Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kamaszodik a kutyám! Nagyon...

Kamaszodik a kutyám! Nagyon igyekszem nevelni, de sajnos néha rosszalkodik. Ugye ettől még nem vagyok rossz gazdi?

Figyelt kérdés

Az a borzasztó, amikor jön szembe a másik kutyus, pontosan a gazdi lába mellett, egy lépést se tesz engedély nélkül, az enyém meg ugrabugrál, szaglászik, és látom a másik gazdin, hogy szerinte én milyen rosszul nevelem...

Egyrészt soha nem kap oda más kutyához (néha próbálkozna hágni, de ezt azonnal, erőteljesen tiltom), nem morog, és még csak nem is szekálódik, csak odaszagol, hogy te ki vagy, néha kutyamódra játékra hívja a másikat (előre nyújtott lábakkal, farokcsóválva), de ha az nincs benne, akkor megy tovább. Behívható, ezért biztonságos helyen hagyom szabadon szaladgálni, örülök neki, hogy jól érzi magát, fárad.

Másrészt viszont ha izgatott, akkor nehezebben fogad szót, de ha utasítást adok, akor addig nem megyünk tovább, amíg végre nem hajtja (ilyenkor jön a dícséret). Eléggé energiabomba (1 éves, legalább tudom, hogy egészséges :) ), és próbálgatja a határokat, pl odakap az elszórt kajamaradékhoz, ilyenkor mindig letiltom, de azért még próbálkozik. Jelzőkutya, és sajnos nem mindig marad csendben, de ezt is gyakoroljuk, viszont belátom, hogy az ugatása néha elég erőteljes.

Ugye ha jól nevelem, akkor idővel jó kutya lesz belőle, nem azért ilyen rosszcsont, mert nem vagyok jó gazdi?

Nagyon sok neveléssel kapcsolatos könyvet olvastam, de ő az első kutyám (3 hónapja van meg), és kutyaiskolába még pár hónapig nem tudunk menni, de az is szogorúan tervben van legkésőbb nyár közepéig.


2015. ápr. 23. 11:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Rossz gazdi nem leszel ettől, maximum nem elég hatékony :) De a kamaszokkal nehéz, ilyenkor sokan tépik a hajukat a kutyától a legjobb nevelés mellett is. Látatlanban viszont nehéz megmondani, hogy valamit esetleg csinálhatnál jobban is, vagy tényleg csak a kutya szívózik veled. De legkésőbb a suliban kiderül :)
2015. ápr. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sajnos pár hónapig még táncolni fog az idegeiden :D Nem vagy rossz gazdi, sőt. Többi gazdával meg ne foglalkozz, lehet a ő kutyájuk már 8 éves, még jó, hogy nyugisabb...


Én kutyám ugyanilyen volt 1 évesen, azzal a különbséggel, hogy egyik napról a másikra kötekedni kezdett más kutyákkal. Előtte mindenki haver volt, utána meg mindenkire borzolt és ugatott, nem túl kedvesen, oda is akart ugrani, kaját felzabálta a földről, a görkorisokat támadta, felugrált, harapott játék közben, lopott, nem értette a többi kutya jelzéseit, süketet játszott...És rángatott, nagyon.


Most 2 éves. És most tart ott, hogy mindig fegyelmezetten sétál mellettem, laza pórázon és figyelmen kívül hagyja a rohangáló embereket, görkorisokat, visongó gyerekeket, nyúlkáló, cuppogó idiótákat, motorosokat, munkagépeket és a kutyák mellett is 90%-ban kussban el tudunk menni mondjuk 2-3 méterre. Közelebbről még néha-néha bepróbálkozik az odaugrással vagy odaugat (de már ez se agresszív ugatás, hanem olyan "Hét te ott, látlak!" jellegű ugatás). A korábbi, pórázon mutatott agressziója 95%-ban lecsökkent :)


De a kutyák továbbra is izgatják, nagyon, pedig egy háromnegyed éve már naponta járunk kutyázni!!! VISZONT sokkal nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb, összehasonlíthatatlanul jobban viseli ha az utcán nem megyünk oda fűhöz-fához, kutyák között is gyönyörűen viselkedik.


Ugatásban is mancsot rázhatnának a tiéddel. Rengeteget ugat. Mindenért. De ő parancsra már befogja. Ezt is gyakorolni kell, idővel a tiédnek is könnyebb lesz mérsékelni az ugatását :)


Úgyhogy így tovább! Ne keseredj el, ha néha "visszaesik" a tanulásban, meglátod ahogy telik az idő egyre jobban fog viselkedni, csak mindig tartasd be a felállított szabályokat.


Én kutyám amúgy kereken 1 éves volt mikor hozzám került, semmit nem tudott, és most, 1 év elteltével bizony nagyon meglátszik a nevelés hatása! Akik ismerték a legelejétől, el vannak ájulva tőle, hogy mennyit fejlődött :)

2015. ápr. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!