Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kedves mások kutyáját etető...

Kedves mások kutyáját etető emberek! MIÉRT csináljátok?

Figyelt kérdés
Nagyon úgy néz ki, hogy valamelyik szomszéd a többszöri kérésünk ellenére is eteti a kutyánkat. Egy ideje már feltűnt, hogy a kutya egyre vastagabb, és sokkal többet, ráadásul fura állagút ürít. Néha még a tápját is ott hagyta etetéskor (Brit Care lazacosat kap jelenleg) Az utóbbi időben pedig találtam az udvaron kenyérhéjdarabokat, csontokat, valamelyik nap pedig egy sajtos tallér volt a szájában mikor hazaértünk. Iszonyat irritáló, ráadásul problémásak az ízületei és a gerince, nem hiányzik neki hogy elhízzon. Persze ha rákérdezünk, akkor mindegyik azt mondja, hogy ők nem adnak neki... Mi a franc jár egy ilyen ember fejében?

2018. aug. 29. 11:08
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
77%

Az is lehet, hogy tényleg nem a szomszédok etetik a kutyát, csak a járókelők dobálják be. Érdemes lenne kifigyelni. Aztán ha valamelyik szomszéd az akkor meg szépen el kell neki magyarázni, hogy ne adjon a kutyátoknak kaját, mert ti is etetitek és nem éhezik. Ha meg két helyről kapja a kaját akkor teljesen el fog hízni és az nem jó a kutyáknak.

Ha a járókelők dobálják be a kaját ( mert vannak olyan jóakaró kedves nénik akik azt hiszik jó a kutyusnak ha adnak nekik egy kis csontot meg ezt azt) akkor meg érdemes lenne kitenni egy táblát, hogy kérem ne etesse a kutyát, hátha használna valamit.

2018. aug. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
22%
Kedves "négyeske" kedves hármaska vagyok és ha elolvasnád mégegyszer amit írtam azt megköszönném. Képzeld táppal etetem a kutyámat és szó sem volt arról hogy házikosztot, sajtot meg ilyen olyan emberi kaját kap. Pont arról beszéltem, hogy a szomszéd folyamatosan átöntötte/ átdobálta a maradék rakott krumplit és hasonlókat amit a kutya örömmel megevett aztán meg a labtörlőre kidobta a taccsot. Onnan lett érdekes hogy olyan darabok voltak a cuccosban amit nem szoktunk adni szerencsétlen jószágnak. De örülök neki, hogy te is olyan "tipikus ostoba kutyatartó vagy" aki nem tud szöveget értelmezni.
2018. aug. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

Úgy látom a 3. válaszoló hozzászólását már töröltették, de azért még hárha olvassa: pont az ilyen idióta f4szfejek miatt nem lehet a környékünkön normálisan kutyát tartani! Nyomatjátok a kutyáitokba a zsíros maradékot, de ha beteg, vagy valami történik vele akkor gondolom csesztek orvoshoz vinni! Mert nehogymár pénzt kelljen rá költeni! Érdekes módon amíg csak a tápot kapta a kutya, addig nem hízott és sokkal mozgékonyabb volt! Hagyjál már a hülye kenyereddel meg csontoddal békén...

A házba a kutyu nem jöhet, odabent már lakik 4 cica (mert ugye ezen a környéken esélytelen kint macskát tartani), akik közül az egyik már így is nagyon problémás, még pont ez hiányozna neki...

Más esetekben nyilván opció lenne amit többen is írtak, hogy megtanítsuk neki, hogy ne vegyen el mástól ételt, de ez jelenleg esélytelen. A kutya nem az enyém, az öcsém hagyta itt a szüleink nyakán amikor elköltözött, erős nevelési hiányosságokkal. Én foglalkozom vele amit tudok (prémium táp, Foresto nyakörv, oltások, állatorvos, néha séta, játszunk vele, szeretjük), de olyan mértékben, amit igényelne, sajnos nincs rá kapacitásom a saját állataim mellett. Úgyhogy marad a veszekedés a szomszédokkal, ha pedig nem javul a helyzet, talán egy kennel, de azt nagyon nem szeretném.

2018. aug. 29. 12:06
 14/30 A kérdező kommentje:
Gondoltam a járókelőkre is, de nem tudom, még nem sikerült kifigyelni... Viszont mindkét szomszéd bukott már le régebben, az egyik kakaós csigát meg pizzát adott neki, a másik meg a szilvát dobálta át, ami leesett a fájáról. :(
2018. aug. 29. 12:13
 15/30 anonim ***** válasza:
Ne az beszéljen, akinek válogat a kutyája, és lusta leszoktatni. :D
2018. aug. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
0%
Kedves "nyolcaska", kedves négyeske vagyok, és ha gondolkodnál egy kicsit, megköszönném. Képzeld, akinek válaszoltam, annak a kommentjét már rég kitörölték és igenis volt szó ilyenekről. De örülök neki, hogy te is olyan "tipikus ostoba kutyatartó vagy" aki nem tud szöveget értelmezni.
2018. aug. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
0%
vagyis 12-es, nem 8.
2018. aug. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
0%
Plusz az csak feltűnhetett volna, hogy ugyanazt szajkózom, amit te. ^^
2018. aug. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem úgy próbáld meg megtanítani, hogy otthagyod a kertben a kutyát, te elbújsz valahova, majd megkéred az egyik ismerősöd/barátod/családtagodat, hogy sétáljon el a ház előtt, és dobjon be valami olyan kaját, ami nem árthat neki. Ha megpróbálja megenni, akkor előjössz és leszidod, majd ezt addig csinálod amíg meg nem tagadja, és akkor megdicséred.


Sajnos mást nem nagyon tudsz tenni, ha a szomszédok nem értenek a szép szóból.

2018. aug. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
92%

Elmondom, én miért adtam néha ezt-azt a szomszéd kutyájának, mikor még nem volt sajátom és nem igazán értettem a kutyatartáshoz.

Tipikus "falusi" kutyatartók között nőttem fel (ezt nem sértésnek szánom, természetesen nem mindenki ilyen falun, de sajnos gyakori). Az volt a természetes, hogy az étel érték, és nem dobjuk ki, legfeljebb a kutyának adjuk. Nem a csokitortát, se a maradék húslevest, pörköltet, tésztát nyugodtan ették az ismerőseim kutyái.


Mikor elköltöztem, még nem volt kutyám, de a szomszédé nagyon barátságos volt, úgyhogy néha-néha magamhoz csaltam egy falat hússal, egy marék macskatáppal. Jólesett, hogy kedvel és hagyja magát simogatni. Sokszor ettünk kint az udvaron, és nehéz volt ellenállni, amikor a kutya könyörögve nézett a kerítésen túlról. Sokszor kedveskedtem neki egy kis étellel csak úgy, mert nagyon kedveltem. Nem etettem tele, és nem rendszeresen, de néha odahívtam a kerítéshez és úgy tűnt, hogy nagyon örül neki.


Akkor még nem tudtam, hogy a kutyák emésztőrendszere lehet nagyon érzékeny, lehetnek allergiásak. Nem tudtam, hogy vigyázni kell a fűszeres és zsíros ételekkel. Mindezt akkor tudtam meg, amikor készülni kezdtem a kutyatartásra és utánaolvastam. Szerencsére a szomszéd kutyája sokáig egészségesen élt, mert a gazdái velem ellentétben vigyáztak rá. Annyit nem adtam neki, hogy észrevegyék, de nem is gondoltam, hogy ez gond lenne. Ma már én is nagyon ideges lennék, ha valaki kérdés nélkül enni adna a kutyámnak, mert tudom mivel járhat. Szerencsére még nem volt rá példa.


Azért írtam ezt le, hogy lásd, nem feltétlenül a rossz szándék vezérli ilyenkor az embert. Lehet, hogy a szomszéd jót akar, csak tudatlan, vagy mások az elképzelései a kutyatartásról. Ha biztos, hogy ő a ludas, finoman de határozottan meg lehet kérni, hogy ne adjon semmit a kutyának, mert baja lehet tőle.

2018. aug. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!