár órát majd be kell dolgoznod. De hogyan ha futnod kell haza, mert a kutya már így is 8,5-9 órája egyedül van? Vagy hazafelé lerobban az autó és emiatt késtek? Mivan ha baleset történik veletek? Mit csináltok ha lázas betegen fekszetek otthon napokig, de a kutyát akkor is le kell vinni? Most persze olyan embereket kérdezek akiknek nincsen külső segítségük, sem rokon aki átjön, sem barát, sem jószándékú szomszédok. Simán csak reménykedtek hogy ilyesmik nem fordulhatnak elő? Vagy akár pénzért felbéreltek egy kutyasétáltatót akinek kulcsot adtok, napközben leviszi gyors sétára, és váratlan helyzetben is lehet rá számítani? De hogy bíztok meg egy idegen emberben a lakás szempontjából?
2018. aug. 22. 11:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én egyedül élek, és pont ezek miatt nem mertem volna bevállalni kutyát egészek tavalyig, mikoris a szüleimtől egy utcányira költöztem. Így tudom, hogyha bármi miatt nem érek haza időben, akkor ők át tudnak jönni a kutyáért. Míg távolabb laktam tőlük, biztosan nem vállaltam volna kutyát.
2018. aug. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ezért nem tartok kutyát, éppen a felsoroltak miatt.
2018. aug. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
15%
Családi háznál ez megoldható, rendszerint van nyugdijas szomszéd vagy ismerős, akit a kutya ismer és elfogad. A házba nem jön be (riasztós), a garázsban van az élelem és a víz is. Akár napokra el lehet utazni így.
2018. aug. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
Utolsó, azt vágod, hogy nem kinti kutyákról van szó....? Értő olvasás egyes.
2018. aug. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Metionin ***** válasza:
100%
Nekem sajnos lakásom nincs, emiatt nem tarthatok kutyát. De tervben van, amint lesz (felnőttet szeretnék, menhelyről). A párommal lakom de ő is dolgozik, sokszor 12 órában. Szóval a kutya az én felelősségem lenne. Annyi szerencsém van, hogy jó az időbeosztásom (tanár vagyok), ha beteszek 2 órát közvetlenül egymás után akkor utána 1 teljes óra szünetem keletkezik, meg alapból vannak 2 órás kiesések, így ha kell akkor haza tudnék ugrani egy-két gyors egészségügyi sétára napközben is. Balesettől meg ilyesmitől nem félek, ez nagyon ritka dolog az ember életében. Beteg 5 évente egyszer vagyok, akkor is náthás, szóval szintén nem akadály. Sokat dolgoztam régebben betegen is, azért egy kutyaséta nem dönt romba ilyenkor sem. Vészhelyzetben valamelyik kutyaszerető és megbízható diákomat bérelném fel hogy vigye el a kutyát futni/sétálni. Anyám fel tudna hozzám utazni pl. balesetnél vagy tudná etetni a kutyát amikor pl. kórházban vagyok de ő nem bír futni meg sétálni, így mindenképpen egy külső személy lenne a megoldás.
2018. aug. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A kérdésedben felsoroltak miatt nincs kutyám. Csak akkor lenne/lesz valaha, ha nem leszek egyedül.

Egyébként barát /rokon segítségét igénybe tudnám venni most is, de nem szeretném őket ezzel terhelni.

Valószínűleg kutyasétáltató, fizetett segítséget vennék amúgy igénybe, biztos lehet megbízható embereket is találni.

Most "csak" egy nyuszim van, azt sem egyszerű megoldani néha, hogy vele eleget foglalkozzak, vagy ha elutazom pár napra, akkor legyen, aki vigyáz rá. Egy kutya meg hozzá képest sokkal több törődést igényel.

2018. aug. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
9%

Nem félek, vam kutyám.


Ha valami történik, 2-3 napot kibir kaja nélkül, vizet tud engedni a kádba, ha szomjas - ezt pont a hasonlo esetek miatt tanitottam meg neki, és van ismerös, aki bármikor felutazik hozzá (és üagához isis veszi átmenetileg) ha megtudja, bajom.esett :)


Tulora meg nincs.

2018. aug. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
9%

És ha lázas vagyok akkor 3-4 napig kimarad a séta... nem hal bele. :)


Ezzel az erövel.minden egyedülállotol el.lehetne venni a gyereket is.

2018. aug. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kis tacsija van a bátyáméknak, a szomszéd veszi át, ha nem tudnak vele foglalkozni. A sajátjával együtt sétáltatja, enni-inni is kap bőven. Benti kutya, sok mindenre megtanították.
2018. aug. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

De igen, félek. Nem szeretem ezt a helyzetet.


Én egyetemista vagyok és mellette hétvégente dolgozom. Ilyenkor 11 órát is egyedül van a kutya a lakásban. Bár ő inkontinens, úgyhogy pisilni csak segítséggel tud, tehát nem kell tartogatnia, meg nem is kényelmetlen neki. De attól még nem annyira egészséges a sokáig benne pangó vizelet, ezzel tisztában vagyok.


Beteg szinte sosem szoktam lenni, de ha mégis, egyszerűen összeszedem magam és ellátom őt rendesen. Ennyi erőm eddig még mindig volt. De a balesetektől egyébként nagyon félek. Senki sincs itt, aki gondoskodni tudna róla, főleg mivel nem átlagos igényű kutya, akit elég csak etetni meg sétáltatni. A legrosszabb rémálmom, hogy ha esetleg történik velem valami, akkor itt hal meg egyedül a lakásban, étlen-szomjan, illetve szétdurran a húgyhólyagja. Vagy ha baleset ér az utcán és úgy halok meg, akkor a szüleimet értesítenék, ők pedig úgyis elaltatnák a kutyámat, mert min mondtam, rajtam kívül senki nem tudja és nem is akarja ellátni őt.


Szóval és csak a balesettől, haláltól félek, mert nem tudom mi lenne akkor vele nélkülem. Ha itt a lakásban történik velem valami, nincs senki aki megtaláljon. Szüleimnek tűnne fel esetleg pár nappal később, hogy miért nem hívtam őket mostanában, de addigra a kutyámnak meg már úgyis késő lenne.

2018. aug. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!