Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy fordulhat ilyen egyáltalá...

Hogy fordulhat ilyen egyáltalán elő?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm osztotta meg az alábbi bejegyzést facebookon, és teljesen el vagyok képedve, hogy ilyen megtörténhet:


"Keresem azt az embert a kutyájával,(hatalmas fehér farkasszerű)aki tegnap este a Fő téren a kutyáját nem tudta visszafogni és a mi kis yorkienkat megölte! Meg sem állt, úgy elsétált, meg se kérdezte mit segíthet! Rengetegen ültek az étteremben, kérem aki látta és tudja ki ez az ember a kutyájával segítsen megtalálni, mert ennek a kutyának mindegy volt, hogy mit vagy kit szab szét! Megosztásokat és a segítséget köszönöm!"


Nem is értem, hogy fordulhat ilyen elő. Póráz nélkül volt az agresszív kutya a közterületen és a gazdája nem tudta behívni, vagy esetleg pórázon volt, és emberük 1 méter távolságból a póráz végét fogva nézte végig az eseményeket majd elsétált? Hát milyen ember az ilyen?


Ráadásul ez már nem az első ilyen eset ami a környékünkön történt. Pár hónapja egy nő sétált a német juhászával, a kutya megtámadta ismerősöm kutyáját, akin aztán életmentő műtétet kellett végrehajtani, majd a nő behívta a németjuhászt és tovább sétált..


És akkor nem értik az emberek, hogy miért zavar az, ha pórázon sétáltatom a kutyámat közterületen, és egy idegen kutya, gazdájától 10 méteres távolságra póráz nélkül fut felénk, a gazdája meg csak akkor szólt rá, mikor a sáros mancsaival már összeugrált a kutyája. Még akkor is ha az ő kutyája nem agresszív, de mi van ha az enyém igen, ő meg szó nélkül oda engedi a kutyáját hozzánk...


Hihetetlen, hogy ilyen "felelős" kutyatartók vannak..



2018. aug. 23. 11:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Valószínűleg a gazdája semmit nem tudott a kutyákról, nem nevelte, nem mozgatta, nem szocializálta, ennek az eredménye egy agresszív kutya lett. Mivel póráz nélkül volt ráadásul, és megölte a másikat, simán mehet a feljelentés. Sosem értettem, hogy az emberi tudatlanság hogyan fajulhat idáig.
2018. aug. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt lenne jó tudni, hogy amikor ilyen megtörténik, akkor mit lenne helyes tenni. Gondolom, nem azt, hogy hagyni elsétálni a kutya gazdáját. Ugye a megsebesített kutyát sem lehet ott hagyni, de a gazdáját sem szabad hagyni elsétálni. Gondolom, a gazdival fel kellene venni a kapcsolatot azonnal és közölni vele, mi történt. Ha ennek ellenére tovább akar sétálni, arra az esetre is fel kéne készülni és kezelni az esetet, hogy az illetőt még utána is megtalálják. Erőszakkal valószínű nem lehet a helyszínen tartani, vagy nem tudom, ennek jogi következményei lehetnek, és ki tudja, a jog bonyolult útvesztője kinek adna igazat, a megölt/megsebesített kutya tulajdonosának, vagy annak, akit korlátozni akarnak sétálási szabadságában.


Szóval ezekre az esetekre előre fel kéne készülni és kidolgozni, mi a teendő, ha ilyen történik.

2018. aug. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nem biztos, hogy póráz nélkül volt, erről nincs infóm, csak tippelem, mert azért az is hihetetlen lenne, ha pórázon lett volna, és akkor a "gazdi" a póráz végét fogva nézte végig az eseményeket, vagy hogyan? Mindenesetre durva nagyon..


Lassan már félek a kistestű kutyámmal kimenni sétálni, mert mindenki csak úgy oda engedi hozzánk póráz nélkül a kutyáját, enyém meg ugye menekülni se tudna, mert ő pórázon van..

2018. aug. 23. 11:47
 4/17 A kérdező kommentje:

2-es, igen, csak ugye az is kérdéses, hogy ha ott meghal a kutyád, esetleg életveszélyesen megsebesül, vagy még azt hiszed hogy életben marad, stb, akkor hogyan tudsz olyan gyorsan a már elsétáló ember után futni, miközben a kutyád épp meghal a kezedben :(


Bár valószínűleg én nem tudnám csak úgy végignézi ahogy elsétál. Biztos ordítanék vele, hogy most jöjjön vissza és nézze meg mit csinált..

2018. aug. 23. 11:50
 5/17 anonim ***** válasza:
72%

Ez csak szemtanúkkal lehet, mármint, hogy valaki felvállalja, hogy idegenként a támadó után megy, míg te a kutyáddal foglalkozol.

Egyébként rendőrségi feljelentés ismeretlen tettes ellen, személyleírás emlékből, ha vannak térfigyelő kamerák, bekérni a felvételeket... Sajnos itthon az állatvédelem gyerekcipőben jár, még a szándékos agressziónál sem mindig járnak el. De ettől függetlenül utána lehet menni, ha elég nagy port sikerül neki kavarni, bevonva állatvédő szervezeteket, stb., akkor talán lesz eredménye.

2018. aug. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%

Érdekes sztori, én mindkét oldalról tudok neked választ adni. Kutyákkal szemben agresszív kutyám van, 1 méteres fix pórázon sétáltatom. Van fém szájkosara, de mindig dilemmázok, ráadjam-e.

SZóval:


-Arról sem ír, hogy a kis yorki vajon pórázon volt, vagy "úgysem bánt senkit" alapon szabadon szaladgálhatott??? Mert akkor a yorki gazdája is felelős, hisz póráz nélkül sétáltatott.

-Ha pórázon volt a yorki, akkor végignézte, ahogy kinyírják a kutyáját??? Én biztos ott rúgnám, ahol érném azt a kutyát, amelyik az enyémet bántja. És bármi van nálam, azzal is. Vagy akár bottal, bármivel, de tuti, nem nézném, ahogy bánt. Az sem érdekelne, ha engem is megharapna. De hogy tétlenül nem nézném, az biztos.

- A rengeteg ember sem tett semmit? Mindenki végignézte, ahogy egy kutya megöl egy másikat, majd az ember elsétál???


Furcsa sztori.

Láttam már kutya-kutya támadást. Hidd el, nem 1 mp, szóval azért idő van cselekedni. Olyat is láttam, amikor 1 harapással végez a kutya egy macskával, szóval ha így tette a sztoriban lévő is, akkor ha a yorki mellett van a gazda, van esélye közbelépni. Én nem voltam a macska mellett, így esélytelen volt...


SZóval én is ettől félek, hogy ha nem rakok szájkosarat, akkor mi van, ha egy póráz nélküli kistestű odaszalad hozzánk??? Ha rakok szájkosarat, akkor mi van, ha egy nagyobb kutyával akad össze???

2018. aug. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy kölyök németjuhászom van. Az előző gazdánál nem foglalkoztak vele, így szocializálnom is nekem kell.

Pár napja az utca másik végében el volt engedve egy roti keverék, azonnal meg is indult felénk. A gadzája nem érte utól, behívni sem tudta, de szólt előre, hogy nem bánt. Mondom oké, de az enyém még félénk, ugat, ha nem érzi magát biztonságban. (Főleg egy ilyen benga kutya mellett.) Aztán megérkezett a roti, nagyon nyomult, a kutyám menekült volna, de nem tudott hova. Nyüszített, ugatott, rángatott. A gazdája még mindig sehol.

Kérdem én, ilyenkor mégis mit csináljak?

2018. aug. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Kedvencem amúgy amikor odaengedik póráz nélkül a kutyájukat, mert "Nyugi, nem bánt"

Egyik ismerősömnek volt egy idegen kutyákkal agresszív kutyája. Nem egyszer fordult elő, hogy valaki akár pórázon akár póráz nélkül tolta bele a kutyáját ismerősöm kutyája képébe, mikor ismerősöm szólt, hogy légyszi ne engedd ide, az volt a válasz, hogy "nyugi, nem bánt" mire ismerősöm: "AZ oké, de az enyém igen."

Tényleg hihetetlen, hogy nem elég az, ha megkéred, hogy ne engedjék oda hozzád a kutyát, egy csomószor csak azért is nyomulnak..

2018. aug. 23. 12:59
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes történet, a mozaikok alapján gyanús, hogy a kis yorkie póráz nélkül volt, a nagy fehér meg pórázon. Nem azt írta, hogy visszahívni hanem visszafogni ami pórázra utal, és egy póráz nélküli behívhatatlan kutyával, aki épp megölt egy másik kutyát nemlehet csak úgy szó nélkül angolosan elsétálni. Illetve ha a yorkie pórázon volt miért nem vette fel, vagy kerülte el a póráz nélkül sétáltatott kutyát, egy nagy téren történt az eset.


Nekem nagyon az a kép áll össze, hogy a póráz nélküli yorkie odament a nagyhoz emberkedni, az meg elérte és megharapta. Ha az a nagytestű egy kuvasz vagy haonló kutya volt akkor a yorkie egyetlen harapás volt.

2018. aug. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Utolsó, igen lehet, hogy igazad van, máshogy nem nagyon tudom elképzelni.

Az elég hihetetlen lenne, hogy egy agresszív nagytestű kutya póráz nélkül sétálgat egy város főterén.


Még esetleg azt tudom elképzelni, hogy direkt engedték összeszagolni a kutyákat, aztán a nagyobb egy jól irányzott harapással elintézte a kicsit... De ilyen esetben meg elég furcsa lenne szó nélkül elsétálni..

2018. aug. 23. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!