Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félős kölyökkutya?

Félős kölyökkutya?

Figyelt kérdés

Van egy 13 hetes törpe tacsim és nagyon félénk.Ugat ha elmegy valaki a ház előtt behúzott farokkal,félve.Séta közbe ha valaki megakarja simizni elrohan előle szorosan a lábam mellé ül,megijed.


Séta közbe nem mindig akar jönni lefagy és nézelődik.Ha ugat egy kutya nagyon megijed és szaladna hazafelé.Mivel vegyem rá,hogy jöjjön?jutival probálkoztam,de nem jön,leguggoltam és hívtam akkor se mindig.


Nem akartam kutyaoviba,suliba vinni mert a másik kutyámat is én neveltem és nagyon jó kutya,vele nem voltak ilyen problémák ő nagyon szereti az embereket,nem fél.

De őt fogom vinni suliba.


Mivel tehetném jobbá a helyzetet?


2018. aug. 23. 13:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a kutyaovi segítene rajta. Ott megtanulja, milyen más kuták között.
2018. aug. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A kutyaovi meg a kutyasuli nem csak azoknak van,akik nem tudják megnevelni a kutyájukat,sőt.Kutyaoktatók is viszik a kölyökkutyájukat oviba! Ott szocializálódik,nem az otthoni neveléstől.Ebben a korban ez a legfontosabb.
2018. aug. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tudom,de nincs lehetőségem oviba vinni.Nincs a közelben.

A másik kutyám sem volt,mert a faluban összeszoktunk gyűlni kutyások és játszanak a kutyáink.

2018. aug. 23. 15:07
 4/8 anonim ***** válasza:
29%
Honnan van? A tenyésztője mit mond rá? Vagy nem is tk-es? Miért hoztál el egy wesenes, rossz idegrendszerű kutyát?
2018. aug. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Külföldi kennelből van és mondta a tenyésztő,hogy ő egy kicsit félénkebb mint a tesói.De őt hoztuk el mivel a többiek lányok voltak csak ő volt fiú.Ivartalanitva lesz,de a szukáknak drágább ezért lett kan.
2018. aug. 23. 17:00
 6/8 anonim ***** válasza:
62%
Hagyd az utcán nézelődni, abból is tanul, akkor is oldódik. Ha magától elindul, akkor menj vele.
2018. aug. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%

Kedves Kérdező! Te mitől hinnéd el jobban, hogy nincs mumus a bokorban és a kisgyerek nem eszik hosszúkutyát? Attól, hogy elrángatnak, elvonják a figyelmedet (csak rám nézz!) vagy attól, ha tisztes távolból, nyugodtan megfigyelheted?


Amúgy... ha amikor épp eléd ugrik a sarokról a fegyveres rabló, te vennél a sajtos pogiból, amivel megkínállak? Akkor miért is várod el a kutyádtól, hogy egyen a jutifaliból, amikor éppen a szörnyűséges kutyaevő szörny ordít a kerítés másik oldalán? A kutya ilyenkor teljesen le van fagyva, se kép, se hang. Olyankor azt tudod csinálni, hogy arrébb viszed a kutyát, és ha lenyugodott, akkor lassan, fokozatosan újra kezditek - de ezerszer jobb nem hagyni átesni az ingerküszöbön.


Amúgy sok esetben az is segít, hogy ha normálisan viselkedő, jól szocializált kutyával (pl. a te másik kutyád) sétál, ugyanis ellesi, eltanulja tőlük a viselkedést (ha hülye kutyával lógtok, akkor a hülyeséget is).


Amúgy meg, van itt két dolog, amit nem értek:

1. Ha semmi kedvedet, időtök, empátiátok egy ilyen félőskével szenvedni, akkor mi a viharért hoztátok el?

2. Ha tudták, hogy félős, miért nem készültetek rá tudatosan? Nem egy ördöngösség, nekem is ment - lehetett sejteni, hogy hamarabb jön haza velem egy félős kutya a gyepiről, mint egy zsebterrorista.


Szóval én is amondó vagyok hogy keressetek egy nagyon jó házhoz járó kiképzőt, aki pozitív megerősítést használ és látott már közelről félős kutyát. ÉS emellé a kutyaovi. Közben aktívan kezdjetek el olvasni a témában, mert sajnos van olyan oktató, aki többet árt a kutyának, mint használ. Magyar viszonylatokba a [link] egy jó hely, ha tudtok angolul, akkor kifejezetten ezt a bejegyzést ajánlom: [link] Illetve a kedvenc ábrám: [link]


Még egy dolog, motivációnak: ez a viselkedés nagyon könnyen átcsaphat félelmi agresszióba. "Majd én megeszem, mielőtt ő enne meg engem!"

2018. aug. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Van kedvün és időnk os foglalkozni vele nem tudom honnan szedtem ezt össze....

Különben el sem hoztuk volna őt.

Tudtuk,hogy félénk,de azt hittük nem lesz vele ennyi gond.

Most hagyom nézelődni és utána szépen jön.köszi mindenkinek.


Hétfőn kezdjük az ovit.

2018. aug. 26. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!