Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Én bolder colliet szeretnék...

Brohun kérdése:

Én bolder colliet szeretnék de,1 nap csak 1 órára tudom levinni, még szüleim tudják 30-40 percre nap közben. Kivéve hétvégén de ekkor is tudom futattni, tanítani, játszani vele, levinni, elég e neki, nem lessz rossz kedve? (sajnos tanulnom kell! )

Figyelt kérdés
(ja még annyi hogy kis kertes házba lakunk a kutya kinti kutyaházban lenne! ).

2018. aug. 27. 00:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
96%
Én sem vállalnám be. A border egy aktív munkakutya, nem elég napi 1 óra séta neki. Sok futás és agyi fárasztás is kellene neki. Viszont valami másik kutyafajtát esetleg vehetnél, aminek nem ekkora a mozgásigénye.
2018. aug. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
88%

4,5 kg HAVANESE napi 1,5 óra labdázással tudom fárasztani,tehát még amit ti nyújtanátok az még az én 4,5 kg-os kutyámnak is kevés lenne,nem hogy egy bordernek.



Panel kutyát napi 3x minimum le kell vinni, napi 2 séta kevés egy lakáskutyának.

2018. aug. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért szeretnél border collie-t, ha nincs rá időd és nem az a célod, hogy aktívan sportolj a kutyáddal? Ugyanis eredeti feladatán (terelés) kívül erre való.

Kert dísznek nem alkalmas!

Mivel rendkívül értelmes kutya, rengeteg foglalkozást, munkát, feladatozást igényel. Ha ezt nem kapja meg, akkor unatkozni fog; unalmában nemkívánatos dolgokat fog tenni, hogy lekösse a felesleges energiáit, mint pl. szökés, a kert felásása, minden szétrágása stb.

Válassz olyan fajtát, aminek az igényeit ki tudod elégíteni! Ha napi 1 órád lenne kb. a kutyára, akkor egy idősebb, közepes méretű, vastag bundájú, nem nagy mozgásigényű keveréket javaslok menhelyről - neki ez így talán megfelelne.

2018. aug. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
22%

Ez mar teljesen nevetseges amilyen hozzaszolasok vannak itt kutyas temaban.

Ez a nem vagy hozza erto meg nem neked valo. Ugyan mar 1 Bc. Es ha nem fognak annyit foglalkozni vele. Attol meg boldogy kutya lehet az. Nagyon aranyos jo termeszetu kutya. Kint van az udvaron. Sokkal jobban fogja erezni magat mint aki 2-3 orat is satalgat vele. Bar ez szerintem is nagyon mondas.

Ennyi erovel 1000emberre jutna 1 kutya.

Aktivan en is csak vagy heti 5orat foglalkozol vele aktivan.(aktivan)

Megis jol nevelt sok mindent megtanitottam mar neki

Kint van a kertben tud mozogni napi 24ben.

Vegyel nyugodtan 1 kutyat. Nem kell ettol annyira felni.

Gyerek korom ota vannak kutyaim es jol ereztem magam veluk. Ok is boldogak voltak velem. Sokszor ez is eleg.

Nem kell ezt a faszsag 3-4orat elhinni

nem rendor kutya kikepzesrol van itt szo

csak hobbi kutyarol

2018. szept. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Nem tudom, még aktuális-e, de nekem menhelyről van border collie és németjuhász keverékem. Panel lakásban tartom, napközben dolgozok 8 órát, mellette két felsőoktatási intézményben tanulok. A kutya jön velem mindenhova, még a munkahelyemre is (irodában dolgozok), ahol a kollegák is folyamatosan labdáznak vele. A 8 óra alatt 4x viszem ki sétálni, plusz ebédszünetben is jön velünk. Mivel minden napra jut legalább 1 tárgyalás ügyfelekkel, így az alap engedelmesség nálunk nagyon fontos, a kutya ott marad, ahova megparancsolom neki. Nem kezd el rosszalkodni vagy rohangálni csak azért, mert nincs lemozgatva. Esténként 1,5 órát van a haverjaival kutyafuttatón, akkor kiszaladgálja magát, azonkívül pedig napi 3x van elengedve, hogy szaladgálhasson. Hétvégente pedig együtt futunk vagy agilityzünk, erdőben túrázunk. A kutya most 5 hónapos. A lényeg abban rejlik, hogy legyen egy jó időbeosztásod és nem hátrány, ha folyamatos kontroll alatt tartod a kutyát, parancsokat adsz neki mondjuk miközben tanulsz, hogy ide-oda menjen vagy hozzon pl oda neked valamit. Ha ezeket be tudod tartani, akkor engedelmes, boldog kutyád lesz, aki ráadásul tisztel téged. Korábban vadászkutyákkal foglalkoztam, ahhoz képest egy border nevelése maga az álom.
2019. jan. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!