Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha reggel 1 órára, napközben...

Brohun kérdése:

Ha reggel 1 órára, napközben szüleim 20-30 percre, délután 1-1,5órára és ha este van időm 20 percre akkor melyik kutyát választanák aminek elég?

Figyelt kérdés
(eléggé kiskertes, házban lakunk

2018. aug. 27. 23:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Amit ne válassz:pásztor és juhász kutyák, vadászkutyák (pl vizsla, beagle), jackrussel.

Ami jöhet kb bármi más. De inkább az lenne a legcélravezetőbb, ha nem mi idegenek mondanánk meg milyen kutyátok legyen, hanem a szüleiddel menj el egy kutyaiskolába és az ottani szakemberrel beszéljétek meg mi lenne az ideális. Pl nem csak az szempont, hogy mennyit foglalkozol vele, hanem hogy kinti lenne vagy benti vagy mindkettő, etetésben mit javasol... Stb

2018. aug. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Egyetértek azzal amit az első mondott. De azt még hozzáteszem, hogy lehet, hogy jobban járnál, ha 2 kutyát vennél, mondjuk testvéreket, mivel az, hogy an időd, az nem azt jelenti, hogy délután azt az 1 óra szabadidődet a kutyával töltöd. Válassz olyan kutyá(ka)t ami nem igényli a folytonos gondoskodást. Amúgy sok állatmenhelynél van ideiglenes örökbefogadás. Érdemes lenne kipróbálni 1-2 hónapra, hogy milyen is az, ha kutyád van.
2018. aug. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Semmiképp ne vegyél két kutyát. Két kutya kétszer annyi foglalkozás, törődés, nem feleannyi. Nem játszanak el, ha unatkoznak. Akkor ketten unatkoznak. Ha az egyik rombol akkor rombol a másik is. Egyelőre tökéketesen elég neked egy kutya is.


Ha komolyan fajtatisztában gondolkozol, akkor ugye tisztában vagy vele, hogy fajtától függően 150-200 000 ft-tól kezdődnek az árak. Olcsó, 50 000-res kutyát Jófogásról nem érdemes venni, mert az csak szapis, fajtajellegű keverék.

És ez csak a kutya vételára. Kell még egy minőségi táp, amiből az elfogadható alja is 700 ft/kgtól kezdődik.

Állatorvosi költésgek és felszerelés és stb.


Ha ezeknek a szüleid vállalják a fedezését, akkor kezdj gondolkodni egy fajtában. Én valami társasági kutyát ajánlanék pl. uszkár vagy cavalier king charles spániel.


De lehet jobb megoldáa lenne egy már kifejlett, igényeiteknek megfelelő kutyát kihozni a menhelyről.

2018. aug. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#2 vagyok. Nekem 2 terelőkutyám van, de az biztos, ha egyedül lenne valamelyik, akkor nem tudnám soha kifárasztani eléggé. De bocsánat, ha rosszul mondtam, mert eddig még csak pásztor és terelőkutyákkal volt dolgom
2018. aug. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!