Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi gondozást igényel egy...

Mennyi gondozást igényel egy kaninchen tacskó? Milyen betegség fordúlhat elő ennél a fajtánál? Bírja a hideget?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy kisebb mint egy törpe tacskó. De pl ha udvaron van kint főleg,és eljön a tél ajkor ki bírja kinnt vagy meleg hely kell neki?
2016. jan. 1. 18:16
 1/4 I.Vanda ***** válasza:

itt sok érdekes dolgot találhatsz a tacskókról és tartásukról. Érdemes végigfutni :)

[link]

De szerintem egy ilyen kis állatot be tudsz vinni a lakásba télen nem? ha a drótszőrű változatot választod a szőrével is kevesebb gond lesz.

Napi séta minimum kell neki de szerintem ez minden kutyánál alap.

de ha nagyon nem akarod be vinni egy megfelelő kutyaházba nem fog fázni.

2016. jan. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kistestű kutyát nem tartunk kint, főleg télen.
2016. jan. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Rövid szőrű, kistestű kutyát nem szabad télen kint tartani!
2016. jan. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Benti jószág. Nyáron a meleg miatt, télen azért, hogy ne fagyjon a küszöbre és azért is, hogy a cuki, fajtatiszta kutyust ne lopják ki a kertedből.


"Milyen betegség fordúlhat elő ennél a fajtánál?"

Szálkás szőrű tacsi keverékem van, azt mondta a doki, hogy:

- nem szabad ugrálnia és sokat lépcsőznie

- a súlyára nagyon oda kell figyelni, mert hajlamos az elhízásra

és mindkettő árt a gerincének. A kutyák porckorongsérvét a köznyelv tacskóbénulásnak nevezi, gondolhatod mennyire lehet népbetegség náluk.


A kutya hőérzetéről meg annyit, hogy amikor elhoztuk a gyepiről a hatalmas bundájában, vacogott. Amióta mínusz van, csak rábeszélésre hajlandó sétálni (többször elindultam már nélküle). Ha nem mellettem fetreng valahol, akkor a kandalló előtt melegíti a valagát.

2016. jan. 2. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!